سلام خدمت مخاطبين پیام گرام در اين پست مطالبی با ارزش و خواندنی قرار داده ایم امیدواریم با مطالعه آن نهایت استفاده را ببرید

  اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

  و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

  با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید

  یکم آبان روز آمار و برنامه ریزی (درباره روز آمار و برنامه ریزی)

  یکم آبان روز آمار و برنامه ریزی

  نیاز روزافزون دستگاههای برنامه ریزی کشور به آمار و اطلاعات و ضرورت همکاری بسیار نزدیک سازمان اصلی تولیدکننده آمار با دستگاه برنامه ریزی ؛ موجب شد تا براساس قانون ۱۳۴۴ هجری شمسی ؛ اداره آمار عمومی از وزارت کشور جدا و با نام مرکز آمار ایران به سازمان برنامه و بودجه وابسته شود ..

  درسال ۱۳۷۹ سازمان برنامه و بودجه کشور با سازمان امور اداری و استخدامی کشور ادغام شده و تحت عنوان سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور فعالیت خودرا ادامه داد.

   

  درسال ۱۳۸۶ سازمان مدیریت و برنامه ریزی به معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری تغییر کرد. همین حالا مرکزآمار ایران وابسته به معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری است

   

  هر نهاد وسازمانی جهت برنامه ریزی ونظم بخشیدن به امور داخلی وارائه بهتر وظایف خود نیاز به وسیله اي دارد تا موفق عمل کند واین نیاز همانا تهیه وتنظیم آماراست. ” روز آمار و برنامه ریزی خجسته باد “

   

  یکم آبان ماه در تقویم کشورمان روز ملی آمار و برنامه ریزی نام گذاری شده ؛ گرچه در تقویم جهانی 20 اکتبر مقارن 28 آبان ماه، روز جهانی آمار است.

   

  درباره روز آمار و برنامه ریزی

  یکم آبان روز آمار و برنامه ریزی (درباره روز آمار و برنامه ریزی)

  1 مهر روز آمار و برنامه ریزی

   

  روز آمار و برنامه ریزی رو به همه ی ي اساتید ،کارشناسان و دانشجویان گروه آمار تبریک عرض مینمایم.
  روزمون مبارک

   

  نگاهی به تاریخچه تاسیس مرکز آمار

  درسال 1297 هجری شمسی به منظور ثبت وقایع چهارگانه ؛ اداره ثبت احوال کشور تاسیس شد. با ثبت اطلاعات مرتبط با تولد ؛ فوت ؛ ازدواج و طلاق توسط اداره مذکور ؛ ضرورت اطلاع از جمعیت کشور و تعیین سازمانی که به گرد آوری این اطلاعات بپردازد مورد توجه قرار گرفت و منجر به ان شد که درسال 1303 هجری شمسی آیینامه اي به تصویب برسد ودر این آیینامه اداره ایی مسول آمار ؛ و وظایف ان مشخص شود .

   

  براساس این مصوبه مسولیت گرد آوری و متمرکز کردن آمارهای مورد نیاز به عهده وزارت کشور گذاشته شد. در خرداد ماه سال 1318 هجری شمسی نخستین قانون سرشماری در مجلس شورای ملی تصویب شد.

   

  در اجرای این قانون سرشماری نفوس از دهم اسفندماه همان سال در شهر تهران ودر سال 1319 و 1320 هجری شمسی در 33 شهر کشور بتدریج به اجرا درآمد.

  در ماه اسفند سال 1331 هجری شمسی سازمان همکاری آمار عمومی تشکیل شد ودر فروردین ماه سال 1332 هجری شمسی ؛ قانون آمار و سرشماری به تصویب رسید.

   

  یکم آبان روز آمار و برنامه ریزی (درباره روز آمار و برنامه ریزی)

  ۲۰ اکتبر روز جهانی آمار

   

  تاریخچه روز آمار و برنامه ریزی

  دراین سال اداره آمار و سرشماری از اداره کل آمار و ثبت احوال منتزع و به سازمان همکاری آمار عمومی ملحق شد. به این ترتیب برای نخستین بار سازمانی که منحصراٌ وظیفه گرد آوری آمار رابه عهده داشت به وجود آمد که درسال 1334 هجری شمسی به اداره آمار عمومی ؛ وابسته به وزارت کشور ؛ تغییر نام یافت و این اداره درسال 1335 هجری شمسی نخستین سرشماری عمومی نفوس را در کل کشور به اجرا درآورد.

   

  با تاسیس اداره آمار عمومی ؛ فعالیتهای آماری وارد مرحله جدیدی شد و هرساله طرحهای گوناگون آماری در زمینه هاي‌ مختلف اجتماعی – اقتصادی به اجرا درآمد که اهم آن ها به شرح زیر است :

   

  – آمارگیری کشاورزی درسال 1339

  – آمارگیری نمونه اي نفوس درسال 1342

  – سرشماری صنعتی درسال 1342

  – آمارگیری بودجه خانوار درسال 1342

   

  یکم آبان روز آمار و برنامه ریزی (درباره روز آمار و برنامه ریزی)

  اول آبان روز آمار و برنامه ریزی گرامی باد

   

  نیاز روزافزون دستگاههای برنامه ریزی کشور به آمار و اطلاعات و ضرورت همکاری بسیار نزدیک سازمان اصلی تولیدکننده آمار با دستگاه برنامه ریزی ؛ موجب شد تا براساس قانون 1344 هجری شمسی ؛ اداره آمار عمومی از وزارت کشور جدا و با نام مرکز آمار ایران به سازمان برنامه و بودجه وابسته شود .

   

  درسال 1379 سازمان برنامه و بودجه کشور با سازمان امور اداری و استخدامی کشور ادغام شده و تحت عنوان سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور فعالیت خودرا ادامه داد.

   

  درسال 1386 سازمان مدیریت و برنامه ریزی به معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری تغییر کرد. الان مرکزآمار ایران وابسته به معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری است.

   


   

  یکم آبان روز آمار و برنامه ریزی (درباره روز آمار و برنامه ریزی)

  روز ملى آمار و برنامه ریزی

   

  اول آبان ماه در تقویم کشورمان روز ملی آمار و برنامه ریزی نامگذاری شده، گرچه در تقویم جهانی 20 اکتبر مقارن 28 آبان ماه، روز جهانی آمار است.

   

  28 مهر برابر با 20 اکتبر روز جهانی آمار

   

  روز جهانی آمار

  روز جهانی آمار برای نخستین بار در ۲۰ اکتبر۲۰۱۰ در سراسر جهان جشن گرفته شد. این روز توسط کمیسیون آمار سازمان ملل متحد «UNSD» تعیین و نام‌گذاری شد. بیش از ۱۰۳کشور و حداقل ۴۰ سازمان منطقه­ اي و بین­ المللی روز جهانی آمار ۲۰۱۰ را جشن گرفتند.

   

  UNSD به تصویب رساند که این رویداد هر ۵ سال یک بار برگزار گردد. دومین رویداد روز جهانی آمار روز ۲۰ اکتبر سال ۲۰۱۵؛ پنج سال پس از نخستین روز جهانی آمار برگزار میشود.

   

  هدف از برگزاری روز جهانی آمار، تاکید بر اهمیت استفاده از آمارهای رسمی در میان تصمیم گیران و سیاست‌گذاران در بالاترین سطح دولتی و توجه ملی به ان است.

   

  یکم آبان روز آمار و برنامه ریزی (درباره روز آمار و برنامه ریزی)

  من محصول شرایط نیستم،من محصول تصمیماتم هستم. «استیفن کاوی»
  یکم آبان ماه روز آمار و برنامه ریزی گرامی باد

   

  علم آمار

  علم آمار، مبتنی است بر دو شاخه آمار توصیفی و آمار استنباطی. در آمار توصیفی با داشتن تمام اعضا جامعه به بررسی خصوصیت‌هاي‌ آماری ان پرداخته میشود در حالی‌که در آمار استنباطی با بدست آوردن نمونه‌اي از جامعه که خصوصیات اصلی جامعه را بیان می کند در مورد جامعه استباط آماری انجام میشود.

   

  در نظریهٔ آمار، اتفاقات تصادفی و عدم قطعیت توسط نظریهٔ احتمالات مدل‌سازی می شوند. دراین علم، مطالعه و قضاوت معقول در بارهٔ موضوع‌هاي‌ گوناگون، بر مبنای یک نمونه انجام می شود و قضاوت در مورد یک فرد خاص، اصلاً مطرح نیست.

   

  آمار مفید است چون ابزار تصمیم گیری است، آمار در خدمت همه ی اقشار جامعه و بخصوص محققین و مدیران است. از این روست که بایست صاحبان این ابزار در مرحله اول مطمئن شوند هر فرد تصمیم سازی، خواه در حیطه علم و تحقیق، خواه در حیطه مدیریتی به خوبی به خدمات این ابزار واقف است.

   

  یکم آبان روز آمار و برنامه ریزی (درباره روز آمار و برنامه ریزی)

  ۲۰ اکتبر، روز جهانی آمار است. این روز هر ۵ سال یکبار از سوی سازمان‌ملل برگزار می‌شود و بر این موضوع تاکید دارد که اطلاعات آماری رسمی با کیفیت بالا در تجزیه،تحلیل و تصمیم‌گیری نقش مهمی دارند.

   

  آمار وقتی در مقام حل مساله قرار می گیرد بنا به تنوع بسیار زیاد مسایل پیش روی بشر، بسیار متنوع و پیچیده می شود لذا حوزه هاي‌ تخصصی آمار پدید می‌آید به نحوی که توان و شناخت کافی یک آمارشناس از همه ی این حوزه ها عملا غیر ممکن شده است.

   

  حوزه هاي‌ تخصصی آمار بیمه که به تئوری هاي‌ ریسک و انواع بیمه ها می‌پردازند، حوزه آمار صنعت که به مباحثی مثل قابلیت اعتماد، نظارت کیفیت آماری میپردازد.

   

  حوزه هاي‌ آمار فضایی که به مباحث نمونه هاي‌ وابسته در معادن و مطالعات شهری میپردازد، حوزه هاي‌ آمار یا ریاضیات مالی که به ریسک و معادلات دیفرانسیل تصادفی و غیره میپردازد و بالاخره آمار محض که در حال پیش بردن نظریه هاي‌ لازم برای همه ی این حوزه هاست.

   

  زیر حوزه هاي‌ تخصصی دیگر در آمار هست که شاید قابل اختصاص به رشته خاصی نباشند مثلاً سری هاي‌ زمانی، مدل هاي خطی تعمیم یافته، آمارهای رتبه اي، مطالعات شبیه سازی و محاسبات پیشرفته، مباحث ژنتیک که در علوم مختلف از اقتصاد گرفته تا زیست شناسی و …

   

  یکم آبان روز آمار و برنامه ریزی (درباره روز آمار و برنامه ریزی)

  کاربرد هاي‌ خاص خودرا مییابند، همه ی و همه ی بیانگر این نکته اند که آمار علمی نیست که هر شخصی همه ی فنون را مسلط باشد و لازم است در هر حوزه اي فقط به آمارشناس آشنا به ان حوزه مراجعه کرد.

   

  در آمار همیشه تقریبهای ساده تری از مسایل را می شود ارائه داد ولی همیشه بهترین و خاص ترین فنون نیز ارائه شده اند و اگر ارائه نشده باشند نیز میتوان با صرف وقت و انرژی به پاسخهای مطلوب رسید.

   

  در اینجا است که مفهوم حرفه اي گرایی پرمعنا تر می شود و لزوم تخصص گرایی در آمار مورد تاکید همه ی، خواه کسانی که در حوزه آمار فعالیت میکنند و خواه در دیگر حوزه ها که از خدمات پیشرفته آماری بهره می‌گیرند قرار می گیرد.

   

  تبریک روز آمار و برنامه ریزی

  شما مخاطبين عزيز پیام گرام خیز از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

  وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان بگذاريد

  سایت پیام گرام


  سلام خدمت مخاطبين پیام گرام در اين پست مطالبی با ارزش و خواندنی قرار داده ایم امیدواریم با مطالعه آن نهایت استفاده را ببرید

  اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

  و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

  با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید

  زندگی اسفبار دختران تن فروش در جهان (زنان روسپی)

  تن فروشی یکی از مشکلات اجتماعی تمامی کشورهای جهان از جمله ایران میباشد. زنانی که برای کسب درآمد حاضر به انجام تن فروشی میشوند و یک جامعه را با خطرات جدی و مشکلات فراوان روبرو میکنند.

   

  در ایران برای مقابله با این معظل اجتماعی دولت و سازمان های مختلف با گذاشتن کلاس های آموزشی سعی در کاهش آمار دختران و زنان تن فروش را دارند.

   

  بیشتر انتقال بیماری ایدز از همین رابطه خطرناک با زنان تن فروش رخ میدهد. اعتیاد به مواد مخدر در بین این زنان بسیار رواج دارد.

   

  مصاحبه با زن روسپی که با کار روسپی گری به درآمد های میلیونی مشغول است ! او با این که مدرک تحصیلی دانشگاهی دارد به تن فروشی مشغول است.

   

  امروز گفت و گویی را مرور می کنیم با دختری که مجبور به تن دادن به روسپی گری شده است، او که خود را آمیتیس معرفی کرده، با نشان دادن مدرکی از تحصیلات عالی آکادمیک خود می‌گوید ماهیانه بین 30 تا 40 میلیون تومان از این راه تاریک درآمد دارد و میخواهد تا 30 سالگی این کار را ادامه دهد. او کنار خیابان نمی ایستد و کار خود را مدرن تر و پیشرفته تر انجام میدهد، با سایت تالاب همراه باشید.

   

  زندگی اسفبار دختران تن فروش در جهان (زنان روسپی)

  زنان روسپی

   

  زیرسیگاری لازم است؟

  من که نمیکشم و نگاهی هم به او می‌اندازم و احتمال می دهم که برخلاف من سیگاری باشد. تصوراتم اشتباه از آب در می‌آید و او دست رد به کافه‌چی میزند نه لازم نیست، ممنون.» ازش اجازه می خواهم که رکوردر را روشن کنم و این بار حدسی که در ذهنم ایجاد میشود، درست است و او بهم اجازه نمی‌دهد. حتی به قلم و کاغذم هم نگاه بدی میکند.

   

  متوجه میشوم که باید گفتگو محور جلو برویم و همه ی ي‌چیز را به خاطر بسپرم و نه به رد کلمات روی کاغذ. بعد از کلی مکافات قبول کرده که با من مصاحبه کند و به او گفتم در بازگو کردن زندگی‌اش، از اسامی جعلی استفاده می‌کنم تا هویتش فاش نشود. این دختر 27 ساله، با چشم‌هایی آبی حالا 5 سال است که روسپیگری میکند و قصد دارد این کار را تا 30 سالگی ادامه دهد.

   

  نامش را آمیتیس می‌گوید ولی در خلال صحبت‌هایش گهگاهی از دستش در میرود و اسم واقعی خود را می‌گوید، بعد گفتگو که این سوتی را به رویش می‌آورم، می خندد و میگوید تو همان آمیتیس بنویس، همینکار را میکنم. آمیتیس فارغ‌التحصیل داروسازی از یک دانشگاه دولتی معتبر است و برای اثبات حرفش عکس فارغ‌ التحصیلی‌ اش را بهم نشان می‌دهد و عکس‌هایی هم از دوران دانشجویی خود در گوشی‌اش دارد.

   

  البته به او می گویم نیازی نیست که این اثبات را انجام دهد و با پوزخندی می‌گوید: «مشتریانم ولی فکر میکنند برای قیمت بیشتر این حرف را از خودم در آوردم که بگم من خانوم دکترم.

   

  برایم روشن میکند که کلاس و اخلاق هر روسپی روی نرخ سرویس‌هایش تاثیر می‌گذارد و این را واسطه‌ها تشخیص میدهند، واسطه او نامش بابک است. او را کم‌ و بیش می‌شناسم، از داخل اینترنت پیدایش کردم.

   

  زندگی اسفبار دختران تن فروش در جهان (زنان روسپی)

  زنان تن فروش در ایران

   

  قرار شد که چند نفری را برای گفتگو با من جور کند و آمیتیس اولین آنهاست و به قول خود بابک: بهترین ان ها آمیتیس وقتی تماس گرفت تصور کرد که من برای بابک خالی بستم و اما وقتی به جای آدرس منزل، آدرس یک کافه را دادم متوجه شد قضیه گفتگوی مان جدی است. به او دیالوگی که از پیش تعیین شده بود را گفتم:مبلغ رو پرداخت می‌کنم و مدت صحبتمون هم یک ساعت هست.

   

  فرقی نداره که برای شما؟

  اما آمیتیس نه هزینه‌ ای گرفت و هم این که بیشتر از سه ساعت صحبت کرد: «خانواده من خانواده فقیری نیست، خونمون توی سعادت آباده و پدرم هم کارمند یک شرکت دولتی که البته یکی دو سالی هست بازنشسته شده و حالا سمت مشاور را بر عهده داره. مادرم هم فرهنگی بوده و دو تا برادر دارم که یکیشون از من کوچیکتره و یکی هم بزرگ‌تر و عیالوار.

   

  من توی همین خانواده بزرگ شدم و درسام هم خیلی خوب بود، ولی خب همیشه دلم میخواست که بیشتر از OK زندگی کنم و تبدیل به یک مرفه بی‌درد بشم. او استقلال مالی میخواست و تاکید می‌کند که با خانواده‌اش مشکل خاصی نداشته ولی همیشه دلش می‌خواسته که جدا زندگی کند و دستش در جیب خودش برود: «دانشگاه قبول شدم و 3 ساله هم درسم را تمام کردم چون عجله داشتم که زودتر از ایران بروم.

  زندگی اسفبار دختران تن فروش در جهان (زنان روسپی)

  زنان تن فروش

   

  دوست پسری از یکی از شرکت‌های خوب داشتم که هم عاشقانه یکدیگر را دوست داشتیم و هم این که متاهل بود! من زمانی فهمیدم علی متاهل هست که شش ماهی از رابطه‌مان گذشته بود و از این که این موضوع را با من در بین نگذاشته بود، کلافه شدم. من خط قرمزی برای خودم داشتم و به هیچ عنوان با افراد متاهل ارتباط برقرار نمیکردم.» می‌خندد و ناخنکی به نوشیدنی پیش رویش میزند.

   

  بازهم سعی میکنم حدس بزنم چرا از حرف خودش خنده‌اش گرفت و این بار که کلمات را روی میز پرتاب میکند، حدسم را بار دیگر تبدیل به یقین میکند این خط قرمزها بعد از این که وارد این کار شدم برایم کمرنگ و کمرنگ‌تر شد.

   

  راستش مجبور شدم، اوایل مشتریان متاهل را قبول نمیکردم و بعدتر با خودم کلنجار رفتم و در نهایت به خاطر این که خیلی بیشتر از نصف مشتریان ما متاهل هستند مجبور شدم قبول کنم.

   

  این خط قرمز ان قدر کمرنگ شد که حتی با شوهر زنی به اصرار همان زن و در حضور خودش هم برنامه داشتم. لغت برنامه مودبانه‌ترین واژه‌ای است که برای کارش بکار میبرد و از این که سعی می‌کند ادب را در حین گفتگو رعایت کند، شگفت زده میشوم. پیش‌تر که تلفنی با یکی دو نفر از همکاران «به نظرتان می‌توان واژه همکاران را به کار برد؟» آمیتیس صحبت کرده بودم، با افراد بد دهنی همکلام شده بودم.

   

  زندگی اسفبار دختران تن فروش در جهان (زنان روسپی)

  دختران فاحشه

   

  حس می‌کردم این خصلت در همه ی ي‌ این افراد وجود دارد. آمیتیس که متوجه میشود ناگهان به جلو پریده، باز به عقب برمی‌گردد تا روایتش را به قول خودش «با خط زمانی مستقیمی تعریف کند دوست پسرم علی به من توضیح داد که دو ماهیست قصد جدایی با همسرش را دارد و در حال حاضر هم طلاق عاطفی گرفتند و چون بچه‌ای هم در کار نیست، جدایی‌شان راحت صورت میگیرد.

   

  می‌گوید از این که زندگی یک زوج را با حضورش به هم ریخته بود ناراحت بوده ولی علی بدو اطمینان داده که زمزمه‌های جدایی قبل از حضور آمیتیس در زندگی او زده شده و در نهایت بعد از طلاق علی، ان ها به پاریس می‌روند: در هتلی بودیم که پنجره‌اش رو به ایفل بود و هرجای مهمی که در پاریس باشد را دیده بودیم، موزه‌ها و دیزنی لند و… خریدهای متعددی هم از برندهای معتبر انجام می‌دادیم.

  زندگی اسفبار دختران تن فروش در جهان (زنان روسپی)

  دختران فاحشه و تن فروش

   

  زندگی‌ام از این رو به ان رو شده بود و من تازه ترم دو دانشگاه بودم. والدینم را دور زده بودم و با علی به پاریس رفته بودم. در نهایت اما خانواده به قول آمیتیس مند بالای علی با ازدواج ان دو مخالفت میکنند و علی هم تلاش چندانی برای راضی کردن ان ها نکرد: پدرش برایش کار را جور کرده بود و علی هم بنده آنها بود. همینکه گفتند نه، او هم در جبهه ان ها ایستاد و من را با وجود این که دو سال تمام به پایش نشسته بودم پس زدم.

   

  از او می‌پرسم به پای علی نشسته بودی یا پول‌هایش؟

  مکثی طولانی میکند و آماده میشوم که با یک سیلی در صورتم، جلسه گفتگویمان را ترک کند. حس میکنم تند رفتم و نباید انقدر صریح سوالم را مطرح می‌کردم. بعد از مکثی طولانی زیر لب میگوید پول‌ هایش هم بی‌تاثیر نبود ولی در ان موقع که با مخالفت خانواده‌اش روبرو شده بودم، حاضر بودم که علی بیکار شود و از نو شروع کنیم.

  زندگی اسفبار دختران تن فروش در جهان (زنان روسپی)

  ما عشق و حال‌ هایمان و جهانگردی‌ مان را کرده بودیم و حس میکردم که دیگر وقت شروعی دوباره است.» بعد از دست رد خانواده و البته خود علی به او، آمیتیس که دو سالی دست‌هایش در جیب پرپول خودش بوده، ناگاه از هم فرو می‌ریزد و جیب‌هایش خالی خالی میشود؛ نهایتا تصمیم می‌گیرد که سرکار برود. در یک شرکت داروسازی مشغول بکار میشود و خودش می‌گوید که:

   

  در زمان دوستی‌اش با علی یکی دو عمل زیبایی انجام داده بوده که نقص‌های چهره‌اش را برطرف کند و او را دو چندان زیبا کند. اگر چه عکس‌های قبل از عملش هم دلالت بر زیبایی او می‌داد ولی عمل‌هایی که انجام داده بود زیبایی طبیعی او را شبیه به یک خوشگلی عروسکی کرده است: طبیعیست که در محیط‌های دانشجویی و کاری دختران و پسران بخواهند با یکدیگر آشنا شوند.

   

  و من هم اوایل کار یکی دو تن از همکارانم سعی به ایجاد دوستی با من کردند و یکی‌شان حتی دم از ازدواج می‌زد. اما من اولا که سرم توی لاک خودم بود و ثانیا دلم یک شوهر پولدار می‌خواست، نه کسی که مثل خودم کارمند ان خراب شده باشد. از محل کاری که در سن 22 سالگی در ان کار می‌کرده با بدی و کینه زیادی یاد می‌کند و دائما لفظ خراب شده و شرکت گند و…را به ان حواله میکند.

  زندگی اسفبار دختران تن فروش در جهان (زنان روسپی)

  زن تن فروش

   

  دلیل این کینه‌ اش را دقایقی بعد برایم روشن میکند:

  «رییس که یک آقای پزشک با شخصیت و متاهلی بود درخواست رابطه داد، نه دوستی و نه چیزی شبیه به ان؛ بلکه فقط درخواست یک رابطه جنسی را پیش کشید و حرفش، بیشتر از درخواست، شبیه دستور بود. برایم مهلت دو هفته‌ای تعیین کرد و من هم سعی در پیچاندن ماجرا داشتم و نمیدانستم به کی چه بگویم. نهایتا با پاسخ رد من، هفته بعدش به بهانه‌ای مزخرف اخراج شدم.

   

  آمیتیس میگوید بعد از این واقعه در دو سه داروخانه و شرکت دیگر هم مشغول بکار شده که یا حقوق‌هایشان خیلی کم بوده و خودش بیخیال کار شده و یک مورد هم شبیه درخواست یا همان دستور رییس قبلی‌اش برایش پیش آمده که این بار توسط یکی از همکاران همرده‌اش مطرح شده و وقتی به او نه گفته، همکار مذکور بدجوری زیرآبش را می‌زند و باعث بیرون شدنش میشود:

   

  «رزومه‌ای داشتم که از چندین جا اخراج شده بودم و پارتی هم در این حوزه نداشتم. عملا بیکار شده بودم تا یکی از دوستانم گفت می‌تواند شغلی پردرآمد برایم جور کند که هم ساعت کاریش دست خودم هست و هم مرخصی‌هام. به دوستم نمی‌آمد که منظورش روسپیگری باشد ولی بعد از چند روز فهمیدم همین کار را می‌کند و یک تیمی دارند که زیرنظر بابک کار میکنند.»

  زندگی اسفبار دختران تن فروش در جهان (زنان روسپی)

  فعالیت زنان تن فروش در اینترنت

   

  ملاقات آمیتیس با بابک در یکی از کافه‌های شهر کرج رخ میدهد و برایم تشریح میکند که این دیدار برای آشنایی اولیه هست و بابک از آغاز همکاری‌شان تا امروز هیچ‌گاه پیشنهاد بی‌شرمانه‌ای را به او نداده است: «یک قانون نانوشته در کار ما هست که می‌گوید نباید با واسطه‌ها خودت را درگیر رابطه کنی چرا که رویتان به هم باز میشود و سر حساب کتاب به مشکل می خورید.

   

  ملاقات من هم یکبار صورت گرفت و بابک صرفا از من خواست تا تست‌های لازم سلامتی بدهم و کمی هم برایم چند و چوند کار را شفافسازی کرد. این که 50 هزار تومان از مبلغ دریافتی مال اوست و مشتریان غرب برای من هستند چونکه خودم ساکن سعادت آباد هستم. از من پرسید سرویس‌هایی به اسم شب تا صبح را میتوانم بروم یا خیر و به خاطر قیمت 10 برابری ان گونه سرویس‌ها قبول کردم.

  زندگی اسفبار دختران تن فروش در جهان (زنان روسپی)

  زنان تن فروش تهران

   

  او توضیح داد که مشتریان او همه ی ي آدم حسابی هستند و افرادی که مرا اذیت کنند و به من توهین کنند در کار نیستند. از من خط قرمزهای کاری‌ام را پرسید و به او گفتم خط قرمزی ندارم جز این که با متاهل نباشم؛ آنهم که موضوعش را برایت قبل‌تر گرفتم در نهایت چه شد. آمیتیس به قول خودش فول سرویس است و با مشتریانش دوست می‌شود؛ به جای این که رابطه‌ ای صرفا بر محوریت عرضه تقاضایی بینشان رخ بدهد.

   

  او با آنها چندین بار به مسافرت داخل و خارج کشور رفته و البته به ضرب‌المثل حساب حساب است و کاکا برادر هم پایبند است: «نرخ ثابتی برای کارهایمان داریم که بابک تعیین میکند و گاهی وقتی به دوستی آشنایی تخفیفی میدهد، آن را از سهم خودش کم می‌کند و یا اگر یک مشتری او را دور بزند و با خودم تماس بگیرد تا برنامه را فیکس کند، من بازهم سهم ۵۰ هزار تومانی بابک را کنار می‌گذارم.

   

  درآمد آمیتیس ماهی 30 تا 40 میلیون هست و دو هفته در ماه کار میکند. هر بار که پیش کسی میرود از 250 تا 500 هزار تومان طلب میکند. به او می‌گویم کمتر پزشک یا جراحی را می‌شناسم که با دو هفته کار انقدر در بیاورد و جواب می‌دهد من هم دکترم و هم روسپی. باید درآمدم بیشتر باشد. آمیتیس حس و حال تجریباتش را با من در جریان میگذارد.

  زندگی اسفبار دختران تن فروش در جهان (زنان روسپی)

  زنان فاحشه در تهران

   

  با این که هر آنی فکر میکنم همین حالا گریه میکند، سرش را تمام مدت بالا گرفته و با من صحبت می‌کند، او غمی از کاری که میکند ندارد و آن را یک شغل می‌داند که به رویاهایش نزدیکش کرده است: «اولین بار را که رد کنی، باقی را هم رد کرده‌ای. سرویس اولم پسری ۱۸ ساله و بی‌تجربه بود که پیش من حتی گریه‌اش هم گرفت. نمیدانست دقیقا باید چگونه رفتار کند و از این که اولین مشتری‌ام چنین موردی از آب در آمده، حس عجیبی داشتم.

   

  با اولین گناه او، من هم اولین گناهم را انجام دادم و هر دو گناهکارانی شدیم که هیچ‌وقت همدیگر را فراموش نمی کنیم.» نه والدین و نه دوستان آمیتیس از کاری که او میکند خبر ندارند و اوایل کار به همه ی ي گفته که مشغول دیدن یک دوره آموزشی فن آرایشگری است و بعد از چند وقت برای این که دروغش برملا نشود، اعلام کرده که در یک مجموعه مشغول بکار است.

  زندگی اسفبار دختران تن فروش در جهان (زنان روسپی)

  اعتیاد زنان تن فروش به مواد مخدر

   

  مجموعه که چند پلاک با خانه استیجاری‌ او فاصله دارد و برای همین میتواند این دروغ را سرهم کند و به راحتی آن را جمع کند. او میگوید بعد از ۵ سال کار،‌اندوخته‌ای جمع کرده که با حساب سرانگشتی با کار کردن تا ۵ سال دیگر، میتواند خانه خودش را در یک محله دیگر داشته باشد و قصد دارد که کار و بار را در سی سالگی تعطیل کند: «ما حق آشنایی با دیگر نیروهای بابک را نداریم ولی به هر حال از اینور آنور درباره بچه‌ها می‌شنویم.

   

  خیلی از آنها تا ۵۰ سالگی هم کار میکنند و خیلی‌ها هم بعد از یک ماه پشیمان می‌شوند و کار را ول میکنند. ما نه این که ستاره داشته باشیم و این چیزها، ولی مشتریانی که از هرکداممان بیشتر راضی باشند، طبیعتا پوئن مثبتی برای ما حساب می‌آید. بابک مثل پشتیبانی سایت‌ها بعد از انجام ماموریت ما، به مشتری تماس میگیرد و اوضاع و احوال را می‌پرسد.

   

  گاهی پیش می‌آید که اگر چند مشتری ناراضی باشند، ان نیرو را از تیم بیرون میکند و ان شخص هم دیده شده که مشتریان بابک را دور میزند. افرادی هم بودند که دستگیر شدند و برخی مواقع بابک با آشنا هایش میتواند کاری کند و برخی مواقع هم کاری از پسش بر نمی‌آید. مورد هایی داریم که مشتری ازشان دزدی کرده و یا حتی آنها را گروگان گرفته و از آن بدتر کیس‌ هایی را می‌شناسم که از زیر ۱۸ سالگی وارد این بازار کار شدند.»

   

  او قول میدهد که با تک تک اشخاصی که برایم تشریح کرد صحبت کند و ان ها را راضی به گفتمان با من کند، قولی که بعدها به ان وفا کرد و من با تک تک افراد با شرایط خاصی که برایم گفت توانستم همکلام شوم. از آمیتیس می‌پرسم اگر عقب برگردد همین روش را پیش می‌گیرد؟ و بعد از گفتن این که قرار نبود سوال‌های ژورنالیستی از او پرسیده شود و صرفا قصد داشت تا شرح حالی از زندگی عجیبش را با من در بین بگذارد، می‌گوید:

   

  «اگر برگردم عقب و زندگی همین بازی را با من کند، چرا که نه؟» او به خاطر رشته و تحصیلاتی که کرده مراقب است تا دچار بیماری مقاربتی نشود و میگوید برخی مشتریان هستند که اصرار ایجاد ارتباط بدون پوشش را دارند: «تنها و تنها در این حالت است که دست رد به سینه مشتری میزنم و بیرون می‌آیم. شغل ما پرخطرترین شغل دنیاست و هرآن با بیماری‌های مختلف مبارزه میکنیم.»

  زندگی اسفبار دختران تن فروش در جهان (زنان روسپی)

  مردان هوس باز و زنان تن فروش

   

  از او می‌پرسم معتقد است که روسپیگری شغل است؟ می‌گوید جامعه شناسی و روانشناسی‌ام انقدر خوب نیست که بتوانم جواب این سوالت را اصولی بدهم ولی برای من و هزاران مثل من دیگر نه تنها شغل است، بلکه بخشی از زندگی‌مان شده. گاهی روزها و هفته‌ها با یک مشتری سر میکنیم تا بتوانیم پول بیشتری در آخر کار بگیریم و به اصطلاح خودمان، یک ماه کار را تعطیل کنیم.

   

  آمیتیس در ماه با بیش از 30 نفر ملاقات میکند که در کمال تعجب یکی دوتا از ان ها زوجینی هستند که جزو مشتریان ثابت او شده‌اند. با تمام این تفاسیر او در حال حاضر با مردی آشنا شده و میگوید که اوایل کار بعد از بازنشستگی‌ اش قصد ازدواج با او را داشت ولی بعد از این که کارش بیشتر شده، حس و حال ازدواج و عشق و عاشقی از سرش پریده همین حالا فقط دلم میخواهد خانه‌ ای بالای یک مجتمع مسکونی داشته باشم و با هیچ‌کس حرف نزنم.

   

  دختر 27ساله این روزها کمتر سعی می‌کند با خانواده‌اش چشم تو چشم شود و در دو هفته تعطیلی که برای خود انتخاب کرده، در سفر به سر می‌برد و تمام این سفرها را تنهایی میرود. میگوید دلش تنهایی میخواهد و از دو نفره بودن خسته شده است، دو نفره‌هایی که فقط با آتش شهوت روشن هستند و هیچ رنگی از انسانیت ندارند. صحبت‌هایمان تمام میشود.

   

  آمیتیس با حساب کردن صورتحساب در حالی‌که منتظر ماشینی که کرایه کرده است ایستاده، چهره‌اش عوض می‌شود. او حالا خرامان راه میرود و با قدمهای آرامش سعی در پخش کردن عطر خودش در فضا را دارد، اگر چه آمیتیس به قول خودش هیچ‌ گاه کنار خیابان نایستاده تا مشتری به تورش بخورد و کلاسش بالاتر از این حرف‌هاست، ولی حالا که به سمت خودرو کرا‌یه‌ای می‌رود، فرق چندانی بین او و آن ها حس نمیکنم.

  زندگی اسفبار دختران تن فروش در جهان (زنان روسپی)

  شب های تهران با وجود زنان خیابانی

   

  او تبدیل به روباتی شده که نوع سرویسی خاص را ارائه میدهد و هیچ حسی دیگر نمی‌تواند او را برگرداند، روح آمیتیس‌های زیادی مرده است و فقط تنشان اینور و آنور میرود، آنها در دو راهی زندگی تبدیل به دو نفر شدند و یکی‌شان جاده تباهی را پیش گرفته و دیگری دخترکی گریان لب جاده شده که هرچه خود دومی‌اش را صدا می‌زند، برنمی‌گردد.

   


   

  حقایقی درباره تن فروشی و روسپی گری در تمام جهان

  اگر چه همه ی ي می دانند تن فروشی و روسپی گری ممنوع است اما در مورد وجود چنین مکان‌هایی سخنی به میان نمی‌آورند زیرا به دنبال دردسر نیستند. بنابراین تن فروشی تا کنون به رشد خود ادامه داده است. تخمین زده میشود که در حال حاضر چیزی حدود 40 میلیون روسپی در سراسر دنیا وجود دارد.

   

  سن ورود کودکان به تن فروشی ، 12 سال تخمین زده شده است

  در حالی‌که دختران ۹ ساله نیز برای تن فروشی بکار گرفته شده‌اند. اکثر این دختران مجبور به انجام این کار شده‌اند. افراد دیگر، « همسران سنتی» بی‌کاری بودند که از منزل فرار کرده و یا همسران بدرفتارشان ان‌ها را ترک کرده بودند و ان‌ها برای حمایت خود و فرزندان‌شان به تن فروشی روی آورده بودند.

   

  آمار زنای با محارم در میان تن فروشان 65 درصد تا 90 درصد است

  انجمن راهکارهایی برای تن فروشی، در گزارش سالانه پورتلند اورگان در 1991 چنین بیان کرد که: 85 درصد تن فروشان مراجعان سابقه آزار جنسی در کودکی داشته‌اند و 70 درصد ان‌ها زنای با محارم بوده است. درصدهای بالاتر «90-80 درصد» گزارش‌ زنای با محارم و تجاوز جنسی در دوران کودکی زنان تن فروش از نقل قول‌ها و پزشکان بالینی که با تن فروشان کار میکردند، آمده است.

  زندگی اسفبار دختران تن فروش در جهان (زنان روسپی)

  زنان تن فروش جهان

   

  ۸۰٪ افرادی که از تن فروشی رهایی یافته‌ بودند در پروژه « whisper oral history » گزارش کردند که مشتریان‌شان به ان‌ها فیلم‌های پورن نشان می‌دادند تا فعالیت جنسی مورد نظر خود را توضیح دهند. 52درصد از زنان توضیح دادند که پورنوگرافی نقش مهمی در آموزش این که چه انتظاری از آن‌ها به عنوان یک تن فروش می‌رود، داشته است.

   

  80 درصد زنانی که در کار تن فروشی هستند، قربانی تجاوز بوده‌ اند

  صحبت کردن درمورد این مسئله بسیار سخت است زیرا تجربه تن فروشی درست مانند تجاوز است. تن فروشان، به طور متوسط، هشت تا 10 بار در سال مورد تجاوز قرار میگیرند. اینها زنانی هستند که در تاریخ سیاره زمین، بیشتر از هر کسی مورد تجاوز قرار گرفته‌ اند. مطالعات دیگر گزارش میدهند که 68 تا 70 درصد زنان تن فروش مورد تجاوز قرار می‌گیرند.

  زندگی اسفبار دختران تن فروش در جهان (زنان روسپی)

  78 درصد از زنانی که از انجمن راهکارهایی برای تن فروشان در 1991 درخواست کمک کردند، به طور متوسط 16 بار در سال توسط رابطان و 33 بار در سال توسط مشتریان مورد تجاوز قرار گرفته اند. 85درصد تن فروشان توسط رابطان مورد تجاوز قرار می‌گیرند.

   

  تن فروشی، خشونت علیه زنان است که صدمات روانی بالایی دارد

  در مطالعه‌ای که بر 475 فرد مشغول به تن فروشی « زنان، مردان و تراجنسی‌ها» از پنج کشور « آفریقای جنوبی، تایلند، ترکیه، ایالات متحده و زامبیا» انجام شد، 62 درصد گزارش کردند که در زمان تن فروشی، مورد تجا.وز قرار گرفته‌اند.

   

  73 درصد ان‌ها تجاوز فیزیکی را در دوران تن فروشی تجربه کرده‌اند. 72 درصد ان‌ها در ان زمان یا قبلا بی‌خانمان بودند. 92 درصد اعلام کردند که می‌خواستند فورا از تن فروشی فرار کنند.

   

  یک گزارش کانادایی در مورد تن فروشی و پورنوگرافی به این نتیجه دست یافت که نرخ مرگ و میر در دختران و زنانی که به تن فروشی مشغولند، 40 برابر متوسط کشوری است. در یک مطالعه، 75 درصد زنانی که تجربه تن فروشی اسکورت «زنان زیبایی که با مشتریان به مکان‌های خاص می‌روند» داشته‌اند، دست به خودکشی زده‌اند. به گزارش بیمارستان‌ها 15 درصد خودکشی‌ها مربوط به زنان تن فروش است.

   

  تایلند یکی از ارزان‌ ترین روسپی‌خانه‌ ها در جهان و آسیا محسوب می‌شود

  اگر چه تن فروشی در تایلند غیرقانونی است «البته نه کاملا غیرقانونی» اما تا جایی که قانون اجازه میدهد مجاز است و کارگران جنسی آزمایش سلامت جنسی میدهند. ماموران دولتی به دلیل سودآور بودن، از روسپی‌گری در تایلند حمایت می‌کنند.

  زندگی اسفبار دختران تن فروش در جهان (زنان روسپی)

  ایدز و اعتیاد در زنان تن فروش

   

  با گسترش بازار سواستفاده جنسی از کودکان 5 کشور با بیشترین آمار تن ‌فروشی کودکان شامل سریلانکا ،تایلند ؛‌برزیل ،کانادا و ایالات امریکا هستند.براساس بررسیهای صورت گرفته توسط اسکای نیوز کودکانی با سن 12سال در ازای مبلغی بسیار ناچیز در این کشورها شروع به تن فروشی میکنند.

   


   

  تن فروشی زنان شوهردار زیر پوست شهر

  در این پست آماری از تن فروشی زنان شوهردار و گاها بچه دار ارائه می کنیم که برای جامعه یک معضل بسیار جدی است. معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی گفت: سالیانه 950 زن ویژه در مراکز بهزیستی که تعداد ان 24 مرکز است، پذیرش میشوند که عمدتا از طبقات فوق العاده پایین هستند و فقر و مشکلات شدید از جمله اعتیاد دارند.

  زندگی اسفبار دختران تن فروش در جهان (زنان روسپی)

  فعالیت پلیس ایران برای مبارزه با زنان تن فروش

   

  حبیب‌الله فرید «معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی» در گفتگو با ایلنا، در رابطه با سکس ورکرها گفت: به این افراد در کل دنیا سکس ورکر گفته میشود که ما معادل فارسی آن را بکار میبریم، پژوهش خاصی در رابطه با تعداد کارگران جنسی در کشور انجام نشده است و اگر هم آماری باشد؛ اعلام ان مربوط به قوه قضائیه و نیروی انتظامی است، چراکه این کار جرم محسوب میشود و در صورت بازداشت تعداد این زنان یا مردان مشخص میشود.

   

  وی افزود: آخرین آمار در دهه 80 اعلام شد که برآورد بوده است و برای این کار باید شیوع‌شناسی انجام شود. پدیده‌هایی که قبح دارد و مخفی است در بسیاری از مواقع بسیاری از افراد آن را اعلام نمیکنند و مطالعه و شیوع‌شناسی نمی شود به همین خاطر آماری که اعلام میشود، ادله‌ای ندارد، اما موضوع مهم این است که باید در رابطه با پیشگیري از آن و مداخله به هنگام و بازتوانی افرادی که دچار این مشکل می‌شوند، فعالیت‌هایی انجام شود تا این افراد به روند طبیعی زندگی بازگردند. این اصلی است که باید پذیرفته و در رابطه با ان فعالیت انجام شود.

   

  فرید در ادامه گفت: عوامل خطر نیز در این بین وجود دارد که شامل عواملی می‌شود که منجر به فرار افراد از خانه، اعتیاد و خشونت میشود مثلا اعتیاد در بین خانم‌ها می‌تواند موجب فرار از خانه و بی‌خانمانی شود که ارتباط زیادی با آسیب و توسعه ان دارد. در رابطه با این مسائل نیز می‌توان کار کرد و نظام‌های حمایتی مثل کمیته امداد و بهزیستی باید حمایت را از زنانی داشته باشد که به هر دلیلی از خانه بیرون می‌آیند

   

  و شب به خانه باز نمی گردند. اصلا به درست یا غلط بودن این کاری نداریم، اما در هر صورت باید فضایی آماده شود که زنان به مراکز مراجعه کرده و قبل از اینکه دچار آسیب شوند با سیستم‌های حمایتی ارتباط داده شوند تا مشکل ان‌ها منجر به آسیب‌های بیشتر نشود. در چند سال اخیر روی این موضوعات تمرکز کرده‌ایم که نمود ان توسعه اورژانس اجتماعی در شهر های‌ بالای ۵۰ هزار نفر جمعیت بوده است.

   

  وی افزود: رویکرد توانمندسازی همه ی ي‌جانبه با اولویت اولیه جسمی، روانی و معنوی و سپس توانمندسازی اقتصادی مدنظر بوده است، یعنی کاری کرده‌ایم که سلامت روان و سلامت جسمی و عزت نفس انسان‌ها افزایش پیدا کند و بعد از اینکه ثبات جسمی روانی حاصل شد به بحث اشتغال ان‌ها و همچنین بازگشت این افراد به خانه‌های خود کمک کنیم.

  زندگی اسفبار دختران تن فروش در جهان (زنان روسپی)

  او در ادامه با اشاره به اینکه بازگشت به خانواده یکی از مراحل سخت حمایتی از این افراد است، بیان داشت: افرادی که از خانواده بیرون می‌آیند بازگشت سختی دارند و مددکاران اجتماعی با سختی این کار را انجام میدهند.

   

  کارگران جنسی لوازم جلوگیري دریافت نمی‌کنند

  فرید بیان داشت: در حوزه اعتیاد مراکزی وجود دارد که افراد به مراکز گذری مراجعه میکنند و در آنجا خدمات کاهش آسیب دریافت میکنند که شامل سرنگ و وسیله پیشگیري میشود و حتی آموزش‌هایی به افراد داده میشود تا مراقب باشند دچار HIV یا هپاتیت نشوند و یا اگر مبتلا هستند ان را به افراد دیگری منتقل نکنند، اما برای اینکه این اقدامات را برای کارگران جنسی انجام دهیم با توجه به اینکه این موضوع جرم است باید یکسری رویکردهای فرهنگی هم در این خصوص داشته باشیم.

   

  فرید در رابطه با زنان و مردانی که جزو طبقه متوسط هستند و به دلیل اعتیاد به این کار دست به تن‌فروشی می‌زنند، گفت: برخی کار‌ها برای دستیابی به وضعیت اقتصادی بهتر پذیرفته نیست و بسیاری از مواقع افرادی خیلی جدی به عاقبت این موضوع فکر نکرده‌اند و بعد که وارد شدند؛

   

  عوارض مختلف جسمی، جنسی و خشونت را تجربه کردند یا حتی درگیر اعتیاد شدند و به نوعی دچار آسیب‌های جسمی شده‌اند و فکر میکردند که راه برگشتی وجود ندارد.این افراد با تماس با خط ۱۴۸۰ از مددکاران ما کمک گرفتند و همچنین با تماس با خط ۱۲۳ نیز کمک‌هایی دریافت کردند. البته اغلب افرادی که در بهزیستی پذیرش میشوند وضعیت مالی بدی دارند و به همین خاطر به این راه کشیده شده اند.

   

  او در ادامه گفت: سالیانه در مراکز بهزیستی که تعداد ان ۲۴ مرکز است ۹۵۰ زن پذیرش می‌شوند که عمدتا از طبقات فوق العاده پایین هستند و فقر و مشکلات شدید از جمله اعتیاد دارند. باید با رویکردهای پیشگیرانه و همچنین آموزش مهارت‌های زندگی نگاه انسان‌ها را به زندگی عوض کنیم و همچنین برای همه ی ي افراد فرصت‌هایی برابر به وجود بیاوریم تا بتوانند دسترسی به تسهیلات بانکی و اشتغال برابر داشته باشند

  زندگی اسفبار دختران تن فروش در جهان (زنان روسپی)

  برخورد با زنان تن فروش

   

  تا عامه مردم نسبت به آینده خود امیدوار شوند شاید این مساله بتواند در این حوزه کمک کند؛ از طرفی عده ای از اختلالات روانی میتواند به عنوان عامل خطر برای اقدام به رفتارهای جنسی پرخطر باشد. اختلالات دوقطبی و مانیا و اختلالات شخصیتی می‌تواند همراه با ریسک بالا در این زمینه باشد که باید دقیق بررسی شود.

   

  5 درصد زنان ویژ‌ه مراجعه‌ کننده به بهزیستی متاهل بودند

  فرید گفت: در سال 1390 آماری توسط بهزیستی منتشر شد مبنی بر اینکه ۵۰ درصد زنان متاهل تن‌فروشی میکنند که این آماری کاملا اشتباه بود، چراکه در کشوری مانند کشور کشور آمریکا این رقم یک درصد است و این عدد برای این دسته بسیار دور از ذهن اعلام شد و این اشتباه رسانه بود. مشخص نیست که در حال حاضر در این رابطه مطالعه صورت گرفته است یا خیر. اما در بین افرادی که در ان زمان به بهزیستی مراجعه کرده بودند، پنج درصد متاهل بودند.

   

  وی در واکنش به فعالیت مراکزی با عنوان ماساژ که در ان خدمات جنسی ارائه میشود، بیان داشت: دادستان به وضوح اعلام کرده است؛ وجود مراکزی به اسم ماساژ و خدمات زنان را صیغه میکنند؛ اما در حقیقت خدمات جنسی ارائه میدهند که غیرقانونی است و فتا این مراکز را در فضای مجازی رصد میکند تا از فعالیت ان‌ها پیش گیری کند.

   

  فرید ادامه داد: هم دادستانی و هم ناجا به همراه پلیس فتا پیگیر این مسائل هستند، اما کاری که باید انجام دهیم این است که باید پسران و دختران را با مهارت زندگی بزرگ کنیم چراکه افراد از ابتدا دچار آسیب نمی‌شوند.

   

  افراد در معرض خطر قرار میگیرند مثلا یک‌بار مواد مصرف میکنند و چون نظارت خود را از دست می‌دهند؛ ممکن است اقدام به کارهای دیگری کنند. بنابراین تاکید میکنم که در بحث آموزش و اطلاع‌رسانی باید به مردم اقدامات جدی انجام شود و در کلاس‌های مدارس که در ان دختران و پسران جدا هستند راجع به مهارت و مشکلاتی که منجر به آسیب‌های اجتماعی میشود صحبت شود.

   

  با زنان و مردانی که تقاضای خدمات جنسی دارند برخورد شود

  وی تاکید کرد که باید با زنان و مردانی که درخواست این کار را دارند برخورد شود؛ یعنی باید برخورد با این افراد محکمتر باشد.فرید گفت: در بسیاری از نقاط دنیا با افرادی که مطالبه جنسی دارند؛ برخورد شدید میشود؛ اما در حال حاضر یک خانم اگر در خیابان منتظر تاکسی باشد پنج ماشین برای او بوق میزند،

   

  باید با این افراد هم به دلیل برهم زدن امنیت روانی مردم و خانواده ان‌ها و هم برای زنان آسیب‌دیده که منجر به شکسته شدن حلقه ارتباطی میشود، اقدام کنند. البته سیستم‌های حمایتی مثل بهزیستی باید از این افراد حمایت کند و البته باید اعتبار حوزه‌های حمایتی افزایش پیدا کند تا بتوانند عوامل خطر و پس از آن آسیب را کاهش دهند.

   

  معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی گفت: باید اقدامات قضائی برای افرادی که با اسمی جعلی اقدامی سودجویانه دارند نیز باید انجام شود. این افراد نیاز به مداخله قضائی دارند و البته در رابطه با گردانندگان مراکزی که اقدام به این کار میکنند نیز باید اقدامات جدی‌تری صورت گیرد البته قوه قضائیه و وزارت اطلاعات حساسیت ویژه‌ای بر روی این مساله دارد. از طرفی باید مشکلات روان‌شناختی افراد تن‌فروش بررسی شود. در حال حاضر دسترسی به این گروه‌ها سخت است و نمیتوان به راحتی پژوهش خاصی را در خصوص این افراد انجام داد.

  زندگی اسفبار دختران تن فروش در جهان (زنان روسپی)

   

  مصطفی هادی‌زاده در همایش مبارزه با مواد مخدر اظهار کرد:

  در 10 سال گذشته تا همین حالا در حوزه اعتیاد شاهد اتفاقات خاصی هستیم که یکی این موضوعات کاهش سن اعتیاد است.وی با بیان اینکه تن فروشی حلقه اجبار اعتیاد زنان و دختران است، بیان کرد: زنان و دختران معتاد حتی برای 2 هزار تومان مجبور به تن فروشی می‌شوند؛ ممکن است بعضی فکر کنند این سخنان مربوط به خارج از کشور است اما یک حقیقت است.

   

  دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان با بیان اینکه ما پزشک کارتن خواب داریم چرا که همه ی ي هستی خود را از دست داده بود، عنوان کرد: با دانشجویی صحبت میکردم و این قدر گریه می‌کرد که نمی‌توانست صحبت کند اما در گریه‌هایش مدام میگفت مراقب خوابگاه‌های دانشجویی باشید.

   

  وی تصریح کرد: در خصوص اعتیاد همه ی ي باید مراقب باشیم چرا که رئیس دبیرستان دخترانه‌ای را دیدم که در نمایشگاه وقتی پایپ را دید غش کرد و بعد که به هوش آمد گفت این ابزار در خانه ما بوده و پسرم می‌گفته ابزار آزمایشگاهی است در حالی که اکنون فهمیدم با ان شیشه مصرف می‌کرده است.

   

  هادی‌زاده 64 درصد معتادان را شاغل دارای شغل مناسب دانست و تأکید کرد: 21 درصد کارگران واحدهای تولید اعتیاد دارند و باید بگوییم نرخ رشد اعتیاد در ایراناز نرخ رشد جمعیت پیشی گرفته است به طوریکه روزی 3 جوان ما بر اثر مصرف مواد مخدر از بین میروند.

   

  وی با اشاره به جمعیت غالب بانوان در کشور، یادآوری کرد:

  ورودی بانوان و دختران به چرخه اعتیاد 2 برابر است من خانواده‌ای 12 نفره که همگی معتاد بودند می‌شناختم و پدر خانواده که فوت کرد این 11 نفر نمی‌توانستند جسد پدر خود را جمع کنند.دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان خاطرنشان کرد: سال گذشته 720 تن کشف مواد مخدر کشور بوده است

   

  که 40 تن ان‌ها در اصفهان کشف شده است و در هر دقیقه به طور متوسط یک نفر وارد زندان میشود به طوری که اکنون زندان هزار نفری، 4 هزار نفر زندانی را در خود جای داده است.

   

  وی با اشاره به جمعیت 4 درصدی معتاد در کشور، گفت: از هر 100 زندانی 54 نفر مستقیماً محکومیت مواد مخدر دارند و باید گفت معتادان در سال بالغ بر 30 هزار میلیارد تومان پول برای مصرف میدهند و 10 هزار میلیارد تومان هم سیگاری‌ها برای مصرف سیگار پرداخت میکنند و در این رابطه کشور خیلی خسارت پرداخت میشود.

   

  هادی‌زاده ادامه داد: از دیدگاه خداوند متعال اگر یک نفر را بتوانیم نجات دهیم در محاسبات خدا گویی که بشریت را نجات داده‌ایم، پیامبر زمانی که علی را به یمن می‌فرستادند فرمودند علی جان اگر یک نفر به دست تو هدایت شود بالاتر از آن چیزی است که خورشید به ان می‌تابد.

   

  وی در پایان گفت: اعتیاد یعنی راه بی‌بازگشت و در دنیا تنها 3 درصد در درمان کامل اعتیاد موفق است، ارتزاق از اعتیاد بالاست و از معتادان بهره‌کشی میشود، اگر در آموزش و پرورش کاری کردیم موفق هستیم؛ حدود 80 درصد واردات قاچاق از پاکستان و 90 درصد تولید ان در افغانستان است و پلیس 4 ماه یک محموله را در پاکستان رهگیری میکند تا آن را بتواند در نائین بزند.

   

  شما مخاطبين عزيز پیام گرام خیز از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

  وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان بگذاريد

  سایت پیام گرام


  سلام خدمت مخاطبين پیام گرام در اين پست مطالبی با ارزش و خواندنی قرار داده ایم امیدواریم با مطالعه آن نهایت استفاده را ببرید

  اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

  و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

  با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید

  بهترین ضد یخ برای خودرو | نکاتی برای خرید ضد یخ مناسب

  بهترین ضد یخ برای خودرو

  بهترین ضد یخ برای اتومبیل ضد یخ 4 فصل استاندارد می باشد. مارک هاي‌ فراوانی در بازار وجوددارد که بهترین پیشنهاد ما توجه به کارایی ضد یخ می باشد.

   

  ضد یخ فقط برای فصل سرما و زمستان نیست و این تصور اشتباه باعث شده خیلی ها از ضد یخ فقط برای فصل سرما استفاده کنند؛ ضد یخ هاي‌ جدید خاصیت هاي‌ ضد زنگ ؛ ضد جوش و ضد یخ دارند که می توان در تمامی فصل ها از ان استفاده کرد.

   

  به گزارش گروه خودروی تالاب برخی تصور میکنند استفاده از ضد یخ باعث خوردگی موتور خواهد شد و این تصور کاملا نادرست است . استفاده از ضد یخ باعث پیشگیري از زنگ زدگی و خوردگی خواهد شد ولی در صورتی که شما مدتی از ضد یخ استفاده نکرده باشید احتمالا درون موتور دچار زنگ زدگی و خوردگی شده است که با اضافه کردن ضد یخ احتمال نشتی در مکان هاي‌ پوسیده است زیرا ضد یخ برای این که از زنگ زدگی پیشگیري کند ان قسمت ها را تمیز میکند و برداشت لایه زنگ زده از ان قسمت احتمالا باعث نشتی خواهد شد و همین تصور پیش می آید که برخی فکر میکنند ضد یخ باعث فرسایش و خوردگی میشود.

   

  پس همیشه ضد یخ درون اتومبیل بریزید که ماشین هیچ گاه دچار فرسایش نشود.

   

  در فصل گرما بهترین روش برای پایین تر نگه داشتن دمای آب اتومبیل استفاده از یک ضد یخ معتبر و استاندارد می باشد.

   

  استفاده از ضد یخ دارای ضد زنگ باعث پیشگیری از زنگ زدگی و خوردگی درون سیستم چرخ آب موتور و رادیاتور میشود.

   

  آیا می توان فقط از مایع ضد یخ در سیستم رادیاتور استفاده کرد؟

  پاسخ این سوال هم منفی است چون مایع ضد یخ به تنهایی قابلیت چندانی در محافظت در برابر انجماد یا پخش کردن گرما در سیستم خنک کننده ندارد. بنابراین، سعی کنید حتما ترکیب 50:50 یا 40:60 (نسبت آب به مایع ضد یخ) را بسته به محل زندگی خودتان و شرکت سازنده خودرو، رعایت کنید.

   

  چطور می توان وضعیت مایع ضد یخ را بررسی کنیم؟

  لازم است که هر از گاهی مایع ضد یخ به طور کامل تخلیه و جایگزین شود و با توجه به اهمیت این ماده، باید وضعیت آن به طور منظم بررسی شود.

   

  برای این کار کاپوت را بالا بزنید، محل خنک کننده را پیدا کرده و درپوش آن را باز کنید. بوی آن را استشمام کنید و اگر بویی شبیه سوختگی داشت، یعنی باید آن را تخلیه و از یک مایع ضد یخ جدید استفاده کنید. بعلاوه اول از همه باید علت داغ شدن بیش از حد سیستم مشخص شود، بنابراین خودرو را به تعمیرگاه ببرید.

   

  همچنین اگر مایع ضد یخ به صورت شیری درآمده، این امکان وجود دارد که بنزین از طریق یک واشر معیوب، یا سیستم انتقال هوا یا به دلیل خوردگی قطعات به داخل سیستم رادیاتور نفوذ کرده باشد. این شرایط بسیار مضر است و ممکن است باعث از بین رفتن موتور ماشین شود، بنابراین در اسرع وقت ماشین را به مکانیکی ببرید.

   

  در حالت ایده آل رنگ مایع ضد یخ سبز روشن است (البته اگر نوع ماده مورد استفاده در اصل سبز باشد) و باید مثل روغن حالت لغزنده داشته باشد. اگر در لمس این ماده احساس وجود موادی شن مانند داشتید، در این صورت سیستم باید تخلیه شده و مایع جایگزین شود.

   

  گاهی اوقات ممکن است چک کردن خنک کننده داخل ماشین سخت باشد چون با اینکه سر بطری حاوی مایع قابل دید و در دسترس است، شاید بدنه آن زیر محفظه موتور جا گرفته باشد و حتی لمس و استشمام ماده سخت شود. اما حداقل امکان مشاهده اینکه سطح خنک کننده بالا یا پایین است، وجود دارد.

   

  البته برخی از شرکت های معتبر در محصولات خود این قضیه را رعایت کرده اند و دیگر نیازی به اضافه کردن آب به سیستم رادیاتور نیست. برای مثال شرکت پریستون با تولید مایع ضد یخ 50/50 خود به شما این امکان را می‌دهد که به راحتی مایع ضد یخ/خنک کننده را به سیستم رادیاتور اضافه کنید.

   

  در سیستم‌هاي‌ خنک‌کننده، مخلوطی یکسان از آب و ماده ضدیخ با فرمولاسیون شیمیایی خاص استفاده میشود که علاوه بر پایین آوردن دمای انجماد سیال تا کمتر از 35- درجه سانتیگراد، موجب افزایش نقطه‌جوش تا بیش از 112درجه سانتیگرادو نیز جلوگیري از خوردگی و زنگ‌زدگی میشود. لذا عده اي از تولید کنندگان این ترکیب شیمیایی نام «ضدیخ- ضدجوش- ضدزنگ» را برای محصول خود انتخاب می‌نمایند.

   

  مشابه هر ترکیب شیمیایی دیگر، ضدیخ از عناصر و مواد گوناگونی تشکیل یافته است که با گذشت زمان و محدودیت‌هاي‌ زیست‌محیطی و قوانین وضع شده دراین زمینه، روز به روز شرایط سخت‌تری برای تولید کنندگان این ترکیب به وجود می آید. امروزه فرآورده «ضد یخ- ضد جوش» تولید کنندگان معتبر، عاری از فلزات سنگینی هم چون باریم و ترکیبات مضری از قبیل بوراکس میباشد که مصرف‌کننده در هنگام خرید بایستی به این نکته دقت نماید.

   

  بهترین ضد یخ برای خودرو | نکاتی برای خرید ضد یخ مناسب

  پیشنهاد ما برای خرید بهترین ضد یخ :

  ضد یخ و ضد جوش چهارفصل کاسپین

  کاسپین یک برند شناخته شده که ضد یخ آن بسیار با کیفیت میباشد.

   

  نکاتی برای خرید ضد یخ مناسب

  نکاتی که در هنگام استفاده از ضد یخ باید به ان توجه داشت:

  عمر مفید ضدیخ برحسب زمان و شرایط کاری متغیر می باشد. زمان مناسب تعویض ضدیخ 1 سال، توصیه میشود. رنگ ضدیخ ربطی به کیفیت ان نداشته و سازندگان برای مشخص کردن محصولات خود از رنگ‌هاي‌ گوناگونی استفاده می‌نمایند.

   

  همرنگ بودن ضدیخ‌ها دلیلی بر کیفیت یکسان انها نیست بنابر این از مخلوط کردن آن ها باید جداً اجتناب کرد. در مورد نسبت صحیح رقیق‌سازی نیز باید به دستورالعمل سازندگان توجه نمود. بهترین کارایی ضدیخ- ضدجوش اسپیدی ترکیب ان به نسبت یک به یک با آب است.

   

  اگر عمل مخلوط سازی به نسبت یک به یک با آب صورت گیرد، ضد یخ- ضد جوش اسپیدی تا دمای 38-درجه سانتیگراد نقطه انجماد مخلوط را پایین خواهد آورد. در مورد رقیق‌سازی نیز باید به دستور‌العمل سازندگان توجه کرد.

   

  اگر غلظت ضدیخ بیشتر از مقدار توصیه شده باشد، امکان خرابی واترپمپ و افزایش خوردگی وجوددارد. همچنین اگر غلظت ضدیخ کمتر از حد توصیه شده باشد، موجب افزایش نقطه انجماد و یخ زدن ان در مجاری سیستم رادیاتور میشود.

   

  توجه کنید که کیفیت آب استفاده شده در رقیق‌سازی ضد یخ، مهم است. حتی‌المقدور باید از آب با املاح کم استفاده کرد.

   

  سطح سیال باید دائما نظارت شود تا از میزان مشخص شده کمتر نباشد.

  ضد یخ‌ ها طبق معمول کف تولید نمی کنند. مشاهده کف میتواند بعلت وارد شدن هوا به سیستم و سوراخ شدن بخش مکش واترپمپ باشد. دراین صورت باید رادیاتور را کاملا تخلیه کرده و تمامی لوله‌هاي‌ رابط، واشرها، بست‌ها و ترموستات را بررسی و نسبت به تعمیر قطعات معیوب اقدام کرد.

   

  برای این که همیشه مقدار کافی ضد یخ در رادیاتور ماشین شما موجود باشد از روش زیر استفاده نمایید:

   

  1- آب قبلی رادیاتور ماشین را کاملا تخلیه کنید. « دقت کنید این آب بسیار سمی می باشد ؛ پس از ریختن این آب به درون باغچه و کنار درختان جدا خودداری کنید»

   

  2- آب رادیاتور یا آب مقطر به درون رادیاتور بریزید .

   

  3- نصف میزان حجم رادیاتور را آب رادیاتور اضافه می کنیم و سپس ضد یخ رابه ان اضافه می‌کنیم و مجدد آب رادیاتور را درون رادیاتور میریزم.

   

  میزان آب رادیاتور و ضد یخ نصف آب رادیتاور و نصف ضد یخ می باشد. ولی با این حال به دفترچه راهنمای اتومبیل یا راهنمای ضد یخ مراجعه نمایید.

   

  4 دراین هنگام باید پیچ هواگیری رادیاتور باز باشد تا هواگیری نیز انجام شد. «حتماً هواگیری انجام شود»

   

  5 – هر سال باید اینکار را انجام دهید و آب قبلی را خالی کنید.

   

  6- در صورتی که اتومبیل شما کمی آب خالی می کند مقداری ضد یخ رابا آب رادیاتور مخلوط و در زمانی که می خواهید به رادیاتور اضافه کنید. از ریختن آب شیر به درون رادیاتور خودداری کنید و حتماً از آب مخلوط با ضد یخ یا آب رادیاتور یا آب مقطر استفاده نمایید.

   

  به دلیل این که آب معمولی دارای موادمعدنی می باشد که باعث زنگ زدگی درون رادیاتور و موتور اتومبیل خواهد شد.

   

  بهترین ضد یخ برای خودرو | نکاتی برای خرید ضد یخ مناسب

  خواص ضدیخ ، ضدجوش ، ضد زنگ چیست؟

  نداشتن ضدیخ در فصل سرما تهدید شماره‌‌ي یک برای پیشرانه‌ ماشین به شمار میرود. چرا وجود ضدیخ بخصوص در فصل یخبندان اهمیت دارد؟ اگر از ضدیخ استفاده نکنیم چه می شود؟

   

  به گزارش گروه خودروی تالاب نداشتن ضدیخ در فصل سرما، تهدید شماره‌‌ي یک برای پیشرانه‌‌ي ماشین به شمار میرود؛ میدانید چرا؟ برای پاسخ به این سوال با ما همراه باشید، این موضوع را از پایه به زبان ساده بیان می کنم.

   

  سازوکار موتورهای درون‌سوز به وسیله‌ي نیروی بدست آمده از انفجار صورت می گیرد، تعداد این انفجارها یکی دو تا نیست و دریک پیشرانه‌ي ۴ سیلندر، حتی در دورهای پایین ظرف یک دقیقه‌ هزاران انفجار انجام می‌پذیرد و همین موضوع باعث بالا رفتن دما میشود.

   

  چرا از ضدیخ استفاده می شود ؟

  همان طور که میدانید آب در دمای زیر صفر درجه یخ میزند؛ بهمین دلیل مایع خنک کننده‌ي ایده‌آل باید ترکیبی از آب و ضدیخ باشد.

   

  استفاده از ضدیخ چه مزیت‌هایي دارد؟

  ضدیخ باعث میشود آب در دمای یخبندان همان‌ گونه سیال باشد و در موتور گردش داشته باشد. علاوه بر این ایتلن گلیکول موجود در ضدیخ، باعث شست و شوی مجاری خنک‌کننده میشود و زنگ‌زدگی و رسوب بر جای نمیگذارد، همچنین با خاصیت روان‌کنندگی باعث طول عمر مجموعه‌ي پمپ‌ آب میشود.

   

  مخلوط ۵۰ درصد آب و ۵۰ درصد ضدیخ، دمای انجماد محلول رابه ۴۰ درجه زیر صفر و دمای جوش رابه ۱۰۸ درجه می رساند که باوجود فشار در سیستم خنک‌کننده این شماره به ۱۲۰ درجه سانتی‌گراد میرسد!

   

  اگر از ضدیخ استفاده نکنیم چه بلایی سر ماشین می آید؟

  بحث حال دادن به ماشین نیست، ضدیخ باکیفیت یکی از ان موارد ضروری است که باید همیشه در سیستم خنک‌کننده موجود باشد. واضح است که نداشتن ضدیخ در دمای زیر صفر باعث یخ زدن مایع خنک‌کننده میشود. ولی اي کاش فقط با یک یخ زدن ساده قضیه ختم به خیر میشد.

   

  آب در زمان یخ زدن افزایش حجم پیدا میکند، متاسفانه بلوک موتور از جنس آهن یا آلومنیوم ساخته می شود که علاقه‌ي زیادی به خاصیت کشسانی ندارد؛ پس تکلیف افزایش حجم آبی که دراین مجموعه یخ می زند چه میشود؟ ساده است، ترکاندن بلوک موتور، پاره کردن شلنگ‌ها و نابود کردن شبکه‌هاي‌ رادیاتور!

   

  پس با یک حساب سرانگشتی تا اینجای کار یک بلوک موتور جدید و هزینه‌ي تعویض و دوندگی‌هاي‌ ثبت شماره‌ي بلوک موتور جدید در کارت ماشین را افتاده‌اید، تازه اگر در همین شرایط یک استارت جاندار نثار ماشین بخت برگشته کنید، در نخستین لحظه واتر پمپ قفل شده باعث پارگی تسمه‌تایم خواهد شد و همین موضوع باعث برخورد سوپاپ‌ها با پیستون و کج شدن آن ها میشود. این دفعه هزینه‌ي تعویض یک موتور کامل روی شاخش است!

   

  بهترین ضد یخ برای خودرو | نکاتی برای خرید ضد یخ مناسب

   

  طریقه استفاده از ضدیخ

  الف- آماده سازی سیستم خنک کننده

  ۱-قبل از ریختن ضدیخ، کارآیی و سلامت قسمت هاي‌ مختلف سیستم خنک کننده موتور مانند ترموستات، پمپ آب، شیلنگ ها، تسمه پروانه، بستهای اتصال و تمیز بودن سطوح خارجی رادیاتور باید مورد بازرسی قرار گیرد و درصورت لزوم تعویض و یا تعمیرات لازم بر روی آن ها انجام شود.

   

  ۲-لازمست با باز نمودن بست اتصال خروجی ترموستات و شیلنگ هاي‌ لاستیکی تمام مسیر گردش ضدیخ کاملاً با آب معمولی و درصورت امکان با محلول هاي‌ شست و شوی سیستم خنک کننده، تمیز گردد.

   

  ب- تهیه ضدیخ

  پس از انتخاب ضدیخ مناسب با توجه به توصیه سازنده ماشین شرایط آب و هوایی و با درنظر داشتن حجم سیستم خنک کننده، مقدار مورد نیاز ضدیخ را مشخص و در رادیاتور بریزید.

   

  « توصیه اکثر سازندگان ماشین بر استفاده از محلول ۵۰ % جهت پیشگیري از یخ زدن سیستمهای خنک کننده و حفظ خاصیت ضدخوردگی و ضد زنگ زدگی می باشد» سپس مقداری آب تمیز و عاری از املاح « جهت پیشگیری از رسوب در سیستم خنک کننده» در رادیاتور بریزید « رادیاتور را نباید کاملاً لبریز کرد بلکه حجم کمی را برای زمان انبساط باید خالی گذاشت.» برای اختلاط کامل بلافاصله موتور ماشین را برای چند دقیقه روشن نمایند.

   

  ج- بازرسی دوره اي

  حداقل هر سال دو مرتبه نسبت به بررسی و بازرسی موارد ذیل اقدام نمایید:

   

  ۱-بازرسی کارایی و سلامت سیستم خنک کننده، عدم وجود نشتی در رایاتور، بدنه سیلندر، شیلنگهای لاستیکی، در پوشش رایاتور، تسمه پروانه، ترموستات

   

  ۲-نظارت کارایی سیال خنک کننده « ضدیخ»

  ظاهر سیال باید شفاف و عاری از هرگونه مواد ناشی از خوردگی فلزات باشد درصورت مشاهده چنین شرایطی باید نسبت به تعویض کامل سیال خنک کننده اقدام نمود.

   

  درصورت عدم وجود نشتی در سیستم، یا سررفتن مکرر ضدیخ به دلیل پر کردن کامل رادیاتور در تابستان تنها کمی آب تبخیر می شود که اضافه نمودن ان کافی است، در غیر این صورت برای سرریزسیال خنک کننده از مصرف آب به تنهایی جدا خودداری و از محلول ۵۰ % ضدیخ و ۵۰ % آب استفاده کنید، زیرا درصورت پایین بودن غلظت سیال خنک کننده در فصل سرما سیال خنک کننده منجمد و افزایش حجم رابه دنبال خواهد داشت.

   

  طول عمر و زمان تعویض محلول هاي‌ خنک کننده « ضدیخ»

  نوع مواد افزدونی مورد استفاده در فرمولاسیون ضدیخ و در شرایط کارکرد موتور اثر مستقیم بر روی طول عمر سیال خنک کننده دارد. عده اي از مواد افزدونی سریعاً مصرف می شوند سرعت زیاد، دمای بالا، نفوذ مواد آلوده کننده مثل روغن موتور، مواد حاصل از احتراق و هوا نیز عمر سیال خنک کننده را کوتاه می نمایند. سیال خنک کننده استاندارد را می توان تا ۰۰۰/۳۰ کیلومتر یا به مدت یکسال « هر کدام زودتر برسد» مورد استفاده قرارداد.

   

  بهترین ضد یخ برای خودرو | نکاتی برای خرید ضد یخ مناسب

  خواص ضروری مایعات خنککننده

  ۱- ضدیخ باید قادر به پایین آوردن نقطه انجماد آب تا حداقل دمای ممکن در زمستان باشد.

  ۲- از نظر شیمیایی و کارکرد، پایداری کافی داشته باشد.

  ۳- از نقطه جوش بالایی برخوردار باشد و در دمای بالا رسوب نکند.

  ۴- روی لاستیک مصرفی در سیستم تاثیر نامطلوب نداشته باشد.

  ۵- حرارت رابه خوبی منتقل کرده و هیچ‌گونه اثر نامساعدی روی تبادل حرارتی در سیستم خنک‌کننده نداشته باشد.

  ۶- دارای کمترین اثر سمی باشد.

  ۷- آتشگیر نباشد.

  ۸- بوی نامطلوب نداشته باشد.

  ۹- دارای کف جزئی باشد.

  ۱۰- ضریب انبساط حرارتی پایین داشته باشد.

  ۱۱- در دما پایین گرانروی کم و قابل‌قبول داشته باشد.

  ۱۲- بیشترین حفاظت را از خوردگی فلزات مورد استفاده در سیستم خنک‌کننده داشته باشد.

  ۱۳- روی رنگ بدنه اتومبیل اثر نامطلوب نداشته باشد.

   

  لازم به ذکر است بر خلاف عقیده بعضی‌ها، با قرار دادن ضدیخ در فریزر نمیتوان به مرغوبیت ان پی برد، از این طریق فقط خاصیت ممانعت از انجماد ضدیخ سنجیده می شود و وجود مواد افزودنی بازدارنده خوردگی دراین روش سنجیده نمی شود، همچنین نمی توان دریافت که سیال اصلی ضدیخ از نوع گلیکول‌هاي‌ مرغوب است یا از دی‌متیل‌متانول، که سمی و آتشگیر است. از آنجایی‌که ضدیخ خالص در ۵- تا ۱۸- منجمد می شود اگر ضدیخ خالص در فریزر قرار داده شود و در دمایی پایینتر از ۱۸- منجمد شود نشان ‌دهنده مخلوط شدن ان با آب و نامرغوب بودن ان است.

   

  حال این سوال مطرح است که ضدیخ مناسب بر چه اساسی انتخاب می شود؟ بهترین معیار برای انتخاب ضدیخ ماشین یا موتورهای متحرک توصیه سازنده موتور است.

   

  در غیر اینصورت باید با توجه به دارا بودن علامت استاندارد، ضدیخ مناسب را شناسایی و خریداری کرد پس از انتخاب و خرید ضدیخ مناسب چنانچه از نوع خالص باشد میتوان ان را بر اساس جدول اختلاط مشخص شده بر روی برچسب ظرف «که یکی از الزامات نشانه‌گذاری این فرآورده می باشد» با آب دی یونیزه رقیق کرد

  نمونه‌اي از جداول به شکل ذیل می باشد:

  عده اي از مصرف کنندگان تصور میکنند با افزودن مقدار ضدیخ میتوان به نقطه انجماد پایین‌تری رسید این تصور کاملا اشتباه است و غلظت‌هاي‌ بیشتر از ۶۸ درصد حجمی ضدیخ در آب توصیه نمی شود زیرا در غلظت ۶۸ درصد حجمی «۶۸ در صد ضدیخ و ۳۲ در صد آب» مخلوط پایین‌ترین نقطه انجاد را خواهد داشت «۶۹- درجه سیلسیوس»و اگر غلظت ضدیخ از این مقدار بیشتر شود نقطه انجماد محلول بالاتر می رود و زودتر منجمد میشود این پدیده بعنوان نقطه اتکتیک شناخته میشود.

   

  بهترین ضد یخ برای خودرو | نکاتی برای خرید ضد یخ مناسب

  زنگ زدن داخل رادیاتور و پره ها به دلیل استفاده از آب بدون مایع ضد یخ

   

  انتخاب ضدیخ

  مشابه هر ترکیب شیمیایی دیگر، ضدیخ از عناصر و مواد گوناگونی تشکیل یافته است که با گذشت زمان و محدودیت‌هاي‌ زیست محیطی و قوانین وضع شده دراین زمینه، روزبه‌روز شرایط سخت‌تری برای تولید کنندگان این ترکیب به وجود می آید.

   

  امروزه فرآورده «ضدیخ، ضدجوش» تولید کنندگان معتبر، عاری از فلزات سنگینی هم چون باریم و ترکیبات مضری از قبیل بوراکس می باشد که مصرف‌کنندگان در هنگام خرید بایستی به این نکات به دقت توجه داشته باشند. می توان گفت که نوع خنک‌کننده قابل استفاده براساس نوع نیازمندی سازندگان تجهیزات اصلی «OEMs» تعیین می شود.

   

  اغلب ضدیخ‌هاي‌ موجود، پایه اتیلن گلیکول و پروپیلن گلیکول دارند و از این لحاظ طبقه‌بندی خاصی از نظر نوع ترکیبات وجود ندارد و تنها از نظر درصد ترکیبات، تفاوت‌هایي در انواع ضدیخ وجوددارد.

   

  ضدیخ مایعی است سمی و چون منو اتیلن گلیکول به خودی خود بی‌رنگ و بی‌بو است، در طول فرآیند تولید به ان رنگ مخصوص اضافه میشود تا به این ترتیب ضدیخ از مایعات مشابه مانند آب، قابل تشخیص شود.

   

  منواتیلن گلیکول به دلیل دارا بودن OH در ساختمان خود به اسانی در آب حل میشود و بر اثر مرور زمان دو فازی نمی شود. منو اتیلن گلیکول به شدت خورنده است و در دمای بالا نزدیک سیلندر و حتی در داخل رادیاتور می تواند ایجاد خوردگی، سوراخ و پوسیدگی کند، بهمین دلیل از مواد ضـدخوردگی «Anti Oxidant» در ان استفاده می کنند تا در مقابل اکسید شدن فلزات مختلف موجود در طول مسیر جریان آب خنک‌کننده، مقاومت ایجاد کند.

   

  این مواد بطور کلی به دو دسته آلی و غیرآلی تقسیم میشوند. مواد آلی شامل آمین‌ها، آمیدها، بنزوات‌ها، مرکاپتان‌ها، تری آزول‌ها و مواد غیرآلی شامل بورات‌ها، نیترات‌ها، فسفات‌ها، سیلیکات‌ها و کربنات‌ها می‌باشند. این مواد بازدارنده مرغوبیت، محصول تولید شده رابه شدت تحت تاثیر قرار می دهد.

   

  توصیههایي در مورد پرکردن سیستم خنککننده و سرویس ضروری ان

  ۱- قبل از تعویض و استفاده از محلول جدید ضدیخ، مسیر و مجاری سیستم خنک‌کننده، باید بازرسی و درصورت نیاز سرویس شود.

   

  ۲- هنگامیکه موتور داغ است هرگز درپوش رادیاتور را بر ندارید زیرا سیستم خنک‌کننده تحت فشار است هنگامیکه موتور سرد شد درپوش رابا احتیاط به اندازه یک دور بازکنید چنانچه دراین هنگام مایع خنک‌کننده سرریز شد بلافاصله درپوش را محکم کرده و پس از این که سیستم خنک‌کننده سردتر شد آن را بازکنید.

   

  ۳- قبل از استفاده از ضدیخ خالص به نسبت مساوی با آب دی یونیزه «آب با سختی پایین» مخلوط کرده و سپس اضافه کنید.

   

  ۴- بهترین نسبت اختلاط یک به یک است.

   

  ۵- وضعیت و مایع سطح مایع خنک‌کننده نظارت شود.

   

  ۶- آزمون فشار برای شناسایی نشت انجام گیرد«هنگامه که موتور سرد است انجام شود»

   

  ۷- درپوش فشار و دهانه پرکننده رادیاتور بررسی شود.

   

  ۸- در صورتی‌که هنگام کار، موتور خیلی سرد و یا گرم میشود ترموستات بررسی و درصورت لزوم با ترموستات پیشنهاد شده توسط تولیدکننده تعویض شود.

   

  ۹- استفاده از محلول ضدیخ مناسب و نصب ترموستات مناسب و سالم درتمام طول سال ضروری است.

   

  بهترین ضد یخ برای خودرو | نکاتی برای خرید ضد یخ مناسب

  نکات مهم در مورد ضدیخ

  – رنگ ضد یخ ربطی به کیفیت ان ندارد.

  – همرنگ بودن ضدیخ‌ها دلیلی بر یکسان بودن کیفیت انها نیست و نباید به هم اضافه شوند

  – در مورد رقیق‌سازی باید به اطلاعات روی ظرف ضدیخ عمل نمود.

  – آب مصرفی در ضدیخ باید دارای سختی بسیار پایینی «دی یونیزه» باشد.

  – ضدیخ‌ها طبق معمول کف تولید نمیکنند

  مشاهده کف میتواند بعلت ورود هوا به سیستم مکش واتر پمپ باشد، دراین صورت باید رادیاتور را کاملا تخلیه کرده و تمامی لوله‌هاي‌ رابط و واشرها بررسی و نسبت به تعمیر قطعات معیوب اقدام کرد.

  – سطح سیال باید بازرسی شود.

   

  طبق معمولً کارهای زیر در اول هر بهار و پاییز باید انجام شود:

   

  – غلظت ضدیخ- ضدجوش را نظارت کنید که از حداقل ضروری «متناسب با تغییرات دمای هوا» کمتر نباشد.

  – اندازه و شرایط ضدیخ را بررسی نمایید. درصورت کثیف بودن یا داشتن مواد ناشی از زنگ زدن فلزات ان را عوض کنید.

  – دستگاه را برای خاطرجمعی از عدم وجود نشتی، تحت فشار «ترجیحاً وقتی ضدیخ سرد است» آزمایش کنید.

  – در پوش و لوله متصل به در پوش رادیاتور را بازرسی کنید.

  – لوله‌ها را بازبینی کرده و محل اتصال لوله‌ها را محکم کنید.

  – تسمه پروانه‌ها را از لحاظ سالم بودن و کشش صحیح، بازرسی کنید.

  – در صورتی که دمای آب رادیاتور بیش از حد گرم یا سرد می شود، ترموستات را بازرسی کنید.

   

  نکته:

  آب مصرفی جهت رقیق سازی مایع خنک‌کننده باید سختی کمی داشته تا رسوب نگیرد. هر۱۰۰۰ کیلومتر یا هفته‌اي یک‌بار باید سطح سیال خنک‌کننده بازدید شود.

   

  زمان تعویض سیال خنک‌کننده در شرایط عادی طبق معمولً سالانه و یا پس از طی مسافت ۳۰۰۰۰ کیلومتر است، اما زمان‌هاي‌ تعویض سیال در شرایط سخت رانندگی و بسته به شرایط، انجام می شود. شرایط سخت عبارتند از:

   

  بکسل کردن، یدک کشیدن کمپ، استفاده از باربند در مسافت‌هاي‌ طولانی، حرکت در جاده‌هاي‌ نمک پاشیده شده، خاکی، غبارآلود، طی کردن مکرر مسافت‌هاي‌ کوتاه «کمتر از۸ کیلومتر در هر نوبت رانندگی»؛ طی کردن مسافت‌هاي‌ طولانی با سرعت‌هاي‌ یکنواخت و پایین و دوره طولانی عدم استفاده از ماشین.

   

  کلام آخر:

  ضد یخ باعث افزایش عمر موتور خودرو خواهد شد و از هزینه های اضافی تعمیر موتور جلوگیری می کند.

  شما مخاطبين عزيز پیام گرام خیز از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

  وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان بگذاريد

  سایت پیام گرام


  سلام خدمت مخاطبين پیام گرام در اين پست مطالبی با ارزش و خواندنی قرار داده ایم امیدواریم با مطالعه آن نهایت استفاده را ببرید

  اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

  و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

  با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید

  کلیپ ویژه متولدین آبان ماه (درباره ماه آبان)

  کلیپ ویژه متولدین آبان ماه

  کلیپ زیبا و دیدنی درباره متولدین آبان ماه را در این کلیپ زیبا مشاهده نمایید.

  کلیپ متولدین آبان ماه

  دست خودش نیست متولد آبانه

  نرسیدن براش بی معناست

  بن بست براش شروع پرواز کردنه

  وقتی پای رسیدن به هدف وسط باشه خستگی را خسته میکنه

  اما ؛ اما ؛ گاهی عجوله

  عجول برای رسیدن به کسی که دوستش داره

  لبخندش را خیرات میکنه

  ولی فقط تو تنهایی روی درداش مرهم میگذاره

  خلاصه یه آبان ماهی فقط و فقط تو دو خط شعر خلاصه میشه

  تو آبانی را نمی شناسی

  یه آبانی مغرور را اگه خورشید هم باشی نمیگیره ازت نور را

  تولدت مبارک آبان ماهی

  منبع: حسن رضایان

  شما مخاطبين عزيز پیام گرام خیز از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

  وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان بگذاريد

  سایت پیام گرام


  سلام خدمت مخاطبين پیام گرام در اين پست مطالبی با ارزش و خواندنی قرار داده ایم امیدواریم با مطالعه آن نهایت استفاده را ببرید

  اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

  و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

  با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید

  تولد آبان ماهی ها مبارک (کلیپ زیبا درباره متولدین آبان)

  کلیپ زیبا درباره متولدین آبان

  آبان و شروع فصل باران خاطره ها … اباني ها تولدتون مبارك

  تولد آبان ماهی ها مبارک

  یه آبان ماهی وقتی میگه هستم ؛ یعنی تا تهش هست

  مرام یه آبان ماهی مثال زدنیه

  اگر می خوای یه آبان ماهی را بشناسی

  باید مفهوم پاییز و برگای پاییز رو

  با تمام وجودت درک کنی

  مهربونی یه آبانی از جنس بارون و بوی نم خاکه

  غرورش مثل رعد و برق پاییزی میمونه

  بارون مهربونی یه آبان ماهی با غرورش شروع میشه

  چیزی برای پنهون کردن نداره

  برای عشقش هیچ دریغی نداره

  اگر کنار یه آبانی هستی بدون که کنار یه آدم عاشقی

  کسی که هیچ چیز را از عشقش دریغ نمیکنه…

   

  متن زیبا در مورد آبان ماهی

   

  اینستاگرام : faaldoony

  شما مخاطبين عزيز پیام گرام خیز از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

  وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان بگذاريد

  سایت پیام گرام


  سلام خدمت مخاطبين پیام گرام در اين پست مطالبی با ارزش و خواندنی قرار داده ایم امیدواریم با مطالعه آن نهایت استفاده را ببرید

  اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

  و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

  با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه

  اس ام اس زیبا برای تبریک تولد متولدین آبان ماه و همچنین عکس پروفایل و عکس نوشته تبریک تولد متولد آبان را در این جا مشاهده نمایید.

   

   


  که یارِ آبانی می آید… وعده ی دیدار نزدیک است

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

   

  تبریک تولد آبان ماه

   

  من زاده ي آبانم …!

  کلمات در دهانم نمیچرخند،

  وقتی چشـم هایم همه ی چیز را میگویند…

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین ماه آبان

   

   

  آبانی
  آبانی یک دریاست
  دلش که از کسی برنجد دیگر از ان نگاه پر مهرش خبری نیست

  فقط سکوت می‌کند…

   

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

  اس ام اس تبریک تولد به آبان ماهی ها

   

  اگه ﻣﯽ ﺧﻮﺍﯼ ﺗﺎ ﺍﺑﺪ ﺗﻮﻗﻠﺐ ﯾﻪ ﺁﺑﺎﻧﯽ ﺑﻤﻮﻧﯽ،ﻧﺒﺎﯾﺪ ﺑﻬﺶ ﺩﺭﻭﻍ ﺑﮕﯽ!

  من یه ابانیم !
  یادت باشه قبل این که بخوای بری من می فهمم!
  پس برام بهونه نیار ؛
  نقش بازی نکن ؛
  زل بزن تو چشمام و بگو که داری میری ؛
  بذار مطمئن شم که انتخابم یه ادم ترسو نبوده !

  آبـانی

  درست متر کن ! آدم ها هم قد خودشان اند، نه هم قد تصورات تو …!

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

   

  اس ام اس تبریک تولد آبان ماهی

   

  تمام لحظه هاي‌ عمرم بدرقه نفس کشیدن توست

  به دنبال کوچک‌ترین فرصت بودم تا بزرگ ترین تبریک را نثار قلب مهربانت کنم

  ورق خوردن برگ سبز دیگری از زندگی ات را تبریک میگویم

  تولدت آذین زندگی ام باد

  روز تولدت آغاز سفر زیبا و پرهیجان

  “دور خورشید در ۳۶۵ روز” است

  خیلی مواظب خودت باش و سعی کن بهت خوش بگذره

  تولدت مبارک آبان ماهی من

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

   

  اس ام اس جدید تبریک تولد آبان

   

  زیباترین چشم انداز تندیس نگاه توست

  و قشنگترین لحظه لحظه روییدن توست

  سال روز تولدت رابا تقدیم یک سبد گل سرخ تبریک میگویم . . .

   

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

  جملات زیبا برای تبریک تولد متولد آبان ماهی

   

  دوست عزیزم

  به یمن آمدنت هزاران ستاره در آسمان دلم خندید

  تنها برای تو که و نخستین و آخرین حکایت بی انتهای دوستی هستی

  می نویسم که به یادت هستم

  و هزاران شاخه گل مریم را در روز تولدت تقدیمت میکنم

  تولدت مبارک

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

   

  عکس نوشته های متولدین آبان

   

  متولد خیابان پاییز
  کوچه آبان
  است
  از همان ابتدا عاشقانه های پاییز را نفس کشیده
  رقص برگ های رنگا رنگ و طلایی را دیده
  صدای نم نم باران های شبانه را در سکوت شب شنیده ….
  آری ….
  او زاده پاییز است…
  او عاشقی را از همان لحظه تولد آموخته….
  او را دست کم نگیرید….

   

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

   

  متن پیام آبان ماهی

   

  «تبریک تولد برای پدر»

  پدر عزیزمان

  ما با هر تبسمت هزاران بار می شکفیم و با هر تپش قلبمان هزار بار نامت را می خوانیم

  اگر بر روی زمین تنهاییم، ولی تو مثل ماه نگاهمان می کنی

  ما بر وجود نازنینت سجده شکر می گذاریم.

  تولدت مبارک. فرزندانت

   

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

   

  پیامک مخصوص آبان ماهی

   

  آبان گل ارکیده
  به سرعت تصمیم می‌گیرید ودر انجام کارهایتان بسیار سریع و چابک هستید.
  تغییرات شغلی شما را نمی ترساند که این موضوع یکی از برتری هاي‌ شخصیت شماست.
  توانایی استثنایی در سازماندهی کارهایتان دارید

  دنیام عوض بشه
  یه ابـانی عوض نمیشه

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

  جملات زیبای آبان ماهی ها

   

  آبـانـیا ایـنقـدر خوبن…
  کـه بایـد..
  زیـر لحـظـه هایي کـه باهاشـونی “کـاربن” بـزاری

  من زاده ي آبانم!

  کلمات در دهانم نمیچرخند،

  وقتی چشـم هایم همه ی چیز را می‌گویند

  يـه آبان ماهی خاص ضرورت نداره حتـما شناسـنامه داشته باشه

  چون “چـشـمـاش” شناسنامشه

  آبانیم

  از اون متفاوتا

  اعتراف می‌کنم

  رنگ مورد علاقم بنفش هست

  اما فکر کنم خودم نارنجی هستم

  چون غمگین نیستم

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

  اس ام اس متولدین آبان ماه

   

  آبان متفاوت ترین اسمی که تا به حال شنیدم ؛

  غمگین

  بنفش

  پرحرارت اما سرد

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

  اس ام اس آبان ماهی ها

   

  یه آبانی هر چقدر
  کسی رو بیشتر دوست داشته باشه
  زودتر از دستش ناراحـت میشه

  این حساسیت زیاد فقط از روی عشقه
  پس بجای بحث کردن درکمون کنین …

  مورد داشتیم

  طرف آبانی بوده

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

  متن زیبا برای تبریک تولد به دختر آبان ماهی

   

  با آبانـی دوست شدن صداقت میخواد…

  با آبانـی دوست موندن لیاقت…

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

  اس ام اس آبان ماهی ها

   

  آبان مـاهی که باشی…
  چتر مهربانی ات برای تمام کسانی که زیر باران تنها مانده اند باز است!
  و من دانه دانه چترها را باز کردم…
  غافل از این که
  روزی زیر همین باران بی امان اینچنین بی چتر میمانم…
  متولدین آبان دلشون یه دریاست

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

  تبریک تولد همسر متولد آبان

   

   

  هیچوقت هیچ آبانی رو وادار به کاری نکنید!
  چون حتی اگه اون کار رو انجام بده مطمئن باشید هر لحظه به یه انفجار بزرگ نزدیک می‌شوید!
  یک آبانی در هیچ چیز محدود نمی شود! در برخورد با آبانی ها فکرمجبور کردنش رو از سر خودتون بیرون کنید…

  ما آبانی هستیم….

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

  متولدین آبان

   

   

  دورد بر تو آبانی قوی و مهربان

  یک آبانی یا صفره یا صده.
  هیچ موقع حد وسط نداره.یا دوست داره حتی با همه ی دنیا میجنگه واسه تو یا زمانی که دوست نداشته باشه بر علیه تو میجنگه

  دختر متولد آبان به شدت خصلت هاي‌ مردانه را یدک می‌کشد .

  نوع گویش , رفتار , جَزَبه هاي‌ مردانه وی را گاهی به یک مرد تمام و عیار تبدیل میکند که تو گویی سلول هاي‌ بنیادینش از ازل مردانه بوده و هیچ بارقه اي از لطافت زنانه ندارد . اما از همان ساعت که دل بسپارد و رشحات محبت و عشق در او سرازیر شود یک پرنسس نه , یک angel می‌شود که گویی مأوا و مسکنش از ازل بهشت برین بوده . آغوشش بوی بهشت , چشمانش نرگسی و گیسوانش عربده جو …… همین .

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

  متن زیبا درباره متولد آبان

   

  ” آبانی ها ” … . در عین پیچیدگی … .
  در عـاشقی روش ساده اي دارند … . !!

  ” تو را بخواهند … .
  برایت می جنگند … . ”

  “تو را نخواهند … .
  با تو می جنگند … . “

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

  تبریک تولد به همسر آبانی

   

  برنگ زرد پاییزم ؛ نهال محکم آبان
  درونم ریزش باران شبیه موسم آبان
  میان فصل پاییزم ؛ خود قلب خزانم که
  میان برگ ریزانش نشستم با غم آبان
  نه زرد زرد زردم من ؛ نه هم رنگ عبوسم من
  منم یکرنگ.همواره ؛ همانا آدم آبان
  خلاصه این که آبانی دلش یکریز عشق است و
  شبیه دختری هستم کنار نم نم آبان

  پشت سر آبانی ها حرف زیاده……

  آخـه میدونی؟!! مردم از “آرزوهاشون” زیاد حرف می‌زنن….

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

  عکس زیبای تبریک تولد

   

  نکات مثبت متولد آبان در رابطه با کار:

  متولد آبان, جناب عقرب, مرغ آتش خوار, افعی, و یا عقاب بلند پرواز, در هریک از این حالتها ودر زیر هر ماسکی که خودرا پنهان ساخته باشد, دانا, پر انرژی, فعال, با سیاست, مدیر و مدبر و پر هیجان است.
  او عاشق بدست آوردن اطلاعات می باشد, شمّ کارگاهی دارد, کنجکاو و پر تحرک است و شما هم از بودن با ایشان انرژی میگیرید و به حرکت در می‌آیید. او اجتماعی و خوش ظاهر است. هم رِءیس خوبی است و هم کارمند خوبی می‌باشد. وفادار و مسءولیت پذیر است!

  ما آبانيا آدماي سـختگیری نیسـتيم،

  فقط، آدم ” سـخت ” گیر میاريم

   

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

  اس ام اس زیبا برای تبریک تولد پسر آبان ماهی

   

  اه امشب اصلا حالم خوب نیست
  چه شبه نحسیه امشب
  انگار همه ی ي دردا تو وجودمه


  ستاد کوفت کردن تولد دوستان

   

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

  اشعار زیبای تبریک تولد آبان

   

  بند بند دلت بنده . . . . به بند بند دلت بنده
  دلبند بنده ” تولدت مبارک “

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

  متن هاي‌ زیبا برای تبریک تولد

   

  بازم شده تولد / تولده یه اسکل
  دست بزنید براش چون / تازه شده یه شاسکول
  از طرف دیوونه ها «دوستان»

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

  اس ام اس تبریک تولد عاشقانه

   

  دوستت دارم قد یه بشکه بنزین
  خاطرخواتم قد یه پمپ بنزین
  روز تولد تو بهترینم، هدیه بهت میدم یه کارت بنزین!

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

  پیام تبریک تولد عاشقانه

   

  یه گل دارم فلفلیه! مثل بهاره اما قلقلیه! دوسش دارم فراوان گل من کنارم بمون تولد تولد تولدت مبارک گل نازم

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

  پیام تولدت مبارک به دوست

   

  فوووووووت ….. فووووووووت ….

  فوووووووت ….. فووووووووت …

  فوووووووت ….

  بیا شعما رو فوت کن !!!

  تولدت مبارک !!!

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

  تبریک تولد دوست ادبی به متولد آبان ماه

   

  تولدتـ مبارک
  ایشالا یه سال دیگه پر از سلامتی داشته باشی
  زیر کامیون نری…سرطان نگیری
  فلج نشی…سکته نزنی
  درد بی درمان هم نگیری
  کلا همه ی جوره بهت هیچ مرضی نرسه
  بازم تولدت مبارک !!

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

  اس ام اس خنده دار تبریک تولد

   

  یک سال بزرگ تر شدي ؛ هنوز آدم نشدی تو ؟!!
  تا کی میخوای فرشته بمونی هاااا !
  سال روز زمینی شدنت مبارک

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

  پیامک تبریک تولد

   

  الهی همیشه مثل چراغ راهنمایی باشی
  لپت همیشه قرمز ؛ روی دشمنات زرد ؛ دلت همیشه سبز
  تولدت مبارک

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

  اس ام اس تبریک تولد آبان

   

  دارم فکر میکنم امروز چه روزیه؟
  تو یادته؟
  حس میکنم یه خبرایی هست!
  بیخیال چیزی یادم نمیاد

  ستاد حالگیری روز تولد دوستان

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

  پیام تبریک تولد دوستانه

   

  میدونم منتظری تبریک بهت بگن!میدونم یه اس که میاد فکرمیکنی تبریکه!میدونم فک کردی ما یادمون نبوده،ولی….من یادم بود! تولدت مبارک عزیزم!

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

  عکس پروفایل متولدین آبان

   

  اميدوارم صد سال بعد در چنين روزي کنارت کلي نوه نتيجه باشه
  و شمعاي کيک تولدت رو فوت کني و هيچي از کيکم به خودت نرسه

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

  تبریک تولد رسمی

   

  سلاااام عزیزم چطوری؟ خوبی؟
  چه خبرا؟ همه ی خوبن؟
  چه کارا می‌کنی؟ درس میخونی یا نه؟
  خب فدات شم. خدانگهدار


  فکر کردی یادم رفته؟
  نه عزیزم
  تولـدت مبارکـ

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

  تبریک تولد رسمی

   

  گاو و الاغ و اردک
  کبریت و گاز و فندک
  جوجه و مرغ و لک لک
  تولدت مبارک

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

  شعر تبریک تولد رسمی

   

  صدای بهم خوردن بال معصوم فرشته ها می‌آید انگار آمدن تو نزدیکست. لمس بودنت مبارک

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

   

  میلاد تو رو به تک تک گل هاي‌ دنیا تبریک می گم ولی می دونم همشون حسودیشون میشه ؛

  اخه تو تنها گل باغچه قلب منی….

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

   

  میلاد تو شیرین ترین بهانه ایست که میتوان با ان به رنجهای زندگی هم دل بست و در بین این روزهای شتابزده عاشقانه تر زیست. میلادتو معراج دستهای من است وقتی که عاشقانه تولدت را شکر میگویم.

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

  پیام تولدت مبارک به دوست

   

  جای هیچ کس را هیچ کس دیگر نمی‌تواند پر کند !

  مهربانم :

  تولدت مبارک

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

  متن کوتاه تبریک تولد بسیار زیبا برای افراد دوست داشتنی

   

  ‘* ‘ .* . ‘ * . ‘ *.’ .’
  *شب .’ .’ * . ‘ .’
  * . *’ تولدتون *
  .پر.’” . ; ستاره ‘ ‘
  .’ ‘ * ‘ .’ .* ‘. ‘ .*
  ‘ .’ * .باد.’. *.’* ,

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

  پیام تولدت مبارک به دوست

   

  دوستت دارم قد یه بشکه بنزین

  خاطرخواتم قد یه پمپ بنزین

  روز تولد تو بهترینم، هدیه بهت میدم یه کارت بنزین!

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

  متن تولدت مبارک به دوست

   

  امشب دامن تو پر از هدیه هاي‌ کوچک و بزرگ می‌شود ؛ اما من هیچ ندارم که به تو هدیه دهم جز دلی که به من پس دادی.

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

  عکس پروفایل متولدین آبان ماه

   

  قشنگ ترین صدای زندگی تپش قلب توست ؛ با شکوه ترین روز دنیا تولد توست ؛ پس برای من بمان و بدان که عاشقانه دوستت دارم.

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

  عکس تولد آبان

   

  امروز سال روز تولد توست و من برایت هدیه اي نخریده ام ؛ که انچه خریدنی است بدون شک ٬ لایق تو نیست.

  من روز تولدت ٬ خود متولد میشوم …

  تولدمان مبارک

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

  متن زیبا برای تبریک تولد مهر ماهی

   

  تولدت مبارک

  اي گل گلدون من

  هزار سال زنده باشی

  بسته به تو جون من

  این هدیه تولد

  پیشکش چشمای تو

  نازگل زیبای من

  چشام زیر پای تو .

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

  متن تبریک تولد آبان

   

  سال روز تولد قشنگت رابا رقص سفید برف ها هم چون سفیدی دلت

  بر اسمان قلبمان جشن می‌گیریم و صمیمانه فصل شکفتنت را تبریک میگوییم

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

  اس ام اس تولدت مبارک به دوست

   

  آرزو می‌کردم که درجشن میلادت تک ستاره آسمان چشمانت باشم

  تا در آغوشت طولانی ترین شبم را تقدیمت کنم

  و درکلبه انتظارت بوسه هایم را میهمانت !

  تولدت مبارک

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

  عکس کیک تولد آبانی ها

   

  گل من تولد تو تولد من است، من تمام طول سال بیدار مانده ام

  که مبادا روز تولد تو تمام شود، و من در خواب بمانم و نتوانم به تو بگویم

  تولدمان مبارک!

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

   

  امروز تولد توست و بهترین زمانی که خدا می خواست مرا با هدیه اي شاد کند.

  آری درست است این هدیه قبل قبل از وجود خودم از آسمان آمده ولی مهم

  این است که از ان دل من بوده . . .

  تولدت مبارک

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

   

  از همان روزی که پای تو به این دنیا رسید

  غصه هایم یک به یک از قلب و جانم پر کشید

  روز میلاد تو دنیا یک صدا خندیده بود

  اسمان در مقدمت باران گل باریده بود

  تولدت مبارک

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

   

  میلاد تو شیرین ترین بهانه ایست که می‌توان با ان

  به رنجهای زندگی هم دل بست

  و در بین این روزهای شتابزده عاشقانه تر زیست.

  میلادتو معراج دستهای من است

  وقتی که عاشقانه تولدت را شکر می‌گویم

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

  شعر برای متولدین آبان

   

  میلادت اي عزیز تر از جـان مبارک باد

  در مقـدمت غزل به ترنم، نشسته باد

  تولد تو مبارک! بروی تو

  دروازه هاي‌ غم به چنین روز بسته باد!

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

   

  امروز روز توست…..روز میلادت

  دنیا تبسم کرده است امروز با یادت

  امروز بدون شک اسمان ابی ترین ابیست

  چرخ و فلک هم چون دلم درگیر بی تابیست

  تولدت مبارک

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

  عکس تبریک تولد آبان

   

  عزیز دلم تولدت را تبریک میگویم و دعاگویم مزرعه ي زندگی ات

  همواره پر از محصول موفقیت و بردباری باشد . . .

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

   

  ‘* ‘ .* . ‘ * . ‘ *.’ .’
  *شب .’ .’ * . ‘ .’
  * . *’ تولدتون *
  .پر.’” . ; ستاره ‘ ‘
  .’ ‘ * ‘ .’ .* ‘. ‘ .*
  ‘ .’ * .باد.’. *.’*

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

  متن در مورد ماه آبان

   

  جشن میلادت رابه پرواز می‌روم

  در این خانگی ترین آسمانِ بی انتها

  آسمانی که نه برای من

  نه برای تو

  که تنها برای “ما” آبیست . . .

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

  بهترین نوشته برای تبریک تولد آبان ماه

   

  امروز روز توست و من

  تمام دلتنگیهایم را

  بجای تو

  در آغوش میکشم

  چقدر جایت میان بازوانم خالیست

  تولدت مبارک

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

  تبریک تولد دختر آبان ماهی

   

  صدای یک پرواز

  فرود یک فرشته

  آغاز یک معراج

  و شروع یک زندگی

  تولدت مبارک

   

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

  تبریک تولد عاشقانه به متولدین آبان

   

  این هدیه ي آسمانی چشمانت

  دلبسته به شمعدانی چشمانت

  اي عشق تولدت مبارک ؛ قلبم

  تقدیم به مهربانی چشمانت . . .

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

   

  وجود زیبایت وارد به دنیا می‌شود

  هدیه سالروزش این آوا می‌شود

  عاشقی چون من بی پروا می شود

  در شعر تولد غرق رویا می شود

  آن گونه سالی دگر ازعمر تو آغاز می شود

  تولدت مبارک

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

  اس ام اس تبریک تولد عاشقانه به متولدین آبان

   

  سال روز زمینی شدنت مبارک . . .

  راستی از ونوس و مریخ چه خبر !؟

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

   

  روزی که به دنیا آمدی هرگز نمی دانستی زمانی خواهد رسید

  که آرامش بخش روح و روان کسی هستی که با بودن تو دنیا برایش زیباتر است

  بهانه ي زندگیم تولدت مبارک

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

  زیباترین نوشته برای تبریک تولد

   

  تو هیچی کم نداری

  برای همه ی چیز من بودن

  تولدت مبارک

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

   

  زادروزت شیرین، پرعشق و نورآفرین باد.

  قهقهه هایي آسمانی و آرامش زلال زندگی را برایت آرزو دارم . . .

   

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

  عکس پروفایل خاص تبریک تولد

  زمین در انتظار تولد یک برگ ؛ من در حال شمارش معکوسصفر همیشه پایان نیست گاهی آغاز پرواز استتولدت مبارک.اس ام اس تبریک تولد متن تبریک تولد اس ام اس تبریک تولد.

  از یک نگاه تو رنگم پریده است، قربان ان شوم که تو را آفریده است

  عزیزم تولدت مبارک

   

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

  متن زیبی تبریک تولد آبان ماه

   

  تقدیم به کسیکه شکفتن هیچ گلی زیباتر از لبخند او نیست

  جشن میلادت بهترین بهانه برای فکر کردن به تو و به یاد آوردن خوبی هایت است

  سال روز تولدت مبارک

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

   

  امشب که شب تولدته بهترین ها رو آرزو کن

  من هم از خدا همون بهترین ها رو برات آرزو مندم

  تبریک دست خالی مرا باسخاوت بی حدت بپذیر

  «تولدت مبارک»

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

  تبریک تولد به مرد آبان ماه

   

  هدیه اي از آسمان برای؛

  روز تولدت رسید.

  و دیدم هیچ چیز

  گلم را

  جز عشق

  لایق نیست.

  تولدت مبارک

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

  طالع بینی متولدین آبان

   

  زبان ما قاصر است از شکر نعمت تولد و حس بودن شما

  در روز تولدت سر بر زمین سائیده و از درگاه حضرت حق نهایت سپاس خودرا بجا آورده

  و برایت سال‌های سال عمر با عزت و برکت خواستاریم .

  باشد که بقاء عمرت با عزت و سربلندی و توام با خدمت باشد . . .

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

  عکس تولد آبان ماه

   

  امشب چه شبی روشن و زیبا و مصفاست

  احسنت، به این جشن دل انگیز که برپاست

  گویا که گلی پای نهاده ست به گیتی

  کز فرّ و شرف، آبروی جمله ي گلهاست . . .

  تولدت مبارک

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

  متولدین آبان

   

  تو یک تولدی شدي به قلب مجروح ام ببین

  که با تو من ظهور شدم احیا شدم مثل نگین

  عزیز مبارکت باشه امروز روز تولدت

  این قلب خسته منه بردار برو ما خودت . . .

  تولدت مبارک

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

  خصوصیات اخلاقی متولدین آبان ماه

   

  وجود تو تنها هدیه گرانبهایی بود که خداوند من را لایق ان دانست

  و هدیه من به تو نازنین قلب عاشقی است که فقط برای تو میتپد

  عاشقانه و صادقانه دوستت دارم و سال روز تولدت را تبریک میگویم

  تولدت مبارک

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

  پیام تبریک تولد خواهر

   

  تمام لحظه هاي‌ عمرم بدرقه نفس کشیدن توست

  به دنبال کوچک‌ترین فرصت بودم تا بزرگ ترین تبریک را نثار قلب مهربانت کنم

  ورق خوردن برگ سبز دیگری از زندگی ات را تبریک میگویم

  تولدت آذین زندگی ام باد . . .

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

  شعر زیبای متولدین آبان

  الهی جاده زندگیت هموار

  آسمان چشمانت صاف و دریای دلت همیشه آرام و زلال باشد

  و هیچوقت از دنیا خسته نباشی . . .

  تولدت مبارک

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

  تبریک تولد با شعر

   

  در تمام عمرم یک‌بار عاشق شدم

  و وابسته به کسیکه برای داشتنش حاضرم از تمام زیبایی هاي‌ دنیا بگذرم

  نبض حیاتم بعد از عشق به خدا برای تو می‌تپد

  سال روز تولدت مبارک

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

  بهترین متن تبریک تولد

   

  عزیزم

  از وقتی خانه عشقت پناهگاه خستگی ام شد

  اندیشیدم که الهه عشق بهترین را نصیب من کرده است.

  سال روز تولدت راکه قشنگترین روز زندگی ام است تبریک میگویم.

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

  تبریک تولد خاص برای دوست صمیمی

   

  عشق را نخستین بار در نگاهت تجربه کرم زندگی را درکنار تو آموختم

  دلم رابه تو بهترین امینم سپردم

  روز تولدت را در تاریخنگار قلبم حک کردم

  تولدت مبارک

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

  متن تبریک تولد رسمی به متولدین آبان

   

  عزیزتر از جانم

  تو قلبی به بزرگی دریا و روحی به وسعت آسمانها داری

  امیدوارم همیشه شاداب، خندان و سالم باشی

  تولدت مبارک

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

  اس ام اس تبریک تولد خواهر آبان ماهی

   

  زیبایی عشق، پاکی صداقت، اوج مهربانی و نهایت آرامش

  همه ی درکنار تو برایم معنی پیدا کرده است

  سال روز تولدت را تبریک میگویم . . .

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

   

  عزیزم یک سال دیگر از به دنیا آمدن تو گذشت

  و امیدوارم بهترین سال عمرت را پیش رو داشته باشی

  تولدت مبارک

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

  اس ام اس تبریک تولد فانتزی

   

  هزاران بار خدا را شکر که چنین روزی را آفرید

  تا باغ جهان نظاره گر شکفتن گلی چون تو باشد . . .

  سال روز شکفتنت مبارک

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

  تبریک تولد فانتزی

   

  تولدت آغاز زیباییها ست

  هزاران گل یاس سپید تقدیمت میکنم

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

  شعر متولد آبان

   

  نمی‌دانم که دانستی دلیل گریه هایم را

  نمیدانم که حس کردی سکوتم را

  ولی دانم که می‌دانی من عاشق بودم و هستم

  وجود ساده ات بوده که من آن گونه دل بستم

  عزیزم همیشه عشق من هستی و خواهی بود

  تولدت مبارک

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

  تبریک تولد خاص برای دوست صمیمی

   

  میخواستم زیباترین کلام را برایت بنویسم

  اما پنداشتم ساده نوشتن هم چون ساده زیستن زیباست

  تولدت مبارک

  دوستت دارم

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

  تبریک تولد کودکانه

   

  خوشبختی من در بودن باتو است و روز تولد تو تقدیر خوشبختی من است

  تو آمدی و عمیق ترین نگاه را از میان چشمان دریایی ات به وصال قلبم نشاندی

  زیباترین گلهای دنیا تقدیم به تو ؛ بهترین عشق دنیا

  تولدت مبارک

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

  متن در مورد ماه آبان

  عزیزم به خاطر همه ی آرامشی که از تو دارم خدا را شکر میگویم

  به پاس تمام خوبیهایت بهترین ها را برایت آرزو میکنم . . .

  تولدت مبارک

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

  پیام تبریک تولد خواهر

   

  روز تولدت نخستین روز از سفر 365 روزه توست به دور خورشید

  از سفرت لذت ببر

  تولدت مبارک

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

  شعر در مورد ماه آبان

  اي زیباترین ترانه هستی

  بدان که شب میلادت برایم ارمغان خوبیها و زیباییهاست

  پس اي سرکرده خوبیها میلادت مبارک . . .

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

  زیباترین جملات برای تبریک تولد متولدین آبان ماه

   

  دستانم تشنه دستان تو، شانه هایم تکیه گاه خستگیهایت

  به پاکی چشمانت سوگند تا ابد با تو میمانم

  بی آنکه دغدغه فردا را داشته باشم

  چون می دانم فردا بیش از امروز دوستت خواهم داشت

  عزیزم سال روز تولدت مبارک.

   

  اس ام اس تبریک تولد متولدین آبان ماه | متن تبریک تولد آبان

   

  شعر زیبا در وصف متولد آبان

   

  خوشت اومد بزن لایک قشنگه روو

  من ان گلبرگ مغرورم که می میرم ز بی آبی ولی با منت و خواری پی شبنم نمیگردم.
  من اون خاکم به زیر پا ولی مغرور مغرورم به تاریکی منم تاریک ولی پر نور پر نورم
  اگه گلبرگ بی آبم به شبنم رو نمیارم
  اگه تشنه تو خورشیدم به سایه تن نمی کارم
  من اون دردم که هر جایی پی مرحم نمی گرده
  چه غم دارم اگر دنیا به کام من نمی چرخه
  من اون عشقم که با هرکس سر سفره نمی شینه
  من اون شوقم که اشکامو بجز محرم نمی بینه…
  اگه من ساقه ي خشکم به دریا دل نمی بندم
  اگه بارون پربارم به صحرا دل نمی بندم

   

  شما مخاطبين عزيز پیام گرام خیز از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

  وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان بگذاريد

  سایت پیام گرام


  سلام خدمت مخاطبين پیام گرام در اين پست مطالبی با ارزش و خواندنی قرار داده ایم امیدواریم با مطالعه آن نهایت استفاده را ببرید

  اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

  و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

  با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید

  بهترین کلیپ از کارهای دیدنی آرات حسینی در اینستاگرام

  بیوگرافی کوتاه آرات حسینی

  آرات حسینی از شهر زیبای بابل در استان مازندران زندگی میکند؛ او از سن 2 سالگی به ورزش مشغول است. در اینچا کلیپی دیدنی از کارهای آرات حسینی را خواهید دید.

   

  آرات حسینی متولد 18 مهرماه ۱۳۹۳ در بابل است . استعداد آرات در ورزش از شش ماهگی مشخص شد و زیر نظر پدرش آرام آرام حرکات مختلف ورزشی را آموخت و تا ۴ سالگی ژیمناستیک کار می کرد و بتازگی فوتبال را بعنوان ورزش تخصصی خود انتخاب کرده است .

   

  حجم کلیپ 22 مگابایت میباشد لطفا جهت پخش کمی صبور باشید

  بهترین کلیپ آرات حسینی در اینستاگرام

  شما مخاطبين عزيز پیام گرام خیز از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

  وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان بگذاريد

  سایت پیام گرام


  سلام خدمت مخاطبين پیام گرام در اين پست مطالبی با ارزش و خواندنی قرار داده ایم امیدواریم با مطالعه آن نهایت استفاده را ببرید

  اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

  و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

  با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید

  عکس های خنده دار و طنز سال 97 | سوژه های طنز و داغ وطنی

  نصیحت یک پدر به پسرش…

  ﭘﺴﺮﻡ ﺯﻥ ﺑﮕﻴﺮ، ﺷﺒﻬﺎ که ﺧﺴﺘﻪ، ﺗﺸﻨﻪ، ﮔﺮﺳﻨﻪ ﻣﻴﺎی ﺧﻮﻧﻪ، یکی ﺑﺎﺷﻪ طوری حالتو بگیره که همشون یادت بره

   

  عکس های خنده دار و طنز سال 97

  عکس های خنده دار و طنز سال 97 | سوژه های طنز و داغ وطنی

  تو این وضعیت قیمت ماشین وقتی عاشق وانت تویوتا هستی ولی پولت به پراید میرسه !!!

  عکس های خنده دار و طنز سال 97 | سوژه های طنز و داغ وطنی

  وقتي ميگن زن و مرد بايد همو كامل كنن يعني اين

  عکس های خنده دار و طنز سال 97 | سوژه های طنز و داغ وطنی

  وقتی کارت پیش مامانت زیادی گیره

  عکس های خنده دار و طنز سال 97 | سوژه های طنز و داغ وطنی

  سوژه های طنز و داغ وطنی

  عکس های خنده دار و طنز سال 97 | سوژه های طنز و داغ وطنی

  عکس نوشته های طنز

  عکس های خنده دار و طنز سال 97 | سوژه های طنز و داغ وطنی

  اینم یک نمونه برای ندادن نسیه !!

  عکس های خنده دار و طنز سال 97 | سوژه های طنز و داغ وطنی

  بدن اینا نگاه کن خدایش شش تیکه شده نه !!!!

  عکس های خنده دار و طنز سال 97 | سوژه های طنز و داغ وطنی

  وقتی قبل مردنت موفق میشی گوشیتو فرمت کنی

  عکس های خنده دار و طنز سال 97 | سوژه های طنز و داغ وطنی

  یه روز عادی در زمان امتحان دادن در دوران دهه 60

  عکس های خنده دار و طنز سال 97 | سوژه های طنز و داغ وطنی

  بله اینم پنیر مجانی حالا هی بگید گرون شد !!!

  عکس های خنده دار و طنز سال 97 | سوژه های طنز و داغ وطنی

  واقعا فکر کردن تحریم با ما کاری میکنه !! آینه پیکان را حال کنید

  عکس های خنده دار و طنز سال 97 | سوژه های طنز و داغ وطنی

  عکس های طنر از آدم برفی در یه روز برفی

  عکس های خنده دار و طنز سال 97 | سوژه های طنز و داغ وطنی

  والیبال تنبل ترین جوانان ایرانی

  عکس های خنده دار و طنز سال 97 | سوژه های طنز و داغ وطنی

  عکس های خنده دار سال 97

  عکس های خنده دار و طنز سال 97 | سوژه های طنز و داغ وطنی

  طرح جدید مدل لاک ناخن ! دیگه ماکارونی اضافه امد خشک کنید برای لاک

  عکس های خنده دار و طنز سال 97 | سوژه های طنز و داغ وطنی

  بعد بیایید هی بگید تو سوئیس اینطوری بود…بابا ما گوسفندامون هم قانون رعایت میکنند

  عکس های خنده دار و طنز سال 97 | سوژه های طنز و داغ وطنی

  تصاویری از سوژه های طنز و داغ وطنی

  عکس های خنده دار و طنز سال 97 | سوژه های طنز و داغ وطنی

   

  عکس های خنده دار و طنز سال 97 | سوژه های طنز و داغ وطنی

  ماشین فروشی برای دور دور

  عکس های خنده دار و طنز سال 97 | سوژه های طنز و داغ وطنی

  عکس های خنده دار و طنز سال 97

  عکس های خنده دار و طنز سال 97 | سوژه های طنز و داغ وطنی

  وقتی ماشین باباتو میخوای بگیری

  عکس های خنده دار و طنز سال 97 | سوژه های طنز و داغ وطنی

  عکس های بامزه ایرانی سال 97

  عکس های خنده دار و طنز سال 97 | سوژه های طنز و داغ وطنی

  کباب به این میگن بقیه اش سوسل بازیه

  عکس های خنده دار و طنز سال 97 | سوژه های طنز و داغ وطنی

  چرا ماست را میریزی تو قیمه ها

  عکس های خنده دار و طنز سال 97 | سوژه های طنز و داغ وطنی

  حتی دیگه گوسفند هم قانون رعایت میکنه

  عکس های خنده دار و طنز سال 97 | سوژه های طنز و داغ وطنی

  عکس های دیدنی در ایران

  عکس های خنده دار و طنز سال 97 | سوژه های طنز و داغ وطنی

  عکس های طنز سال 2019

  عکس های خنده دار و طنز سال 97 | سوژه های طنز و داغ وطنی

  با حال ترین عکس های خنده دار

  عکس های خنده دار و طنز سال 97 | سوژه های طنز و داغ وطنی

  اینجا سوئیس نیست؛ اینجا ایران است…
  مغازه بدون فروشنده‌ای که صاحبش به پیاده روی اربعین رفته و هرکس هر چیزی که لازم دارد را برمی‌دارد و خودش کارت می‌کشد.

   

  شما مخاطبين عزيز پیام گرام خیز از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

  وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان بگذاريد

  سایت پیام گرام


  سلام خدمت مخاطبين پیام گرام در اين پست مطالبی با ارزش و خواندنی قرار داده ایم امیدواریم با مطالعه آن نهایت استفاده را ببرید

  اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

  و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

  با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید

  درمان خشکی پوست صورت در فصل پاییز | نکات مهم مراقبت از پوست در پاییز

  درمان خشکی پوست صورت در فصل پاییز

  برای درمان خشکی پوست و ترک های دور لب و چشم و قرمز شدن پوست صورت ما به شما بهترین روش های طبیعی درمان خشکی پوست را پیشنهاد خواهیم نمود.

   

  به گزارش تالاب بهترین روش های طبیعی و خانگی برای درمان خشکی پوست را در اینجا به شما ارائه کرده ایم که تاثیر آنها بسیار موثر است. با این روش ها خیلی سریع و ساده خشکی پوست را درمان نمایید. ( البته در صورت داشتن حساسیت پوستی یا بیماری پوستی بهتر از به پزشک متخصص پوست مراجعه نمایید)

   

  روش های طبیعی و خانگی برای درمان خشکی پوست در فصل پاییز

   

  1- علت خشکی پوست در فصل پاییز

  دلایل متعددی برای خشکی پوست در پاییز و زمستان وجود دارد. کاهش ناگهانی دمای هوا، استحمام زیاد با آب گرم، کاهش رطوبت منزل به دلیل استفاده از شوفاژ و بخاری، وزش شدید باد در تماس با پوست و کاهش میزان رطوبت هوا به دلیل کمبود آب در ماه‌های آخر تابستان از مهم ترین عوامل خشکی پوست در پاییز بـه شمار می روند.

  درمان خشکی پوست صورت در فصل پاییز | نکات مهم مراقبت از پوست در پاییز

  با این وجود دست روی دست گذاشتن و منتظر بودن نمی‌تواند مشکل شـما را حل کند. بهتر اسـت به جای انتظار، از همین الان بـه فکر پیش گیری باشید. شاید بتوان دست‌ها را با دستکش و استفاده از مرطوب‌کننده تا حد زیادی محافظت کرد اما صورت از حساسیت بیشتری برخوردار اسـت.

   

  2- کرم دست مخصوص فصل پاییز

  دست‌ ها اعضا مهم و اثرگذاری هستند و سلامت و زیبایی‌شان بسیار حائز اهمیت اسـت. دست‌ها در طول روز بارها با آب تماس پیدا می‌کنند، مدام خیس و خشک می‌شوند و خیلی وقتها هم درمعرض مواد شیمیایی و آلودگی قرار میگیرند.

  درمان خشکی پوست صورت در فصل پاییز | نکات مهم مراقبت از پوست در پاییز

  به همین دلیل حفظ رطوبت و سلامت پوست دست اهمیت مضاعف دارد. همیشه یک کرم مرطوب‌ کننده دست در کیفتان داشته باشید. کرم‌ های مرطوب‌ کننده یا لوسیون‌ های ویژۀ دست سلامت پوستتان را تضمین میکنند و ضرورت روزانه پاییز و زمستان هستند.

   

  3- استفاده از آب ولرم در پاییز

  استفاده از آب گرم در فصل پاییز و زمستان مورد علاقه همه ی ی افراد اسـت. با این وجود میتوان با جایگزین کردن آب گرم با آب ولرم تا حد زیادی از خشکی پوست در پاییز پیش گیری کرد.

  درمان خشکی پوست صورت در فصل پاییز | نکات مهم مراقبت از پوست در پاییز

  آب گرم چربی‌های طبیعی منافذ پوست را از بین می‌برد. این چربی‌های طبیعی از خشکی پوست جلوگیري می‌کنند و برای سلامت پوست ضروری هستند.

   

  4- مرطوب‌ کننده پس از شستشو در فصل پاییز

  استفاده از مرطوب‌کننده یکی از رایج‌ترین ابزارهای مقابله با خشکی پوست در پاییز و زمستان اسـت. استفاده از مرطوب‌کننده در بازه‌های زمانی 6 ساعته باعث حفظ رطوبت پوست میشود.

  درمان خشکی پوست صورت در فصل پاییز | نکات مهم مراقبت از پوست در پاییز

  با این وجود ضروری‌ترین زمان برای استفاده از مرطوب‌کننده، پس از استحمام اسـت. چند دقیقه پس از استحمام با آب ولرم روی پوست خود مقداری مرطوب‌کننده استفاده کنید. مرطوب‌ کننده باعث میشود کـه آب در منافذ پوست بـه دام افتاده و رطوبت کلی ان افزایش یابد.

   

  5- مرطوب‌ کننده حاوی سرامید

  درمان خشکی پوست صورت در فصل پاییز | نکات مهم مراقبت از پوست در پاییز

  بیش از 40 درصد چربی طبیعی پوست را سرامید « ceramide » تشکیل میدهد. کرم‌های حاوی سرامید باعث حفظ رطوبت پوست شده و از خشکی بیش از حد ان پیشگیري می‌کنند. سعی کنید از مرطوب‌کننده‌هایی استفاده کنید کـه حاوی این ماده باشند.

   

  6- پاک‌ کننده‌ های مناسب پوست

  امروزه پاک‌ کننده‌ های متعددی برای استحمام وجود دارد. سعی کنید از پاک‌ کننده هایی استفاده کنید کـه پوست شـما را خشک نمی کنند.

  درمان خشکی پوست صورت در فصل پاییز | نکات مهم مراقبت از پوست در پاییز

  برای شناسایی این نوع پاک‌کنندهها با پزشک خود یا داروخانه مشورت کنید. پاک‌ کننده‌ های حاوی گلیسیرین «Glycerin» نیز جهت پیش گیری از خشکی پوست بسیار مناسب هستند.

   

  7- استفاده از دستمال مرطوب آرایشی استاندارد در فصل پاییز

  استفاده از دستمال مرطوب آرایشی برای بانوان بـه امری متداول تبدیل شده اسـت. این دستمال‌های مرطوب در بیشتر داروخانه‌ ها و فروشگاههای لوازم آرایشی بـه وفور یافت میشوند.

  درمان خشکی پوست صورت در فصل پاییز | نکات مهم مراقبت از پوست در پاییز

  مشکل اینجاست کـه عده ای از این دستمال‌ ها حاوی مواد خطرناکی همچون الکل و سولفات « sulfate » هستند. الکل و سولفات باعث خشکی بیش از حد پوست میشوند. این دستمال‌ها را از داروخانه‌ های معتبر تهیه کرده و از عدم وجود این دو ماده در انها اطمینان حاصل کنید.

   

  8- استفاده از مرطوب‌ کننده پوست در فصل پاییز

  همان‌طور کـه اشاره شد یکی از مهم ترین راهکارها برای پیش گیری از خشکی پوست در پاییز استفاده از مرطوب‌ کننده، مخصوصاً برای دست و صورت اسـت.

  درمان خشکی پوست صورت در فصل پاییز | نکات مهم مراقبت از پوست در پاییز

  سعی کنید مرطوب‌ کننده خود را همیشه در دسترس داشته باشید. مرطوب‌ کننده را روی میز کار، داخل کیف یا کنار سینک روشویی قرار دهید. هر چند وقت یک‌بار دست‌ های خود را به مرطوب‌ کننده آغشته کنید.

   

  9- استفاده از دستگاه بخور صنعتی یا سنتی در فصل پاییز

  سرمای پاییز و زمستان، رطوبت پایین، باد شدید وگرمای خشک سیستم حرارتی باعث کاهش شدید رطوبت در این فصل‌ها میشود. برای مقابله با این خشکی بیش از حد بهتر اسـت از دستگاههای رطوبت‌ ساز یا بخور استفاده کنید. میتوانید دستگاههای بخور را به سادگی تهیه کرده و در برخی اتاقهای منزل قرار دهید. اتاق خواب کـه مدت زیادی درآنجا استراحت میکنید بهترین گزینه اسـت.

  درمان خشکی پوست صورت در فصل پاییز | نکات مهم مراقبت از پوست در پاییز

  همچنین در اتاق‌های دیگر نیز کـه بیش از چهار ساعت از وقت خود را در ان سپری میکنید، دستگاه بخور را قرار دهید. به جای استفاده از رطوبت‌ سازهای صنعتی میتوانید از سیستم رطوبت‌ساز سنتی نیز استفاده کنید. کافی اسـت کـه یک کتری آب جوش را روی بخاری یا شوفاژ منزل قرار دهید. آب کتری بـه مرور تبخیر شده وباعث افزایش رطوبت منزل خواهد شد.

   

  درمان خشکی پوست صورت در فصل پاییز | نکات مهم مراقبت از پوست در پاییز

  10- کاهش مدت زمان استحمام

  هرچه بـه فصل سرما نزدیک می‌شویم، نیاز بـه استحمام نیز کاهش مییابد. سعی کنید تا جای ممکن از استحمام غیرضروری در طول هفته پرهیز کنید. همچنین کاهش مدت‌زمان استحمام نیز در پیش گیری از کاهش رطوبت پوست تاثیر بسزایی دارد. همان‌طور کـه اشاره شد، سعی کنید پس از استحمام از مرطوب‌ کننده جهت بـه دام انداختن رطوبت داخل منافذ پوست استفاده کنید. جایگزینی آب ولرم با آب گرم را نیز فراموش نکنید.

   

  11- مراقب پوست پاهایتان باشید

  لطفاً بعد از مـن تکرار کنید این پاییز و زمستان مراقبت از پاهایم را فراموش نمی کنم. این جمله را مدام بـه خودتان یادآوری کنید و بـه اهمیتش واقف باشید. چند ماه آینده قرار اسـت پاهای نازنین‌ تان را در بوت‌های خفه و احتمالاً پاشنه‌دار محبوس کنید و این مسأله قابل توجه و نگران‌کننده اسـت.

  درمان خشکی پوست صورت در فصل پاییز | نکات مهم مراقبت از پوست در پاییز

  پاها قلب دوم شـما هستند و سلامت و بیماری‌شان همه ی ی بدن را درگیر خواهد کرد. لطفاً ارتفاع مجاز پاشنه را رعایت کنید، گاهی پاها را ماساژ بدهید و از لایه‌ برداری کف پا و مراقبت از پوست پاها غافل نشوید. یک یا دو بار اسکراب پاها در هفته مطلوب، ضروری و بسیار دلپذیر اسـت.

   

  اگر ناخن‌ های حساس و شکننده‌ ای دارید، به فکر خرید روغن کوتیکول باشید

   

  رشد کوتیکل‌ ها و پوسته‌ های خشک کنار ناخن یکی از نشانه‌های پاییز و زمستان اسـت و در بعضی افراد استفاده مکرر از کرم مرطوب‌کننده هم کمکی بـه بهبود نمیکند. این روغن تخصصی ناخن را نرم می‌کند و از ترک و سوزش دست جلوگیري میکند. روغن کوتیکول معمولاًً حاوی عصاره آووکادو، جوجوبا، درخت چای یا بادام و ویتامین ای اسـت.

  درمان خشکی پوست صورت در فصل پاییز | نکات مهم مراقبت از پوست در پاییز

  با استفاده از آن بـه راحتی از شر پوسته‌ ها و ترکهای دست و حساسیت‌ های ناخن خلاص خواهید شد. این محصول از شکننده گی و ترک خوردن ناخن پیش گیری میکند، سبب تغذیه، رشد و استحکام ناخن می‌شود و جلوه سالم و پرنشاطی بـه دست‌های شـما می‌بخشد.

  درمان خشکی پوست صورت در فصل پاییز | نکات مهم مراقبت از پوست در پاییز

  روغن کوتیکول محصولی بسیار با ارزش برای حفظ رطوبت و پاکیزگی پوست دست اسـت. کافی اسـت هفته‌ ای چند بار این روغن را به کوتیکل‌ ها و کناره‌ های ناخن بمالید.

   

  12- لایه‌ برداری پوست در پاییز

  دمای پایین هوا و باد شدید در کنار گرمای خشک سیستم حرارتی باعث کاهش شدید رطوبت پوست «بخصوص صورت» می‌شود. برای پیشگیري از خشکی پوست توصیه میشود کـه هفته‌ای ۱ الی ۲ بار از لایه‌بردار ملایم در طول حمام استفاده کنید.

  درمان خشکی پوست صورت در فصل پاییز | نکات مهم مراقبت از پوست در پاییز

  لایه‌ برداری بیش از دو بار در هفته نتیجه عکس خواهد داشت و بـه خشکی بیشتر پوست منجر می‌شود. پس از لایه‌ برداری نیز از مرطوب‌ کنندههای پوست استفاده کنید.

   

  13- میکرودرم‌ ابریژن در ابتدای پاییز

  میکرودرم‌ ابریژن یک عامل لایه‌برداری قوی اسـت کـه خانم‌ها با ان آشنایی بهتری دارند. این نوع لایه‌ برداری توسط دستگاه در مراکز زیبایی پوست انجام میشود. متخصصان پوست توصیه می‌کنند کـه در فصل پاییز یک‌بار از مزایای این عمل برخودار شوید.

  درمان خشکی پوست صورت در فصل پاییز | نکات مهم مراقبت از پوست در پاییز

  پس از گرمای بیش از حد تابستان، پوست صورت دچار استرس و مشکلات زیادی می‌شود. توسط میکرودرم‌ ابریژن می‌توان لایه‌ های مرده پوست را از بین برد و پوست را برای ساخت کلاژن بیشتر تحریک کرد.

   

  14- ماسک‌ های مرطوب‌ کننده صورت در فصل پاییز

  استفاده از ماسک‌ های مرطوب‌ کننده یکی از بهترین راهکارهای افزایش رطوبت در پاییز و زمستان اسـت. این ماسک‌ها برای مدت کوتاهی روی صورت قرار می‌گیرند و علاوه بر افزایش رطوبت، بـه خون‌ رسانی بیشتر پوست نیز کمک خواهند کرد.

  درمان خشکی پوست صورت در فصل پاییز | نکات مهم مراقبت از پوست در پاییز

  اگر از ماسک‌های مرطوب‌ کننده خانگی برای مقابله با خشکی پوست در پاییز اسفاده میکنید، اجزای مرطوب‌ کننده آن را درست انتخاب کنید.

   

  15- مراقبت از ناخن

  پاییز فصل مناسبی اسـت برای تغییر سبک آرایش و پوشش. می‌توانید رنگ و جلای تازه ای بـه ناخن‌هایتان ببخشید و زیبایی دست‌ ها را به رخ بکشید. رنگ های گرم و تندی مثل قهوه ای مایل بـه قرمز، شکلاتی و آلبالویی را امتحان کنید.

  درمان خشکی پوست صورت در فصل پاییز | نکات مهم مراقبت از پوست در پاییز

  جسور باشید و طیف رنگ های مورد استفاده را تغییر دهید. رنگ‌ها حس‌و‌حال شـما را عوض میکنند و نشاط بصری ایجاد میکنند. ولی حتما حواستان باشد کـه لاک‌ های ناخن فاقد فرمالدئید و تولوئن باشند.

   

  16- مشاوره با متخصص پوست

  صورت و پوست هرکس با دیگری تفاوت دارد. بیشتر موارد اشاره شده در این پست، عمومی اسـت و مختص فرد خاصی نیست. با این وجود برای استفاده از مرطوب‌کننده‌ها و دیگر لوازم بهداشتی بهتر اسـت با متخصص پوست خود مشورت کنید.

  درمان خشکی پوست صورت در فصل پاییز | نکات مهم مراقبت از پوست در پاییز

  ممکن اسـت استفاده از یک محصول خاص، مشکلات شـما را بدتر از قبل کند. اگر میزان خشکی پوست شـما بیش از حد معمول بوده و طبیعی به نظر نمی‌رسد، بهترین راهکار مشاوره با متخصص پوست اسـت.

   

  17- کاهش مصرف برخی محصولات

  طی فصل‌های سرد وخشک سال باید استفاده از محصولاتی کـه بـه خشکی پوست منجر می‌شوند را به حداقل رساند. برخی محصولات ضدجوش و جوان‌ سازی پوست از جمله این موارد هستند.

  درمان خشکی پوست صورت در فصل پاییز | نکات مهم مراقبت از پوست در پاییز

  رتینوئید ؛ بنزوئیل پروکساید و اسید سالیسیلیک موجود در این محصولات، متهم عدد یک خشکی پوست شـما هستند.

   

  18- میوه و سبزیجات فصل پاییز

  میوه و سبزیجات فصلی یکی از مهم‌ترین فاکتورهای زیبایی پوست و تامین آب بدن هستند. ویتامین و مواد معدنی موجود در میوه‌ها یکی از بهترین ابزارهای سلامت پوست محسوب میشود.

  درمان خشکی پوست صورت در فصل پاییز | نکات مهم مراقبت از پوست در پاییز

  سعی کنید روزانه حداقل یک عدد میوه فصلی نوش جان کنید. سیب، کلم بروکسل، انار، پرتقال، نارنگی، شلغم و گریپ فروت جزء بهترین میوه‌ها و سبزیجات پاییزی هستند.

   

  19- افزایش مصرف آب در فصل پاییز

  در فصل پاییز و زمستان با کاهش میزان تعریق بدن، نیاز بـه آب نیز به همین میزان کاهش مییابد. با این وجود نیاز بدن بـه آب را تأمین کنید و تنها بـه احساس تشنگی اکتفا نکنید.

  درمان خشکی پوست صورت در فصل پاییز | نکات مهم مراقبت از پوست در پاییز

  احساس تشنگی در فصل سرما کاهش مییابد اما بدن برای حفظ رطوبت و فعالیت‌های روزمره بـه آب نیاز دارد. بیشتر حجم بدن مـا از آب تشکیل شده اسـت و نباید از نوشیدن ان دریغ کرد.

   


   

  نکات مهم و ساده برای مراقبت از پوست در فصل پاییز

  به گزارش تالاب تفاوت آشکاری بین پوست سالم و آسیب‌ دیده وجود دارد و سرما نیاز پوست بـه مراقبت را دوچندان میکند. در ادامه بـه نکات مراقبتی برای حفاظت از پوست درفصل پاییز اشاره می کنیم تا با رعایت ان‌ها همیشه پوست سالم و باطراوتی داشته باشیم.

   

  ژل دوش و شامپوی بدنتان را مطابق با فصل تغییر دهید

  ژل‌های دوش یا شامپو بدنهای خنک و میوه‌ ای در تابستان بسیار متداول‌ اند ولی باید اطمینان حاصل کنید کـه ژل یا شامپوی فعلی شـما با تغییر فصل و کاهش دما پوستتان را خشک نمیکند؛ یعنی باید ژل دوشی انتخاب کنید کـه حتما مرطوب کننده داشته باشد و در عین حال عاری از ترکیبات صابونی باشد.

  درمان خشکی پوست صورت در فصل پاییز | نکات مهم مراقبت از پوست در پاییز

  در پاییز و زمستان بهتر اسـت از مواد شوینده‌ ای استفاده کنید کـه درعین پاک‌ کنندگی چربی پوستتان را حفظ میکنند، مثل محصولاتی کـه حاوی شیر، خامه و کرم‌ های چرب‌کننده هستند یا عصاره ی کدو و جودوسر دارند کـه علاوه بر حفظ چربی و رطوبت پوست بسیار خوش‌ رایحه و مغذی‌ اند.

   

  در پاییز و زمستان از اسکراب‌ های لایه‌ بردار روغنی استفاده کنید

  در انتخاب اسکراب‌ های پوست باید بـه میزان چربی توجه کنید. کلاً با توجه بـه خشکی و سرمای هوا در پاییز و زمستان از مواد چرب‌تر استفاده کنید. این مواد مانع از خشکی و زبری پوست می‌شوند و رطوبت از دست رفته ی پوست را جبران میکنند. رده‌ های متعددی از اسکراب‌های مرطوب‌کننده و روغنی براساس میزان غلظت و چربی وجود دارد کـه بسته بـه سلیقه و باتوجه بـه ویژگی‌های پوستتان میتوانید انتخاب کنید.

  درمان خشکی پوست صورت در فصل پاییز | نکات مهم مراقبت از پوست در پاییز

  اسکراب‌ های شکر فوق‌ العاده‌اند. شکر یکی از قویترین لایه‌ بردارها اسـت و وقتی بـه روغن زیتون، لیمو یا سایر مواد طبیعی اضافه میشود، ترکیب درخشانی می‌سازد کـه علاوه بر لایه‌ رداری منجر بـه نرمی و لطافت پوست میشود.

   

  هر روز از مرطوب‌ کننده پوست استفاده کنید

  درمان خشکی پوست صورت در فصل پاییز | نکات مهم مراقبت از پوست در پاییز

  حفظ رطوبت پوست بسیار حائز اهمیت اسـت. اگر میخواهید از خشکی و ورقه‌ ورقه‌ شدن پوست جلوگیري کنید، باید بـه‌طور روزانه از مرطوب‌ کننده استفاده کنید. بهترین زمان به کار بردن لوسیون مرطوب‌ کننده درست پس از حمام و زمانی اسـت کـه پوستتان را با حوله خشک کرده‌اید.

  درمان خشکی پوست صورت در فصل پاییز | نکات مهم مراقبت از پوست در پاییز

  حتما لوسیون‌ های حاوی وازلین و کره کاکائو را امتحان کنید و ببینید چـه نرمی مطبوعی بـه پوست می‌دهند. طیف گسترده‌ای از لوسیون‌ های مرطوب‌ کننده در بازار وجود دارد کـه میتوانید براساس رایحه و مواد تشکیل‌ دهنده از آن‌ها استفاده کنید.

   

  پوستتان را بررسی کنید و الزامات‌ اش را بشناسید

  فصل‌ها تغییر میکنند و تغییراتی درما ایجاد میکنند بااین‌حال واکنش‌ها و تغییرات پوستی از فردی بـه فرد دیگر متفاوت اسـت. باید نوع پوستتان را بشناسید و متناسب با ان از محصولات مراقبتی استفاده کنید. شاید پوست چربی دارید و حتی با سرد شدن هوا نیازی بـه محصولات چرب‌ کننده و رطوبت‌ رسان ندارید.

  درمان خشکی پوست صورت در فصل پاییز | نکات مهم مراقبت از پوست در پاییز

  همیشه بدن تان را بررسی کنید و تغییرات و واکنش های فصلی‌اش را بشناسید. اگر پوستتان را نمی‌شناسید و نمی‌دانید کـه نیاز بـه چـه نوع برنامۀ مراقبتی دارید حتما بـه مشاور محصولات آرایشی یا متخصص پوست مراجعه کنید. متخصصان پوست دانش این کار را دارند و با یک سری سؤال ساده کیفیت و الزامات پوستتان را مشخص میکنند.

   

  برنامه روزانه مراقبت از پوست داشته باشید

  شاید برنامه ی منظمی برای استفاده از ماسک و اسکراب، لوسیون و محصولات مراقبتی نداشته باشید. ممکن اسـت یادتان نباشد کـه آخرین بار کی از ماسک صورت یا ورقه‌های میوه روی پوست استفاده کرده‌ اید. این در حالی اسـت کـه برای داشتن پوست سالم و لطیف نیاز بـه تنظیم برنامۀدقیق مراقبتی دارید.

  درمان خشکی پوست صورت در فصل پاییز | نکات مهم مراقبت از پوست در پاییز

  با پیروی از این برنامه دیگر نگران تغییرات پوستی نخواهید بود. شاید مضحک و وقت‌گیر به نظر برسد، اما این یک الزام مراقبتی اسـت و باعث میشود جوانتر و سالم‌تر بمانید. با تنظیم برنامه ی مراقبت از پوست مشخص میکنید کـه مثلاً یکشنبه ها ماسک صورت میگذارم و سه شنبه و جمعه پوستم را لایه‌برداری میکنم. این زمان‌بندی ضروری و هوشمندانه اسـت و خیالتان هم از باب سلامت پوستتان راحت میشود.

  درمان خشکی پوست صورت در فصل پاییز | نکات مهم مراقبت از پوست در پاییز

  هر کسی بهتر می داند کـه چـه روزهایی آزادتر اسـت و میتواند زمانی را به خودش اختصاص بدهد. مراقبت از پوست را به مناسب‌ترین زمان موکول کنید. پوستتان سپاسگزار شـما خواهد بود و از مزایای عالی و تدریجی برنامه شـما برخوردار خواهد شد. کم کم تغییرات شگرف پوستتان را به چشم خواهید دید.

   

  ضد آفتاب را فراموش نکنید

  ممکن اسـت هر شش ماه یک‌بار گذارتان بـه ساحل بیفتد، اما بـه این معنی نیست کـه نیازی بـه استفاده از ضدآفتاب ندارید. استفاده از ضدآفتاب ژست فانتزی نیست، ضرورت روزانه اسـت.

  درمان خشکی پوست صورت در فصل پاییز | نکات مهم مراقبت از پوست در پاییز

  پس لطفاً آن را کنار نگذارید. همیشه مرطوب‌کننده‌های حاوی ضدآفتاب بخرید. این مرطوب‌کننده‌ها دست کم باید SPF.15 داشته باشند. ضرورت دارد هر چند ساعت یکبار کرم‌تان را تجدید کنید. ضدآفتاب هایی کـه SPF.40 و بالاتر و همچنین پوشش محافظ UV دارند، مثل طلا باارزش‌اند.

   


   

  درمان خشکی پوست در فصل پاییز

  روش های مفید طبیعی و ترفندهای خانگی برای مراقبت از پوست در فصل پاییز را در این قسمت به شما خواهیم گفت…

   

  1- روغن مغز بادام

  این روغن زرد خیلی کمرنگ است و سرشار از ویتامین‌ E و B ؛ پروتئین، گلوسئید و مواد کانی است. کمی چرب است، که اجازه میدهد تا دست به راحتی روی پوست سر بخورد و در نتیجه برای ماساژ استفاده میشود. این روغن سریع جذب می‌‌شود؛ زیاد روی پوست نمی‌‌ماند؛ معمولاً ایجاد حساسیت نمی‌کند، خوشبو و دارای عطری ملایم هم هست.

   

  2- یک ضدآفتاب طبیعی است

  در سال 2007 مقاله‌ای در ژورنال تخصصی پوست منتشر شد که در ان آمده بود استفاده از روغن بادام نه تنها از پوست دربرابر آفتاب محافظت میکند بلکه ممکن است بعضی از آسیب‌های ناشی از آفتاب را نیز تا حدی بهبود دهد. همچنین ویتامین E موجود در این روغن مانع پیری زودرس پوست میشود و تا حد زیادی روند پیری را به تعویق می‌اندازد.

   

  درمان خشکی پوست صورت در فصل پاییز | نکات مهم مراقبت از پوست در پاییز

  3- روشن شدن پوست در پاییز با روغن بادام

  از روغن بادام به عنوان مرطوب‌کننده پوست هم می‌توانید استفاده کنید، زیرا هم پوست را نرم میکند و هم صاف. طبق تحقیقاتی که در سال 2010 دریک کلینیک تخصصی پوست در انگلستان انجام شد، روغن بادام اثر نرم‌کنندگی فراوانی دارد. تا جایی که حتی رنگ پوست روشن‌تر میشود و پوست طراوت بیشتری پیدا میکند. روغن بادام میتواند در بهبود اثر به جا مانده از زخم‌ها نیز بسیار مفید باشد.

   

  4- التهابات را کم کنید

  التهابات پوستی مثل تورم و خارش هم با روغن بادام زودتر بهبود پیدا میکنند. بیماری‌هایی چون پسوزیاریس، اگزما میتوانند باعث التهابات و قرمزی‌ و خارش روی پوست بشوند اما روغن بادام میتواند در چنین موقعیت‌هایی به عنوان داروی شفابخش عمل کند و به طور موقت پوست را بهبود دهد.

   

  البته حواستان باشد که بعضی‌ها نسبت به این روغن آلرژی دارند پس باید حتما قبل از استفاده مقدار خیلی کمی را روی پوست بگذارید، چند ساعت صبر کنید تا ببینید آیا پوست نسبت به این روغن واکنش نشان می‌دهد یا نه؟

   

  5- طب سنتی چه می‌گوید؟

  درمانگران طب سنتی ماساژ صورت با روغن بادام تلخ را یكی از بهترین شیوه‌های طبیعی برای از بین بردن آثار لك، آثار باقی مانده از جوش و سایر آثار پوستی می دانند. انها توصیه می‌كنند 2 تا 3 بار در هفته از این روغن برای ماساژ پوست صورت‌ استفاده كنید. علاوه بر این، مالیدن این روغن روی پوست موجب خشك شدن و از بین رفتن جوش‌های چركی و عفونت‌های پوستی نیز میشود.

   

  6- چگونه مصرف کنید؟

  اول از همه ی ی پوست را با شوینده همیشگی خود، بشویید. بعد کف دست‌هایتان را با آب گرم مرطوب کنید و به همراه چند قطره روغن بادام خالص پوست صورت را ماساژ دهید. بهتر است حرکات دست‌تان دورانی باشد. بعد از این‌که روغن کاملا جذب پوست شد میتوانید روی ان از کرم‌ها و آرایش‌های هر روز خود استفاده کنید.

   

  درمان خشکی پوست صورت در فصل پاییز | نکات مهم مراقبت از پوست در پاییز

  7- روغن هسته انگور برای خشکی پوست

  این روغن سرشار از فلاوانوئید، بتاکاروتن، ویتامین C و E است، همچنین اسید لینولئیک «linoleic acid» موجود در ان؛ برای بازسازی پوست لازم است و تا حدزیادی پوست و مو را نرم و لطیف میکند.

   

  8- چین و چروک‌ها را کم میکند

  از آنجا که این روغن غنی از ویتامین‌ها و بتاکاروتن است، چین و چروک‌ها را کاهش میدهد و پوست آسیب‌دیده را بازسازی می‌کند. همچنین تولید کلاژن را که برای حفظ سلامت بافت‌های پیوندی مهم است، بهبود می‌بخشد. در تحقیقات انجام شده در دانشگاه اوهایو ثابت شده ‌است که عصاره هسته انگور باعث تسریع در ترمیم جراحات می‌شود. ناگفته نماند که به طور موثر سیاهی دور چشم را هم برطرف میکند.

   

  9- لکه‌های پوستی را کم می‌کند

  ماده مغذی موجود در این روغن از پوست در برابر اشعه ماورای بنفش محافظت می‌کند. همچنین اثر لکه‌های قهوه‌ای به وجود آمده از نور خورشید را کم رنگ می‌کند. بنابراین مصرف روزانه ان یا مالیدن روغن ان روی پوست خطر آفتاب‌سوختگی و ایجاد لکه‌های پوستی را کاهش خواهد داد.

   

  درمان خشکی پوست صورت در فصل پاییز | نکات مهم مراقبت از پوست در پاییز

  10- پیری زودرس نمی‌آورد

  مهم ترین ویژگی هسته انگور، خاصیت بالقوه آنتی‌اکسیدانی موجود در ان است، به طوری که خاصیت آنتی‌اکسیدانی ان چندبرابر ویتامین c و ویتامین E است که خودشان آنتی‌اکسیدان‌های بالقوه هستند. آنتی‌اکسیدان‌ها موادی هستند که رادیکال‌های آزاد «مواد مضر بدن» را تخریب میکنند و در نتیجه می‌توانند تا حد زیادی از پیری زودرس پوست پیشگیري ‌كنند.

   

  11- چگونه مصرف کنید؟

  یك‌ونیم پیمانه شکر قهوه‌ای را یک چهارم پیمانه روغن هسته انگور و یک چهارم پیمانه روغن بادام مخلوط کنید. در هر بار استفاده، کافی است مقدار مناسبی از این محلول را فقط برای مدت 15 دقیقه روی پوست‌تان قرار دهید. این مخلوط را میتوانید داخل ظرف در بسته به مدت 6 ماه نگه دارید.

   

  درمان خشکی پوست صورت در فصل پاییز | نکات مهم مراقبت از پوست در پاییز

  12- روغن جوانه گندم

  این روغن زردمایل به نارنجی است و حاوی مقادیر بالایی لستین، اسیدهای چرب ضروری امگا 3 و 6 و ویتامین‌های E و A است.

   

  13- قوی‌ ترین ویتامین‌ E را دارد

  این ماده باعث ترمیم پوست شده و در درمان خشکی و چین و چروک پوست به کار میرود. علاوه بر ان خاصیت آنتی‌اکسیدانی قوی هم دارد. در واقع خاصیت آنتی‌اکسیدانی قوی آن را از دیگر روغن‌ها متمایز میکند.

   

  ویتامین E طبیعی موجود در این روغن حدود 100 برابر ویتامین E صنعتی، قدرت آنتی‌اکسیدانی داشته و همراهی این ویتامین با اسیدهای چرب امگا 3و 6 پوست را در برابر عوامل مخرب محیطی و رادیکال‌های آزاد حفظ كرده و در به تعویق افتادن پیری نقش موثری ایفا می‌كند.

   

  14- برای آکنه‌ها هم ضرر ندارد

  این روغن به عنوان پاک‌کننده طبیعی استفاده میشود و برای پوست‌های چرب و یا خشک و مستعد به آکنه بسیار عالی است. روغن جوجوبا از بیش از حد چرب شدن پوست پیشگیري می‌كند، زیرا تركیب روغن جوجوبا به چربی ترشح شده از غدد چربی در انسان‌ها شباهت دارد و درحقیقت می‌تواند با تولید كمی از چربی، غدد پوست را بفریبد و منافذ پوست را پر كند.

   

  روغن جوجوبا به دو روش با كاهش چربی ایجاد شده توسط پوست و محافظت از پوست در برابر باكتری‌های مضر، به درمان جوش‌های غرور در صورت می‌پردازد.

   

  چگونه مصرف کنید؟

  برای مصرف موضعی چند قطره از روغن جوجوبا را دركف دست بچكانید، دو دست را به همدیگر مالش داده و به آرامی ماساژ دهید تا روغن در سطح ان اثر كند. اگر پوست واكنش منفی نشان داد، استعمال ان باید متوقف شود.

   

  درمان خشکی پوست صورت در فصل پاییز | نکات مهم مراقبت از پوست در پاییز

  15- روغن شتر مرغ برای درمان خشکی پوست

  روغن شتر مرغ منبع غنی ازاسیدهای چرب ضروری امگا ۳ و ۶ و ۹ است روغن‌های ضروری‌ای كه بدن قادر به ساختن آن ها نیست و باید روزانه خارج از بدن تامین شود.

   

  یک آبرسان فوق‌العاده

  روغن شترمرغ میتواند به آبرسانی به سلول‌های پوستی کمک شایانی کند. در نتیجه مانع به وجود آمدن خشکی‌های آزاردهنده شود. در واقع امگا3 موجود در این روغن مهم‌ترین عامل در حفظ نشاط و سلامت پوست است، زیرا جذب بسیار بالای خود میتواند در مدت زمان کوتاهی رطوبت را به پوست بازگرداند.

   

  در متون تاریخی و قدیمی به این نکته اشاره شده که افراد ثروتمند در مصر باستان به ویژه ملکه کلئوپاترای هفتم از روغن شترمرغ برای حفظ زیبایی، جذابیت و آبرسانی پوست در آب و هوای گرم و خشک مصر استفاده می‌کردند

   

  درمان خشکی پوست صورت در فصل پاییز | نکات مهم مراقبت از پوست در پاییز

  16- چروک‌ های اطراف لب را از بین ببرید

  بسیاری از محققان اروپایی بر این باورند که روغن شترمرغ می‌تواند از پیری پوست پیش گیری کند. انها معتقدند که استفاده از این روغن به صورت موضعی در نواحی پوست دست، گردن و صورت میتواند موجب افزایش شادابی و طراوت سلول‌های پوستی شده روند پیری سلول‌های پوستی را به تاخیر بیندازد. علاوه بر این ماساژ صورت با این روغن میتواند از افتادگی عضلات صورت پیش گیری و از بروز چین و چروک در صورت به ویژه نواحی اطراف چشم و لب جلوگیری كند.

   

  چگونه مصرف کنید؟

  به افرادی که از خشکی بیش از حد پوست رنج میبرند و پس از استحمام دچار خارش پوست میشوند توصیه می‌‌شود، پس از هر بار استحمام صورت و دست‌های خود را با روغن شترمرغ به خوبی چرب کنند. برای رفع ترک‌های پاشنه و کف پا نیز باید روزی دو بار «به خصوص یک مرتبه قبل از خواب» آن ها را با روغن شترمرغ به خوبی مالش دهید.

   

  17-خشکی‌ های تکه‌ای را درمان میکند

  اگزما معمولاً پوست را به طور تکه‌ای خشک میکند به طوری که نه تنها پوست ملتهب و قرمز میشود بلکه گاهی خارش ناشی از آن نیز آزار دهنده میشود. روغن جوانه گندم در درمان این خشکی‌ها بسیار موثر است. لستین ان باعث رفع خشکی پوست می‌شود و به خوبی آن را مرطوب میکند. این روغن در اروماتراپی هم استفاده میشود و باعث می‌شود پوست نرم‌تر و جوان‌تر به نظر برسد.

   

  چگونه مصرف کنید؟

  این روغن به تنهایی بسیار چسبناک است و بهتر است با سایر روغن‌ها مثل بادام شیرین مخلوط شود تا روان‌تر شود بعد در موضع مورد نظر مالیده شود.

   

  درمان خشکی پوست صورت در فصل پاییز | نکات مهم مراقبت از پوست در پاییز

  18- روغن نارگیل برای خشکی پوست در پاییز

  روغن نارگیل یک روغن عالی برای ماساژ پوست به شمار می‌رود. این روغن به عنوان یک مرطوب‌کننده روی همه ی ی انواع پوست ازجمله پوست‌های خشک تاثیری عالی دارد.

   

  یک ضد چروک فوق‌العاده

  روغن نارگیل مرطوب‌کننده خوبی است بنابراین یک انتخاب ایده‌آل برای ماساژ بدن است، برخلاف کرم‌ها که دارای روغن‌های تصفیه شده است و تا حدودی باعث پیری زودرس پوست می‌شوند، روغن نارگیل تا حدودی به وجود آمدن چروک‌ها را به تاخیر می‌اندازد و از شل شدن پوست در سنین جوانی پیشگیري میکند.

   

  این روغن از پوست دربرابر لک‌های پیری محافظت میکند و در بهبود این لک‌ها نیز موثر است. استفاده از این روغن موجب لایه‌برداری طبیعی سلول‌های مرده پوست شده و مانند یك كرم ضدآفتاب طبیعی نیز عمل می‌كند.

   

  19- چه کسانی نباید از روغن نارگیل استفاده کنند؟

  روغن نارگیل برای کسانی که دارای پوستی چرب هستند یا پوست آن ها مستعد آکنه و دانه‌های سرسیاه است چندان مفید نیست. چون این روغن میتواند منافذ پوستی این افراد را مسدود کند و در نتیجه باعث تشدید جوش‌ها و آکنه‌ها شود. روغن نارگیل بیشتر برای افراد دارای پوست خشک مناسب است.

   

  درمان مشکلات پوستی

  ضمن این‌که روغن نارگیل ظاهر جوان و سالم پوست را حفظ می‌كند، میتواند یک درمان خوب برای بسیاری از مشکلات پوستی مثل پسوریازیس، عفونت‌‌های قارچی، اگزما، التهاب و… نیز باشد. این روغن، پوست آسیب‌دیده را بهبود میدهد و لایه سلول‌های مرده سطح پوست را از بین می‌برد.

   

  همچنین از پوست در مقابل جوش‌ها و آفتاب‌سوختگی محافظت میکند. ضماد روغن نارگیل میتواند برای خراش‌ها، بریدگی‌ها و سوختگی‌های شما بسیار موثر باشد و بهبود آن ها را سرعت ببخشد و از به جا ماندن جای این جراحت‌ها جلوگیري کند.

   

  چگونه مصرف کنید؟

  برای درمان لکه‌ها توصیه میشود بعد از شست‌وشوی و خشک کردن دست و صورت روغن را به پوست خود بزنید. چند قطره از روغن را روی دست بریزید و روی لکه ماساژ دهید. به شدت پوست را ماساژ ندهید زیرا موجب تحریک پوست میشود. اگر لکه‌ها دور پوست چشم است تنها با انگشت و بدون فشار زیر چشم را با روغن ماساژ دهید.

   

  درمان خشکی پوست صورت در فصل پاییز | نکات مهم مراقبت از پوست در پاییز

  19- روغن جوجوبا

  روغن جوجوبا زردرنگ، خوشبو و نرم است و سرشار از ویتامین‌های E و ب كمپلكس و مواد معدنی سیلیكن، كروم، مس و روی و همچنین حاوی مقدار زیادی یُد است.

   

  درمان خشکی پوست صورت در فصل پاییز | نکات مهم مراقبت از پوست در پاییز

  20- شاد باشید و بخندید

  سعی کنید همیشه شاد و سرحال باشید و از اعصبانیت و اخم کردن دوری کنید. همین الان یک خنده زیبا را امتحان کنید. بهترین درمان برای جلوگیری از چروک پیری همین خنده است.

  موفق و پیروز باشید.

  شما مخاطبين عزيز پیام گرام خیز از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

  وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان بگذاريد

  سایت پیام گرام


  سلام خدمت مخاطبين پیام گرام در اين پست مطالبی با ارزش و خواندنی قرار داده ایم امیدواریم با مطالعه آن نهایت استفاده را ببرید

  اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

  و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

  با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید

  دعا برای رفع و درمان بی خوابی | دعای برای خواب آرامش بخش

  دعا برای رفع و درمان بی خوابی

  انواع دعا برای شب و دعا برای خواب آرامش بخش و دعای برای بی خوابی را در اینجا بخوانید.  یکی از دعاهای مشهور برای درمان بی‌خوابی، دعای حضرت زهرا «س» است که پیامبر«ص» به ایشان آموختند.

   

  انواع دعای مجرب برای بی خوابی

  در روایت آمده: حضرت زهرا «س» از بی‌خوابی به پیامبر «ص» شکایت کردند و پیامبر«ص» فرمودند:

   

  «اي دخترم این را بگو «یَا مُشْبِعَ الْبُطُونِ الْجَائِعَةِ وَ یَا كَاسِیَ الْجُنُوبِ الْعَارِیَةِ وَ یَا مُسَكِّنَ الْعُرُوقِ الضَّارِبَةِ وَ یَا مُنَوِّمَ الْعُیُونِ السَّاهِرَةِ سَكِّنْ عُرُوقِیَ الضَّارِبَةَ وَ أَدْنِ لِعَیْنِی نَوْماً عَاجِلًا»

  یعنی «اي سیرکننده شکم‌هاي‌ گرسنه، اي پوشاننده‌ تن‌هاي‌ عریان، اي تسکین دهنده رگ‌هاي‌ زننده، اي خواب کننده چشمان بی‌خواب، رگ‌هاي‌ زننده‌ام را تسکین بده و به چشمانم اجازه بده زود بخوابد.»

   

  برای به آرامش رسیدن روح و داشتن خواب آسان اعمال مستحب فراوانی ذکر شده، شما هر ذکر و دعایی راکه قبل از خواب انجام دهید نافع است چرا که تنها نام خداست که ارام بخش دل‌هاست. اگر میتوانید شب‌ها قبل از خواب، دو رکعت نماز و سوره «ملک» را بخوانید و «زیارت عاشورا» را زمزمه کنید در کسب آرامش مؤثر خواهد بود.

   


  دعا برای رفع و درمان بی خوابی | دعای برای خواب آرامش بخش

  دعای برای خواب آرامش بخش

   

  دعا برای خواب به روایت از امام رضا «ع»

  از حضرت امام رضا «ع» منقول است كه هر کس آیة الكرسى را در وقت خواب بخواند، از فالج ایمن گردد. از امام رضا «ع» منقول است كه هركه در وقت خواب این آیه را بخواند، خانه بر سرش خراب نشود:

   

  «اِنَّ اللّهَ یمْسِكُ السَّمواتِ وَاْلاَرْضَ اَنْ تَزُوِ لاوَلَئِنْ زاَلتا اِنْ اَمْسَكَهُما مِنْ اَحَدٍ مِنْ بَعْدِهِ اِنَّهُ كانَ حَلیما غَفُورا.»

   


   

  دعای هنگام خواب به روایت از حضرت سجاد «ع»

  در حدیث معتبر از حضرت على بن الحسین «ع» منقول است هركه در وقت خواب این دعا را بخواند فقر و پریشانى از او برطرف شود و هیچ گزنده به او ضرر نرساند:

  «اَلّلهُمَّ اَنْتَ اْلاَوَّلُ فَلا شَیئىَ قَبْلَكَ وَاَنْتَ الظّاهِرُ فَلا شَیئىَ فَوْقَكَ وَاَنْتَ الْباطِنُ فَلا شَیئىَ دُونَكَ وَاَنْتَ اْلاخَرُ فَلا شَیئَى بَعْدَكَ اَلّلهُمَّ رَبُّ السَّمواتِ الْسَبْعِ وَرَبُّ اْلاَرَضینَ السَّبْعِ وَرَبُّ التَّوْریةِ وَاْلاِنْجیلِ وَالزَّبُورِ وَالْقُرآنِ الْحَكیمِ اَعُوذُبِكَ مِنْ شَرِّ كُلِّ دابَةٍ اَنْتَ آخِذٌ بِناصِیتِها اِنَّكَ عَلى صِراطٍ مُسْتَقیمٍ.»

   


   

  خواب راحت با دعا

  دعا برای رفع و درمان بی خوابی | دعای برای خواب آرامش بخش

   

  دعای هنگام خواب از امام علی «ع»

  در حدیث معتبر از حضرت امیرالمؤمنین «ع» منقول است كه هركه در وقت خواب این آیات را بخواند از دزد ایمن گردد:

   

  «قُلْ ادْعُو اللّهُ اَوْادْعُو الرَّحْمنَ اَیاما تَدْعُوا فَلَهُ اْلاَسْماءُ الْحُسْنى وَلا تَجْهَرْ بِصَلَواتِكَ وَلا تُخافِتْ بِها وَابْتَغِ بَینَ ذلِكَ سَبیلاً وَقُلْ الْحَمْدُلِلّهِ الَّذى لَمْ یتَّخِذْ وَلَدا وَلَمْ یكُنْ لَهُ شَریكٌ فى الْمُلْكِ وَلَمْ یكُنْ لَهُ وَلّىٌ مِنَ الذُّلِّ وَكِبّرْهُ تكبیرا.»

   

  بسند معتبر از حضرت امیرالمؤمنین «ع» منقول است كه كسى كه اراده خواب داشته باشد پهلو را بر زمین نگذارد تا این دعا را بخواند:

   

  «اُعیذُ نَفْسى وَدینث وَاَهْلى وَمالى وَخَواتیمَ عَمَلى وَمارَزَقَنى رَبّى وَخَوَّلَنى بِعِزَّةِ اللّهِ وَعَظَمَة اللّهِ وَجَبَروُتِ اللّهِ وَسُلْطانِ اللّهِ وَ رَحْمَةِاللّهِ وَرَاءْفَةِ اللّهِ وَغُفْراانِ اللّهِ وَقُوَّةِ اللّهِ وَقُدْرَةِ اللّهِ وَجَلالِ اللّهِ وَ بِصُنْعِ اللّهِ وَاَرْكانِ اللّهِ وَ بِجَمْعِ اللّهِ وَبِرَسُولِ اللّه صَلّىِ اللّهُ عَلَیهِ وَآلِهِ وَ بِقُدْرَةِ اللّهِ عَلى مایشاءُ مِنْ شَرِّ السَامَةِ وَالْهامَةِ وَمِنْ شَرِّ الْجِنّ وَاْلاِنْسِ وَمِنْ شَرِّ مایدُبّ فى اْلاَرْضِ وَما یخْرُجُ مِنْها وَما ینْزِلُ مِنَ السَّماءِ وَما یعْرُجُ فیهاوَمِنْ شَرِّ كُلّ دابَّةٍ رَبّى آخِذٌ بِناصِیتِها اِنَّ عَلى صِراطٍ مُسْتَقیم وَهُوَ عَلى كُلِّ شَى ءٍ قَدیرٌ وَلا حَوْلَ وَلاقُوَّةَ اِلاّ بِاللّه الْعَلّى الْعَظیم»

   

  به درستی كه این تعوّذی است كه حضرت رسول از براى حسنین علیهماالسلام مى خواندند و فرمود كه چون كسى اراده خواب كند، باید كه دست را بر زیر رو بگذارد و بگوید:

   

  «بِسْمِ اللّهِ وَضَعْتُ جَنْبی لِلّهِ عَلى مِلَةٍ اِبْراهیمَ وَدینِ مُحَمَّدٍ صَلَّى اللّهُ عَلَیهِ وَآلِهِ وَ وِلایةِ مَنْ افْتَرَضَ اللّهُ طاعَتَهُ ماشاءَ اللّهِ كانَ وَمالَمْ یشَاءْلَمْ یكُنْ»

   


   

  ذکر برای خواب و بی خوابی

  دعا برای رفع و درمان بی خوابی | دعای برای خواب آرامش بخش

  دعای هنگام خواب به روایت از پیامبر «ص»

  از حضرت رسول «ص» منقول است كه هركه سوره «اَلْهیكُمُ التَّكاثُرْ» را در وقت خواب بخواند، گناهانش ‍ آمرزیده شود، او و همسایگانش از بلاها محفوظ مانند و اگر صدبار بخواند، گناه پنجاه ساله از آینده عمرش آمرزیده شود.

   

  از حضرت رسول «ص» منقول است كه هركه در وقت رفتن به رخت خواب سوره «تَبارَكَ الَّذى بِیدِهِ الْمُلْكُ» را بخواند، پس چهار مرتبه «اَلّلهُمَّ رَبَّ الْحِلِّ وَالْحَرامِ بَلِّغْ روُحَ مُحَمَّدٍ عَنّى تَحِیةً وَسَلاما» بگوید، حق تعالى دو ملك را موكل گرداند، كه به نزد حضرت رسول «ص» روند و بگویند كه فلان شخصى تو را درود میرساند پس حضرت فرماید بر او باد درود و رحمت و بركات الهى .

   

  در حدیث معتبر دیگر فرمود كه هر كه در وقت خواب بگوید:

  «اَلّلهُمَّ اِنّى اُشْهِدُكَ اَنَّكَ افْتَرَضْتَ عَلَىَّ طاعَةِ عَلِىّ بْنِ اَبى طالِبٍ وَ الْحَسَن وَالْحُسَینِ وَ عَلِىّ بْنِ الْحُسَینِ وَ مُحَمَّدِ بْنِ عَلِىّ وَجَعْفَرِ بْنِ مُحَمَّدٍ وَمُوسَى بْنِ جَعْفَرٍ وَعَلِىِّ بْنِ مُوسى وَمُحَمَّدِ بْنِ عَلِی وَعَلِىّ بْنِ مُحَمَّدٍ وَالْحَسَنِ بْنِ عَلِىِّ وَالْحُجَّةِ الْقائِمِ صَلَواتُ اللّهَ عَلَیهِ وَعَلَیهِمْ اَجْمَعینَ» ودر ان شب بمیرد داخل بهشت شود.

  در روایت معبتر دیگر فرمود كه هركه در وقت خواب یازده مرتبه سوره «انا انزلناه» بخواند، حق تعالى یازده ملك بر او موكل گرداند، كه وی را شر شیطان حفظ كنند تا صبح .

   

   

   

  دعا برای رفع و درمان بی خوابی | دعای برای خواب آرامش بخش

  دعای هنگام خواب

   

  دعای هنگام خواب از حضرت زهرا «س»

  شبی حضرت زهرا «س» رخت خواب خودرا پهن کرده بودو می خواست بخوابد که حضرت رسول «ص» بر وی وارد شد و فرمود: اي فاطمه، نخواب مگر این‌که چهار عمل به جا آوری:

   

  اول ان که قرآن را ختم کنی، دوم این‌که پیامبران را شفیعان خود گردانی، سوم این‌که مؤمنین را از خود خوشنود کنی و چهارم این‌که حج و عمره به جا آوری.

   

  حضرت این را فرمود و مشغول نماز شد. حضرت زهرا «س» صبر کرد تا نماز خودرا تمام کرد. سپس فرمودند: یا رسول الله به چهار چیز امر فرمودی که من دراین وقت، قدرت ندارم ان‌ها را انجام دهم. حضرت تبسم کرد و فرمود:

   

  «هر گاه سه مرتبه قل هو الله احد بخوانی مثل ان است که ختم قرآن کردی و هر گاه صلوات بفرستی بر من و بر پیامبران قبل از من، در روز قیامت ما شفیعان تو خواهیم بود، و هر گاه برای مؤمنین استغفار کنی همه ی آنان از تو خشنود می شوند، و هر گاه بگویی «سبحان الله و الحمدالله و لا اله الا الله و الله اکبر»؛ مثل ان است که حج و عمره انجام دادی»

   

  دعا برای رفع و درمان بی خوابی | دعای برای خواب آرامش بخش

  دعای هنگام خواب

   

  دعای هنگام خواب به روایت از امام باقر‌ «ع»

  در حدیث صحیح از حضرت امام محمد باقر «ع» منقول است كه هرگاه كسى دست را در زیر سر میگذارد تا بخوابد، بگوید:

   

  «بِسْمِ اللّهِ اَلّلهُمَّ اِنّى اَسْلَمْتُ نَفْسى اِلیكَ وَ وَجَّهْتُ وَجْهى اِلَیك وَفَوَّضْتُ اَمْرى اِلَیكَ وَاَلْجَاْتُ ظَهْرى اِلَیكَ وَ تَوَكَّلْتُ عَلَیكَ رَهْبَةً مِنْكَ وَرَغْبَةً اَِلیكَ لامَلْجَاءَ وَلا مَنْجا مِنْكَ اِلَیكَ امَنْتُ بِكِتابِكَ الَّذى اَنْرَلْتَ وَ بِرَسُولكَ الَّذى اَرْسَلْتَ»

  و بعد از ان تسبیح حضرت فاطمه «س» را بخواند.

   

  امام باقر «ع» در حدیث صحیح دیگری فرمود:

  ترك نكند در وقت خواب این دعا را «اُعیذُ نَفْسى وَ دُرّیتى وَ اَهْل بَیتى وَمالى بِكَلِماتِ اللّهِ التّاماتِ مِنْ كُلِّ شَیطانٍ وَهامَةٍ وَمِنْ كُلِّ عَینِ لامَةٍ» كه حضرت رسول «ص»؛ امام حسن و امام حسین صلوات اللّه علیهما رابه این دعا تعویذ می فرمود.

   

  از حضرت امام محمد باقر «ع» منقول است كه هركه سوره «اِذا وَقَعَتِ الْواقِعَهْ» را هر شب پیش از خواب بخواند، در قیامت روى او مانند ماه شب چهارده باشد.

   

  امام باقر «ع» در حدیث دیگری فرمود كه هركه سوره هائى كه در اولشان «سَبَّحَ لِلّهِ وَیسَّبِحُ لِلّهِ» است، پیش ازخواب بخواند، نمیرد تا به خدمت حضرت صاحب الامر «عج» برسد و اگر بمیرد، در همسایگى حضرت رسول «ص» وی را جا دهند.

   


   

  دعای زیبا برای خواب راحت

   

  دعا برای رفع و درمان بی خوابی | دعای برای خواب آرامش بخش

  دعای هنگام خواب به روایت از امام صادق «ع»

  در حدیث صحیح از حضرت صادق «ع» منقول است كه سوره «قُلْ هُوَ اللّهُ اَحَدٌ» و سوره «قُلْ یا اَیهَا الْكافِروُنَ» را پیش از خواب بخوان.

   

  امام صادق «ع» در حدیث صحیح دیگر فرمود كه هركه بعد از خوابیدن در رخت خواب سه مرتبه بگوید:

  «اَلْحَمْدُلِلّهِ الَّذى عَلافَقَهَرَ اَلْحَمْدُلِلّهِ الَّذى بَطَنَ فَخَبَرَ وَ الْحَمْدُلِلّهِ الَّذى مَلَكَ فَقَدَرَ وَالْحَمْدُللّهِ الَّذى یحْیى الْمَوْتى وَ یمیتُ اْلاَحْیاء وَهُوَ عَلى كُلِّ شىِءِ قَدیر»

  از گناهان بیرون می آید، مانند روزى كه از مادر متولد شده است.

   

  از حضرت صادق «ع» منقول است كه هركه سوره یس را پیش از خواب بخواند، حق تعالى هزار ملك به او موكل گرداند كه وی را از شر شیاطین و هر بلائى حفظ كند.

  از حضرت صادق «ع» منقول است كه چون كسى به رخت خواب رود، بگوید:

  «اَلّلهُمَّ اِنّى اَحْتَبْسَتُ نَفْسى فَاحتَبِسْها فى مَحَلِّ رِضْوانِكَ وَ مَغْفِرَتِكَ وَاِنْ رَدَدْتَها فَارْدُدْها مُؤ مِنةً عارِفَةً بِحَقِّ اَوْلِیائِكَ حَتّى تَتَوَفّاها عَلى ذلِكَ.»

  در حدیث دیگر فرمود كه حضرت رسول «ص» دراین وقت آیة الكرسى می خواندند و بعد از ان مى گفتند:

   

  «بِسْمِ اللّهِ آمَنْتُ بِاللّهِ وَكَفَرْتُ بِالطّاغُوتِ اَلّلهُمَّ احْفَظْنى فى مَنامى وَفى یقِظَتى»

  و بهتر این است كه آیة الكرسى را تا «هُمْ فیها خالِدوُنَ» بخواند.

  در حدیث دیگر فرمود كه چون به رخت خواب رفتى تسبیح حضرت فاطمه «س» بخوان و آیة الكرسى و: «قُلْ اَعُوذُ بِرَبِّ النّاسِ» و «قُلْ اَعُوذُ بِرَبِّ الْفَلَق» و ده آیه از اول سوره «والصافات» و ده آیه از آخر سوره «والصافات» بخواند.

   

  در حدیث صحیح دیگر منقول است كه ان حضرت فرمودند كه این دعا را در وقت خواب بخوان:

  «اَشْهَدُ اَنْ لا اِلهَ اِلاّ اِللّهُ وَاَنَّ مُحَمَدّا صَلَى اللّهُ عَلَیهِ وَآلِهِ عَبْدُهُ وَرَسوُلُهُ اَعُوذُ بِعَظَمَةِ اللّهِ وَاَعوُذُ بِعِزَّةِ اللّهِ وَاَعُوذُ بِقُدْرَةِ اللّهِ وَاَعوُذُ بِجَلالَ اللّهِ وَاَعوُذُ بِسُلْطانِ اللّهِ اِنَّ اللّهَ عَلى كُلِّ شَیئى قَدیرٌ وَ اَعُوذُ بِعَفْو اللّهِ وَاَعوُذُ بِغُفْرانِ اللّهِ وَاَعوُذُ بِرَحْمَةِ اللّهِ مِنْ شَرِّ السَّاءْمَةِ وَالْهامَةِ وَمِنْ شَرِّ كُلّ دابَةٍ صَغیرَة اَوْ كَبیرَةٍ بِلَیلٍ اَوْ نَهارٍ وَمِنْ شَرِّ فَسَقَةِ الْجِنِّ وَاْلاِنْسِ وَمِنْ شَرِّ فَسَقَةِ اِلْعَرَبِ وَالْعَجَمِ وَمِنْ شَرِّ الصّوعِقَ وَالْبَرْدِ اَلّلهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّدٍ عَبْدِكَ وَرَسُولِكَ وَآلِهِ الطّاهِرینَ.»

  در حدیث صحیح دیگر فرمود كه هركه صد نوبت سوره قُلْ هُوَاللّهُ اَحَدٌ در وقت خواب بخواند، گناه پنجاه ساله اش آمرزیده شود.

   

  از حضرت صادق «ع» منقول است كه هركه پیش از خواب صد مرتبه لااِلهَ اِلاّ اللّهُ بگوید، خدا خانه در بهشت از براى از بنا كند. هركه صد مرتبه استغفار كند، گناهانش بریزد چنانچه برگ از درختان می ریزد.

   

  امام صادق «ع» فرمودند: کسیکه هنگام خواب سه بار ذکر زیر را بگوید، مانند روزی که از مادر متولد شده است، از گناهان بیرون می آید:

  «الحمد لله الذی علا فقهر، و الحمد لله الذی بطن فخبر»

   


   

  دعا برای رفع و درمان بی خوابی | دعای برای خواب آرامش بخش

  دعا ویژه خواب به طور خلاصه

  گفتن سه بار تسبیحات اربعه

  سه بار خواندن سوره توحید.

  چهارده بار صلوات به نیابت ۱۴معصوم

  طلب مغفرت برای تمام مؤمنان و مردگان

  گفتن تسبیحات حضرت زهرا «س»

  خواندن آیت الکرسی، فلق، ناس و کافرون

  خواندن این دعا که به منزله‌ هزار نماز است: «یَفْعَلُ اللهُ ما یشاءُبِقُدْرَتِهِ وَ یَحْکُمُ ما یُریدُ بِعِزَّتِهِ»

   

  منبع: سایت ستاره ها

  شما مخاطبين عزيز پیام گرام خیز از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

  وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان بگذاريد

  سایت پیام گرام