[ad_1]
  سلام خدمت مخاطبين پیام گرام در اين پست مطالبی با ارزش و خواندنی قرار داده ایم امیدواریم با مطالعه آن نهایت استفاده را ببرید

  اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

  و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

  با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید

  رفتار با دانش آموز پرخاشگر | روش های کاهش پرخاشگری و خشونت کودک

  رفتار با دانش آموز پرخاشگر

  در اینجا روش های برخورد با کودک یا دانش آموز پرخاشگر در دوره ابتدایی را مورد بحث قرار دادیم و روش های کاربردی برای برخورد با این نوع کودکان به شما اراده خواهیم نمود.

   

  خلاصه کودک پرخاشگر :

  رفتارهای تهاجمی یا پرخاشگرانه از شایعترین اختلالات رفتاری انسان است. براساس بررسی‌هاي‌ انجام شده، درصد زیادی از مشکلات رفتاری کودکان تحت عناوین مختلف به پرخاشگری مربوط میشود. وجود نظریات متنوع دراین مورد حاکی از پیچیدگی موضوع است.

   

  از نظر علمی باید گفت پرخاشگری یک کشش و یا یک گرایش درفرد است که به صورت زدن، کشتن و ویران کردن خودرا نشان میدهد. امری که فرد بعنوان عکس‌العمل از خود بروز میدهد به گونه‌اي است که باید گفت مناسب عمل و یا رفتار طرف مقابل نیست.

   

  ظاهر این امر نشان دهنده یک شورش و انقلابی در درون فرد و حاکی از وجود احساساتی است که فردگویی از بازگو کردن آن وحشت دارد.

   

  رنجی در درون او وجوددارد که قادر به رفع و جبران آن نیست و ناگزیر تلافی آنرا سر دیگران در می‌آورد اگر چه در مواردی این زجر دادن متوجه خودش نیز می شود. فروید معتقد است پرخاشگری امری غریزی و فطری بوده و انسان از هنگام تولد این نیرو رابا خود بدنیا می‌آورد.

   

  حفظ خونسردی در مقابل رفتار اخلالگر دانش آموز کار سهولت نیست.مخصوصا زمانی که اخلال گری دانش آموز شدید است معلم بیشتر ناراحت میشود چون احساس ناکامی میکند.

   

  به گزارش تالاب : دانش آموزی که نمیگذارد معلم حواس خودرا جمع کند و مطالب را آن ‌طور که لازم است ارائه دهد وهمه را زیر نظر داشته باشدو کلاس را بر پا سازد و بتواند کار گروهی انجام بدهد معلمی که با شوق تمام درس را شروع میکند و ناگهان متوجه می شود که دانش آموزی که از کلاس خارج میشود یا رفیق پهلودستی خودرا نیشگون میگیرد. بعید است که خشمگین نشود.

   

  در موقعیتهای بحرانی واکنش معلم خیلی مهم است.او باید از بلند کردن صدای خود بپرهیزد تا مبادا به مشاجره بکشد.تحقیقات نشان میدهد که وقتی معلم خشمگین میشود یا دانش آموز را مورد انتقاد قرار میدهد.دانش آموزان علیه او تبلیغ میکنند.دیکتاتوری در کلاس دانش آموزان را بیشترمضطرب میکند و انها رابه اخلالگری وامی دارد.

   

  البته معنای جمله این نیست که معلم یا مسئولان مدرسه باید نظم را کنار بگذارند بلکه منظور این است که:

  سخت گیری باید با محبت و ادب همراه باشد . همان‌ گونه که توضیح کامل درس موجب شود که دانش آموزان مطالب خودرا یاد بگیرند.توضیح کامل مقررات در جو عاطفی و تا اندازه اي خودمانی موجب می شود که از اخلالگری دانش آموزان کم شود .

   

  روش های کاهش پرخاشگری و خشونت کودک

  رفتار با دانش آموز پرخاشگر | روش های کاهش پرخاشگری و خشونت کودک

  منشاء و ریشه پرخاشگری کودک یا دانش آموز :

   

  1- منشاء غریزی و فطری:

  طفل به همراه تولد خود این حالت را دارد و آماده پرخاشگری است که جلوه آن به صورت جنگ، دفاع، نزاع‌هاي‌ شخصی و درگیری‌هاي‌ جمعی در افراد دیده میشود.

   

  2- منشاء اجتماعی:

  گروهی از روانشناسان این حالت را ناشی از آموخته‌هاي‌ اجتماعی و مکتسبات آن میدانند و میگویند: نارضایتی فرد از محیط و اطرافیان و عقده‌هایي که از پدر و مادر، مدیر، معلم و مدرسه دارد سبب پیدایش این حالت و عقده در فرد میشود.

   

  3- منشاء غریزی و اجتماعی:

  شاید بهترین نظر این باشد که بگوییم این حالت در افراد دارای ریشه و منشاء غریزی و اجتماعی است بدین معنی که اصل آن در افراد غریزی است. در همه ی افراد کم و بیش به صورت آشکار و نهان وجوددارد ولی بتدریج و بر اثر اکتساب، دامنه آن گسترده خواهد شد. ‌

   

  4- کمبود توجه و عاطفه:

  خصوصاً در هنگام کودکی و نیز طرد کودک از سوی والدین یا جدایی آن ها که سبب احساس ناامنی در فرد می شود.همچنین غیبت پدر یا اعتیاد والدین عاملی است در جهت تشدید رفتارهای پرخاشگرانه.

   

  رفتار با دانش آموز پرخاشگر | روش های کاهش پرخاشگری و خشونت کودک

  علل پرخاشگری دانش آموزان مقطع ابتدایی

   

  هدفهای جزئی :

  برای رسیدن به هدف کلی پژوهش اقدامات زیر را انجام دادم :

  الف » تعیین میزان پرخاشگری دانش آموزان

  ب » تعیین علل شخصیتی موثر در پرخاشگری

  ج » تعیین علل آموزشگاهی موثر در پرخاشگری

  د » تعیین علل اجتماعی موثر در پرخاشگری

  هـ » تعیین علل خانوادگی موثر در پرخاشگری

  و » تعیین سهم نسبی عوامل چهارگانه در تبین پرخاشگری

  ز » بررسی و تعیین متغیرهای جنسی و دوره هاي‌ تحصیلی

   

  موانع و مشکلات :

  آیا میان عوامل خانوادگی ؛ اجتماعی ؛ آموزشگاهی و و شخصیتی با پرخاشگری دانش آموزان پایه سوم راهنمایی و متوسطه شهرستان زرین شهر رابطه اي وجوددارد ؟

   

  آیا میان دیدگاههای دانش آموزان پرخاشگر و دانش آموزان عادی در زمینة عوامل مؤثر بر پرخاشگری تفاوتی وجوددارد ؟

   

  پرخاشگری :

  « aggression » عبارتست از رفتاری که هدف آن آسيب زدن بخود یا به دیگری می‌باشد دراین تعریف قصد و نیت فرد مهم است . یعنی رفتاری پرخاشگری محسوب می شود که از روی قصد و عمد برای آسيب زدن به دیگری یا بخود انجام گرفته باشد پرخاشگری به منظور توصیف محموعه اي از رفتارهای برون ریزانه مورد استفاده قرار می گیرد که در همه ی آن ها مشخصه ي تجاوز به حقوق افراد دیگر اجتماع و تأثیر آزارنده ي این رفتار مشترک است .

   

  اعمال پرخاشگرانه شامل رفتارهای جسمی و کلامی پرخاشگری نظیر تهدید کردن ؛ مشاجره ي لفظی و… همچنین ویرانی دارایی است . عده اي از روان شناسان پرخاشگری را رفتاری می دانند که به دیگران آسیب میرساند یا بالفعل می تواند آسیب برساند .

   

  پرخاشگری ممکن است بدنی ؛ لفظی یا به صورت تجاوز به حقوق دیگران باشد این روانشناسان بین پرخاشگری وسیله اي و پرخاشگری خصمانه تمایز قائل شده اند .

   

  صاحب نظران حوزه علوم اجتماعی در مورد پرخاشگری به دو گروه تقسیم شده اند گروهی معتقدند که پرخاشگری ذاتی و فطری است و گروهی دیگر آنرا حاصل عوامل اجتماعی در نتیجه اکتسابی می دانند و هردو گروه برای تائید نظریات خود شواهد و دلایلی را مطرح می کنند .

   

  نخستین سؤالی که در مورد رفتارهای نابهنجار افراد خصوصاً مشکلات رفتاری ایذائی از جمله پرخاشگری مطرح می شود این است که علل پرخاشگری چیست ؟

   

  به گزارش تالاب از مطالعه و بررسی علل پرخاشگری دانش آموزان استفاده از نظریات صاحب نظران علوم اجتماعی و رورانشناسی و یافته هاي‌ محققین می توان به عوامل شخصیتی ؛ عوامل آموزشگاهی ؛ عوامل اجتماعی و عوامل خانوادگی بعنوان علل پرخاشگری دانش آموزان نامبرد .

   

  پرخاشگری :

  عده اي از روان شناسان پرخاشگری را رفتاری می دانند که به دیگران آسیب میرساند یا بالفعل می تواند آسیب برساند . پرخاشگری ممکن است بدنی ؛ لفظی یا به صورت تجاوز به حقوق دیگران باشد این روانشناسان بین پرخاشگری وسیله اي و پرخاشگری خصمانه تمایز قائل شده اند .

   

  صاحب نظران حوزه علوم اجتماعی در مورد پرخاشگری به دو گروه تقسیم شده اند گروهی معتقدند که پرخاشگری ذاتی و فطری است و گروهی دیگر آنرا حاصل عوامل اجتماعی در نتیجه اکتسابی می دانند و هردو گروه برای تائید نظریات خود شواهد و دلایلی را مطرح می کنند .

   

  رفتار با دانش آموز پرخاشگر | روش های کاهش پرخاشگری و خشونت کودک

  روش های اصلاحی برای از بین بردن حالت پرخاشگری :

   

  1- آگاهی دادن:

  این مسأله مهمی است که به دانش‌آموز تفهیم شود راه وصول به هدف از طریق پرخاشگری ممکن و درست نیست. داشتن زور و قدرت خوب است ولی بکار بردن آن به صورت وحشیانه امری نامطلوب است.

   

  2- اقدام به رشد فکری:

  در موقع پرخاشگری نباید خشمگین شد و یا بر سر دانش‌آموزان داد کشید. این امر ممکن است اثری فوری داشته باشد ولی در دراز مدت کاری بیهوده است.باید از جر و بحث و جار و جنجال دست کشید و از طریق ذکر داستان‌ها و بیان مسائل حقایق و واقعیت‌ها کوشید که سطح آگاهی و اندیشه وی را بالاتر برده و وی را بتدریج پخته و ورزیده سازد. ‌

   

  3- آشنا کردن به حقوق دیگران:

  این ضرورت حیات است که انسان‌ها به حقوق و وظایف خود در قبال دیگران آشنا باشند و بدانند در برابر طرف مقابل چه موضعی باید اتخاذ کنند تا این گمان برایشان پیش نیاید که پدر و مادر و احیاناً دیگران موظفند هر رفتاری که از انها بروز کرده متحمل شوند.

   

  4- آگاهی به زشتی امر:

  هم‌چنان فرد باید دریابد که با پرخاشگری عمل ناپسندی را انجام داده و هرگز از زدن و ویران کردن و پرخاش و عتاب خود راضی نباشد.

   

  5- رفع ناکامی‌ها و محرومیت‌ها:

  از میان برداشتن این عامل خود در تعدیل این حالت دارای نقش فوق‌العاده و اساسی است.

   

  6- ایجاد محیط صمیمی:

  ‌ از طریق ایجاد روابط دوستانه و محیط صمیمانه و گرم تا حد زیادی زمینه را برای اصلاح و تعدیل او فراهم سازد و هم با ایجاد ملاحظات و رودربایستی‌ها زشتی و کراهت‌ این امر رابه او تفهیم کنید. ‌

   

  رفتار با دانش آموز پرخاشگر | روش های کاهش پرخاشگری و خشونت کودک

  روش های کاهش پرخاشگری و خشونت کودک

   

  ‌ ایجاد سرگرمی و اشتغال:

  بیکاری و نداشتن یک وظیفه‌اي که آدمی رابه خود مشغول کند سبب آن خواهد شد که حوصله‌اش سر برود و آماده پرخاشگری شود. در صورتی که پرخاشگری ناشی از علل فیزیولوژیک باشد مراجعه به دکتر و دارو و درمان، بسیار لازم و ضروری است.

   

  بدیهی است دراین شرایط صورت‌هاي‌ مختلف درمان قابل اعمال خواهد بود.بطور کلی باید برای افرادی که دارای این مشکل هستند بیشتر وقت گذاشت و با یک برنامه‌ریزی حساب شده راه‌حل‌هاي‌ مناسبی را ارائه دهیم تا هم آن فرد پرخاشگر و هم اطرافیانش بتوانند به اسانی زندگی کنند و از کنار هم بودن لذت ببرند .

   

  الف : علل شخصیتی :

  شخصیت امکان پیشبینی انچه راکه فرد در موقعیتی خاص انجام خواهد داد فراهم می‌کند با توجه به نظریات سزار لمبروزو جرم شناس و پدر مردم شناسی جنایی ایتالیا میان نقص بدنی از یک سو و جنایت از سوی دیگر رابطه نزدیکی وجوددارد .

   

  آیزنگ مدعی است که بین ویژگی های شخصیتی چون برون گرایی و رفتار انحرافی رابطه وجوددارد فرد برونگرا ماجراجو و مغرور است ؛ سریعاً واکنش نشان می دهد .

   

  تمایل به پرخاشگری دارد ؛ زود از کوره به در می‌رود ؛ احساسات وی در کنترلش نیست . او بدون تأمل و اندیشه عمل می‌کند .

   

  سازمان روانی فرد به گونه اي است که برای هر عامل تهدید کننده اي از خود واکنش نشان می دهد و طبق معمولً یکی از رایجترین واکنشها به نا امنی ؛ پرخاشگری است همچنین ناکامی هسته مرکزی شخصیت آدمی را مورد تعرض قرار داده و ویران می‌کند .

   

  نداشتن وضع روحی مطلوب به دلیلی ابتلا به برخی بیماریهای روحی و روانی بحران های ناشی از دوره بلوغ و برخی خصوصیات رفتاری افراد از جمله اضطراب و هیجان ؛ احساس حقارت ؛ غرور و … موجب بروز پرخاشگری می شود .

   

  ب _ علل خانوادگی

  سختگیری ها ؛ خشونت ها ؛ سرزنش ها و تحقیرهای والدین مستبد اثرات ویرانگر و جبران ناپذیری بر روی ساختار شخصیتی کودکان و نوجوانان باقی میگذارد و احساس بی کفایتی ؛ ترس و انزوا و گوشه گیری ؛ ناتوانی در برقراری روابط عاطفی و اجتماعی ناسازگاری و پرخاشگری و … می تواند زاییده چنین رفتارهای ناسنجیده و نابخردانه والدین باشد .

   

  ج _ علل آموزشگاهی :

  پژوهش هاي‌ انجام شده حاکی از ارتباط پرخاشگری با مشکلات یادگیری است …

   

  پرخاشگری با پیشرفت تحصیلی ضعیف و ناکامی در مدرسه همراه می باشد . پرخاشگری واکنش کلی نسبت به ناکامی است هر چند افراد همیشه پاسخهای پرخاشگرانه آشکار از خود نشان نمیدهند و انها را در وجود خود سرکوب می کنند . مثلا پسری که بوسیلة یکی از همکلاسان خود مورد اهانت قرار گرفته ؛ غالباً بطور فیزیکی به او حمله ور می شود .

   

  زد و خوردها و دعواهای حیاط مدرسه خود نشانه هایي از این پرخاشگری ها است

   

  د _ علل اجتماعی

  پرخاشگری ناشی از ناکامی هاي‌ بنیادی یا یادگیری و مشاهدات محیطی است تحقیقات بندورا « 1973 » نشان داده است که پرخاشگری کاملاً جنبه تقلیدی دارد و از راه مشاهده کسب می شود

   

  طرد یا روش هاي انضباطی نادرست در افزایش پرخاشگری نقش داشته اند با توجه به فزونی پرخاشگری در جامعه صنعتی و شهری امروزی ؛ برخی برای توجیه این پدیده وسایل ارتباط جمعی را مسئول می دانند زیرا فیلم ؛ مجله ؛ روزنامه ؛ کتاب ؛ تلویزیون ؛ ویدئو ؛ ماهواره حاوی عکسهای و و مطالبی است که در آن اشاره به خشونت ؛ تهاجم و جنایت بسیار دیده می شود .

   

  علل و مشکلات آموزشگاهی :

  روش هاي انضباطی نادرست در دبستان – تبعیض- رفت و آمد با دوستان ناباب- تحقیر و برچسب زدن به دانش آموز

   

  علل و مشکلات اجتماعی

  – رسانه هاي‌ مختلف

  – محرومیت « سد کردن راه وصول به هدف افراد در جامعه ؛ ناکامی »

  – برخی رفتارهای افراد جامعه در رفت و آمد هاي‌ روزانه

   

  رفتار با دانش آموز پرخاشگر | روش های کاهش پرخاشگری و خشونت کودک

  دانش آموز عصبی و پرخاشگر

   

  راهکارهای لازم برای نظارت پرخاشگری

  ۱- صمیمت، امری لازم و ضروری است زیرا سهم مهمی در کاهش خشونت درخانواده دارد تعداد زیادی از رفتارهای خشونت آمیز به این دلیل است که صمیمیت بین طرفین وجود ندارد.

   

  صمیمیت هنگامی افزایش می یابد که افراد خانواده درامور زندگی با یک دیگر مشارکت داشته باشند. همچنین اعتماد و خاطرجمعی در مشارکت بین افضای خانواده باعث صمیمیت می شود.

   

  ۲- تامل و سکوت، یکی از بهترین راه‌هاي‌ نظارت خشونت درخانواده نظارت رفتار خویشتن در مواقعی است که یکی از اعضای خانواده به تحریک دیگری بپردازد. بهترین شکرد دراین هنگام آن است که دیگران سکونت اختیار کنند تا آن فرد هم آرامش پیدا کند سپس دریک فرصت مناسب باهم به بحث و بررسی بپردازند.

   

  ۳- تخلیه یعنی این که بطور مستقیم جواب خشونت را ندهیم. تحقیقات جدید نشان می دهد که پرخاشگری حلاکی و حتی فیزیکی علاوه بر این که خشم را کاهش نمی دهد بلکه باعث افزایش آن نیز میشود.

   

  ۴- مدل پرخاشگری غیر پرخاشگرانه «قدم زدن و…»؛ تحقیقات نشان داده که افرادی عادی که پرخاشگری خود بدون رفتار پرخاشگرانه بروز دادند بعد از اینکار سطح کمتری از پرخاشگری را داشته‌اند ولی بطور کل این روش هم زیاد موثر نیست.

   

  ۵- تنبیه، درطول تاریخ یکی از وسایل اجتماعی برای کم کردن میزان خشونت تنیه بوده‌است که توسط آن جلوی تجاوز خشونت و دیگر رفتارهای پرخاشگرانه را می گرفتند ولی در حال حاضر علما معتقدند که تنبیه بطور موقت جلوی خشونت حاضر را می گیرد و برعکس در طولانی مدت بطور مستقیم باعث تقویت آن میشود درحال حاضر تنبیه بدنی از طرف سازمان بهداشت جهانی ممنوع شده‌است.

   

  6-صحبت کردن در مورد مشکل، بهترین روش برای کاهش پرخاشگری صحبت کردن در مورد آن است این تکنیک بطور عملی به دو صورت عملی است ولی این که در لحظه‌اي که پرخاشگری به حد اعلای خود میرسد یکی از طرفین سکوت اختیار کند و سعی کند غائله را ختم کند ولی بعد از این که طرفین آرام شدند و مدتی نیز گذشت با خونسردی مطالب رابا یک دیگر در بین میگذارند و آنرا حل و فصل میکنند.

   

  نتیجه گیری :

  برای درمان پرخاشگری گام اول شناخت و ریشه یابی علت یا علل پرخاشگری است با شناخت این عوامل میتوان همکاری‌هاي‌ لازم را برای کاستن از میزان و شدت پرخاشگری ارائه نمود مانند سرگرم نمودن فرد مهر و محبت و دلجویی آموزش تنهایی فکرکردن صبرو متانت نشان دادن در مواقع پرخاشگری تشویق جهت استحمام وروش گرفتن اجرای عدالت در منزل برآورده کردن نیازهای کودکان و نوجوانان مساعد ساختن جو آزادی‌هاي‌ بازرسی شده جلوگیري از توهین و ناسزا گفتن به آن ها ویا مقابله به مثل نکردن با انها پیشگیری از تهدید و ترساندن الگوهای خوب رابه آن ها نشان دادن رهنمودهایی در مورد سازش و جوشش با دیگران تشویق به بازیهای گروهی و رعایت بتراکت و قوانین در زندگی با دیگران عادت دادن به آنا به گذشت یاد دادن انتقاد صحیح به انها جهت تخلیه و سبک شدن و آرامش یافتن و درپایان چنانچه رعایت عوامل فوق تأثیری نداشت میتوان از عوامل دیگری مانند توبیخ اخطار تحکم علامت مقابله به مثل تنبیه و قهرو… استفاده نمود.

   

  معلمی که در مقابل اخلالگری هاي‌ دانش آموزان با ملایمت و سرعت واکنش نشان می دهد بر آن ها اثر مثبت میگذارد انها نیز تمایل پیدا می کنند ملایمتر باشند و رفتارهای خودرا اصلاح کنند.

   

  معلمی که در مقابل اخلالگریهای دانش آموزان خونسردی نشان دهد و مساله را این طور مطرح کند که بالاخره اوست که باید الگو باشد ،به دانش آموزان یاد میدهد که در مواقع اختلاف با دیگران چگونه رفتار کنند . برای حفظ خونسردی یا کاهش شدت هیجان به هنگام درگیری با دانش آموزان ،چند توصیه پیشنهاد میشود :

   

  – نباید صدای خودرا بلند کرد ،بلکه باید به روال عادی سخن گفت. پیش از پاسخ دادن به دانش آموزان چند دقیقه صبر کرد «نفسهای عمیق کشید»نباید تصور کرد که حمله هاي‌ کلامی و اخلالگری هاي‌ دانش آموزان مخصوصا در جهت معلم است ،بلکه باید آن ها را نشانه هاي‌ ناتوانی و کمک خواهی درنظر گرفت : به هنگام هیجان شدید احتمالا باید از اتخاذ تصمیم برای هر نوع اقدامی خودداری کرد و به دانش آموز گفت :

   

  ««اگر دوست داشته باشید ،پس از کلاس میتوانیم باهم بحث کنیم ،بهتر است حالا درس را ادامه دهیم تا بعداً درباره مسا له حرف بزنیم.»»

   

  و اینک چند دور اندیشی دیگر از تشدید حمله علیه دیگران پیش گیری میکند ؛ معلم همیشه باید به این فکر باشد که با دانش آموز رو در رو نشود ،وی را مسخره نکند و موقعیت رابه جایی نرساند که دانش آموز احساس کند ،در پیش بچه هاي‌ کلاس ،همه ی عزت و احترام خودرا از دست داده است .

   

  معلم نباید شخصیت دانش آموزان را خرد کند . دانش آموزی که مورد اهانت قرامی گیرد ؛ به سهولت آمادگی پیدا نمیکند که در بحث شرکت کند .یا کار گروهی انجام دهد .نوجوان زخم خورده در پی انتقام است .

  رفتار با دانش آموز پرخاشگر | روش های کاهش پرخاشگری و خشونت کودک

  برخورد با کودک پرخاشگر

   

  توصیه می شود که معلم حق انتخاب رابه دانش آموز بدهد .

  در همه ی موارد برای حل دشواری رفتاری ،باید ساده‌ترین و اقتصادی ترین راه حل را جست‌وجو کرد ،راه حلی که به زمان ،نیرو و امکانات کمتری نیاز داشته باشد . به عبارت دیگر راه حل نباید بیشتر از خود دشواری مشکل آفرین باشد .

   

  راه حل باید با اهمیت رفتار ناسازگار تناسب داشته باشد :هر اندازه رفتار حادتر باشد ،اقدام برای حل آن به همان نسبت مهمتر خواهد بود . برعکس هر اندازه مساله جزئیتر باشد ؛ دخالت برای حل آن

   

  نیز باید کوتاهترباشد . گاهی اتفاق میوفتد که با رفتار ناسازگار دانش آموز به شیوه کاملا نا متناسب برخورد میشود .

  اینجاست که اقدام برطرف کردن دشواری ،زمان ونیروی بیشتر ایجاب میکند ،مثلا در برابر دیر آمدن دانش آموز یا صحبت او با رفیق پهلو دستی درس را کنار گذاشتن و با پرخاشگری واکنش نشان دادن ،مسا له را مشکلتر میکند و کمتر موثر واقع می شود .

   

  اقدامی که فعالیت یادگیری را کمتر مختل می‌کند:

  یکی از اهداف اصلی اداره کلاس این است که یادگیری و انگیزه برای یادگیری را مساعد کند . بنابر این ،اقدامی که برای اصلاح رفتار اخلالگر دانش آموز به عمل آید نباید جانشین فعالیت یادگیرنده شود یا دستکم کل کلاس را در بر بگیرد و تنها راه حل به نظر برسد . این نوع دخالتها ،نه تنها اثر نخواهد داشت ،بلکه آسیب روانی شدیدی به همراه خواهد آورد .

   

  معلم باید با ظرافت و بطور پنهانی وارد عمل شود . اخطارهای غیر کلامی ؛ نگاه متناوب به همه ی دانش آموزان ؛ توجه کردن به همه ی حاضران و گاهی هم مکث کردن ؛ شیوه هایي هستند که کمترنظم کلاس رابه هم می‌زنند .

   

  اقدامی که یادگیری رفتار سازگار را ممکن می‌کند

  دانش آموز باید یاد بگیرد که به صورت گروهی کار کند ،برای اینکار او باید ؛ به کمک معلم ،مهارتها و شایستگیهای اجتماعی خودرا رشد دهد . بنابر این هر اقدامی که در جهت تغییر دادن رفتار تربیتی داشته باشد ،بدین معنا ،اقدام به تنبیه که تنها هدفش قطع رفتار ناسازگار است،فاقد جنبه تربیتی خواهد بودو در نتیجه اثر بخشی کمتری خواهد داشت .

   

  تنبیه به دانش آموزان نشان میدهد که کدام کار را انجام ندهند ،اما نشان نمیدهد که کدام کار را انجام دهد. بنابر این ،معلم باید رفتارهای شایسته ،مناسب ،سازگار و مورد قبول را یاد بدهد،همان‌ گونه که حل مسائل ریاضی را یاد میدهد . او باید نگرش تربیتی رابه جای نگرش تنبیهی بکار ببرد.

   

  گفت راحت دید بر خود کارها از روی طبع

  سخت میگیرد جهان بر مردان سخت کوش

  با دل خونین ،لب خندان ،بیاور هم چو جام

  نی گرت مجروح رسد آیی چو چنگ اندر خروش

  «حافظ»

   

  اقدامی که مسئولیت رفتار رابه خود دانش آموز واگذار میکند

  یکی دگر از هدفهای تعلیم و تربیت این است که کودک ،بتدریج نظارت رفتار خودرا بر عهده بگیرد ،او اثر عوامل خارجی بر رفتار را کنار بگذارد و بر رشد شخصیتی مسئولیت پذیری خود متکی باشد . بنابر این معلمی که میـــخواهد رفتار ناسازگار دانش آموزی را تغییر دهد ،باید با این دید قدم بردارد .

   

  او با ید ترتیبی دهد که دانش آموز عوامل خارجی را کنار بگذارد و تصمیم گیریها و نظارت رفتارها را شخصا و با اراده خود دنبال کند . برای اینکار لازم است که رفتار مناسب ،همانگونه که قبلا اشاره شد ،آموزش داده شود ؛ معلم باید سودمندی رفتارهای ناسازگاری برای زندگی آینده را نشان دهد و دانش آموز نیز واقعا انها را ضروری احساس کند ودر نتیجه به میل خود یاد بگیرد ؛ مثلا معلم می تواند راه حل دشواریها را آموزش دهد .

   

  از شاگرد بخواهد که برای رفع آن شخصا اقدام کند و نتیجه را گزارش دهد.

   

  از دیگر مقالات ما در مورد نحوه برخورد صحیح با دانش آموز و کودک پرخاشگر و عصبی در پایین دیدن نمایید.

  [ad_2]

  شما مخاطبين عزيز پیام گرام خیز از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

  وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان بگذاريد

  سایت پیام گرام

  [ad_1]
  سلام خدمت مخاطبين پیام گرام در اين پست مطالبی با ارزش و خواندنی قرار داده ایم امیدواریم با مطالعه آن نهایت استفاده را ببرید

  اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

  و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

  با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید

  اشعار مولانا درباره عشق و زندگی | شعرهای زیبای مولوی درباره خداوند

  شعرهای مشهور مولانا

   

  ماییم که از باده ي بی‌جام خوشیم
  هر صبح منوریم و هر شام خوشیم
  گویند سرانجام ندارید شما
  ماییم که بی‌هیچ سرانجام خوشیم

  مولوی

  8مهر بزرگداشت مولانای جان گرامی باد

  8 مهر بزرگداشت مولانا جلال‌الدین محمد بلخی معروف به مولوی شاعر بزرگ ایرانی قرن هفتم هجری قمری است.

   

  درمن بدمی من زنده شوم
  یک جان چه بود، صد جان منی…

   

  اشعار مولانا درباره عشق و زندگی | شعرهای زیبای مولوی درباره خداوند

  اشعار مولانا درباره عشق و زندگی

   

  گر شاخه‌ها دارد تری
  ور سرو دارد سروری
  ور گل کند صد دلبری
  اي جان، تو چیزی دیگری…

   

  اشعار مولانا درباره عشق و زندگی | شعرهای زیبای مولوی درباره خداوند

  شعرهای زیبای مولوی درباره خداوند

   

  اي در دل من، میل و تمنا، همه ی تو!
  وندر سر من، مایه سودا، همه ی تو!

  هر چند به روزگار در می‌نگرم
  امروز همه ی تویی و فردا همه ی تو

   

  اشعار مولانا درباره عشق و زندگی | شعرهای زیبای مولوی درباره خداوند

   

  ﺍﯼ ﺩﻝ ﺍﮔﺮﺕ ﻃﺎﻗﺖ ﻏﻢ ﻧﯿﺴﺖ ﺑﺮﻭ
  ﺁﻭﺍﺭﻩٔ ﻋﺸﻖ ﭼﻮﻥ ﺗﻮ ﮐﻢ ﻧﯿﺴﺖ ﺑﺮﻭ

  ﺍﯼ ﺟﺎﻥ ﺗﻮ ﺑﯿﺎ ﺍﮔﺮ ﻧﺨﻮﺍﻫﯽ ﺗﺮﺳﯿﺪ
  ﻭﺭ ﻣﯽ‌ﺗﺮﺳﯽ ﮐﺎﺭ ﺗﻮ ﻫﻢ ﻧﯿﺴﺖ ﺑﺮﻭ

   

  اشعار مولانا درباره عشق و زندگی | شعرهای زیبای مولوی درباره خداوند

  اشعار مولانا درباره عشق

   

  عمر که بی‌عشق رفت هیچ حسابش مگیر
  آب حیاتست عشق در دل و جانش پذیر

   

  اشعار مولانا درباره عشق و زندگی | شعرهای زیبای مولوی درباره خداوند

   

  هرگز دل عشاق به فرمان کسی نیست

   

  اشعار مولانا درباره عشق و زندگی | شعرهای زیبای مولوی درباره خداوند

  نیم بیت هاي‌ مولانا درباره عشق

  ما بر در عشق حلقه کوبان
  تو قفل زده، کلید برده

   

  اشعار مولانا درباره عشق و زندگی | شعرهای زیبای مولوی درباره خداوند

   

  ان‌چه رفت از عشق
  او بر ما مپرس…

   

  اشعار مولانا درباره عشق و زندگی | شعرهای زیبای مولوی درباره خداوند

   

  بیچاره‌تر از عاشق بیصبر کجاست
  کاین عشق گرفتاری بی‌هیچ دواست

  درمان غم عشق نه صبر و نه ریاست
  در عشق حقیقی نه وفا و نه جفاست

   

  اشعار مولانا درباره عشق و زندگی | شعرهای زیبای مولوی درباره خداوند

  مجموعه جدید زیباترین اشعار مولانا در مورد خدا

   

  در نگنجد عشق در گفت و شنید
  عشق دریاییست قعرش ناپدید

   

  اشعار مولانا درباره عشق و زندگی | شعرهای زیبای مولوی درباره خداوند

  اشعار مولانا برای پروفایل

   

  اندر دل بی وفا غــم و ماتم باد

  ان راکه وفا نیست ز عالم کم باد

  دیدی که مـرا هیچ کسی یاد نکرد

  جز غـم که هزار آفرین بر غم باد

   

   

  اشعار مولانا درباره عشق و زندگی | شعرهای زیبای مولوی درباره خداوند

  اشعار زیبای مولوی

   

  اشعار مولوی

  بشنو این نی چون شکایت میکند

  از جداییها حکایت می کند

  کز نیستان تا مرا ببریده‌اند

  در نفیرم مرد و زن نالیده‌اند

  سینه خواهم شرحه شرحه از فراق

  تا بگویم شرح درد اشتیاق

  هر شخصی کو دور ماند از اصل خویش

  باز جوید روزگار وصل خویش

   

   

  اشعار مولانا درباره عشق و زندگی | شعرهای زیبای مولوی درباره خداوند

  اشعار مولانا در مورد خدا

   

  آثار مولانا

  اي دوست قبولم کن و جانم بستان

  مستم کن و از هردو جهانم بستان

  با هرچه دلم قرار گیرد بیتو

  آتش به من اندر زن و آنم بستان

   

   

  اشعار مولانا درباره عشق و زندگی | شعرهای زیبای مولوی درباره خداوند

  شعر مولانا در مورد خداوند

   

  دیوان مولانا

  دلتنگم و دیدار تو درمان من است

  بی رنگ رخت زمانه زندان من است

  بر هیچ دلی مبـاد و بر هیچ تنی

  آنچ از غم هجران تو بر جان من است

   

   

  اشعار مولانا درباره عشق و زندگی | شعرهای زیبای مولوی درباره خداوند

  شعرهای مولانا

   

  آنکس که ترا دید و نخندید چو گل

  از جان و خرد تهیست مانند دهل

  گبر ابدی باشد کو شاد نشد

  از دعوت ذوالجلال و دیدار رسل

   

   

  اشعار مولانا درباره عشق و زندگی | شعرهای زیبای مولوی درباره خداوند

  اشعار زیبای مولانا

   

  بی عشق نشاط و طرب افزون نشود

  بی عشق وجود خوب و موزون نشود

  صد قطره ز ابر اگر به دریا بارد

  بی جنبش عشق در مکنون نشود

   

   

  اشعار مولانا درباره عشق و زندگی | شعرهای زیبای مولوی درباره خداوند

  اشعار عاشقانه مولانا

   

  گر شرم همی از ان و این باید داشت

  پس عیب کسان زیر زمین باید داشت

  ور آینه وار نیک و بد بنمائی

  چون آینه روی آهنین باید داشت

   

   

  اشعار مولانا درباره عشق و زندگی | شعرهای زیبای مولوی درباره خداوند

  اشعار کوتاه مولانا

   

  من پیر فنا بدم جوانم کردی

  من مرده بدم ز زندگانم کردی

  می ترسیدم که گم شوم در ره تو

  اکنون نشوم گم که نشانم کردی

   

  اشعار مولانا درباره عشق و زندگی | شعرهای زیبای مولوی درباره خداوند

  اشعار عارفانه مولانا

   

  یک بوسه ز تو خواستم و شش دادی

  شاگرد که بودی که چنین استادی

  خوبی و کرم را چو نکو بنیادی

  اي دنیا را ز تو هزار آزادی

   

   

  اشعار مولانا درباره عشق و زندگی | شعرهای زیبای مولوی درباره خداوند

  اشعار مولانا

   

  از آتش عشق در جهان گرمیها

  وز شیر جفاش در وفا نرمیها

  زانماه که خورشید از او شرمنده‌ست

  بی شرم بود مرد چه بی شرمیها

   

   

  اشعار مولانا درباره عشق و زندگی | شعرهای زیبای مولوی درباره خداوند

  اشعار جلال الدین رومی

   

  اي یوسف خوش نام ما خوش می روی بر بام ما

  اي درشکسته جام ما اي بردریده دام ما

  اي نور ما اي سور ما اي دولت منصور ما

  جوشی بنه در شور ما تا می‌شود انگور ما

  اي دلبر و مقصود ما اي قبله و معبود ما

  آتش زدی در عود ما نظاره کن در دود ما

  اي یار ما عیار ما دام دل خمار ما

  پا وامکش از کار ما بستان گرو دستار ما

  در گل بمانده پای دل جان می دهم چه جای دل

  وز آتش سودای دل اي وای دل اي وای ما

   

  اشعار مولانا درباره عشق و زندگی | شعرهای زیبای مولوی درباره خداوند

  سروده هاي‌ مولانا

   

  معشوقه به سامان شد تا باد چنین بادا

  کفرش همه ی ایمان شد تا باد چنین بادا

  ملکی که پریشان شد از شومی شیطان شد

  باز ان سلیمان شد تا باد چنین بادا

  یاری که دلم خستی در بر رخ ما بستی

  غمخواره یاران شد تا باد چنین بادا

  هم باده جدا خوردی هم عیش جدا کردی

  نک سرده ي مهمان شد تا باد چنین بادا

  زان طلعت شاهانه زان مشعله خانه

  هر گوشه چو میدان شد تا باد چنین بادا

  زان خشم دروغینش زان شیوه شیرینش

  عالم شکرستان شد تا باد چنین بادا

  شب رفت صبوح آمد غم رفت فتوح آمد

  خورشید درخشان شد تا باد چنین بادا

   

  اشعار مولانا درباره عشق و زندگی | شعرهای زیبای مولوی درباره خداوند

  شعر زیبای مولوی

   

  بی همگان به سر شود بی‌تو به سر نمی شود

  داغ تو دارد این دلم جای دگر نمیشود

  دیده عقل مست تو چرخه چرخ پست تو

  گوش طرب به دست تو بی‌تو به سر نمی شود

  جان ز تو جوش میکند دل ز تو نوش میکند

  عقل خروش میکند بی‌تو به سر نمیشود

   

  اشعار مولانا درباره عشق و زندگی | شعرهای زیبای مولوی درباره خداوند

  اشعار رومی

   

  یار مرا غار مرا عشق جگرخوار مرا

  یار تویی غار تویی خواجه نگهدار مرا

  نوح تویی روح تویی فاتح و مفتوح تویی

  سینه مشروح تویی بر در اسرار مرا

  نور تویی سور تویی دولت منصور تویی

  مرغ که طور تویی خسته به منقار مرا

  قطره تویی بحر تویی لطف تویی قهر تویی

  قند تویی سم تویی بیش میازار مرا

  حجره خورشید تویی خانه ناهید تویی

  روضهٔ امید تویی راه ده اي یار مرا

  روز تویی روزه تویی حاصل دریوزه تویی

  آب تویی کوزه تویی آب ده اینبار مرا

  دانه تویی دام تویی باده تویی جام تویی

  پخته تویی خام تویی خام بمگذار مرا

  این تن اگر کم تندی راه دلم کم زندی

  راه شدي تا نبدی این همه ی گفتار مرا

   

   

  اشعار مولانا درباره عشق و زندگی | شعرهای زیبای مولوی درباره خداوند

   

  شعر مولانا در مورد عطار نیشابوری

   

  هفت شهرعشق را عطارگشت

  ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم

   

  اشعار مولانا درباره عشق و زندگی | شعرهای زیبای مولوی درباره خداوند

  شعرهای زیبای مولوی درباره خداوند

   

  من ان مولای رومی ام که ازنطقم شکرریزد

  ولیکن درسخن گفتن غلام شیخ عطارم

   

   

  اشعار مولانا درباره عشق و زندگی | شعرهای زیبای مولوی درباره خداوند

  تک بیت هاي‌ مولوی

   

  من انِ توام

  مرا به من باز مده…

   

   

  مصرع هاي‌ ناب مولوی

  همه ی را بیازمودم

  ز تو خوش ترم نیامد

   

  اشعار مولانا درباره عشق و زندگی | شعرهای زیبای مولوی درباره خداوند

  زیباترین شعرهای مولوی

  نیست از عاشق کسی دیوانه‌تر
  عقل از سودای او کورست و کر

   

  اشعار مولانا درباره عشق و زندگی | شعرهای زیبای مولوی درباره خداوند

  اشعار مولانا درباره عشق و زندگی

   

  خواهم که به عشق تو ز جان برخیزم
  وز بهر تو از هردو جهان برخیزم

  خورشید تو خواهم که بیاران برسد
  چون ابر ز پیش تو از ان برخیزم

   

  اشعار مولانا درباره عشق و زندگی | شعرهای زیبای مولوی درباره خداوند

   

  خُنُک ان دم که نشینیم در ایوان من و تو
  به دو نقش و به دو صورت به یکی جان من و تو

   

  اشعار مولانا درباره عشق و زندگی | شعرهای زیبای مولوی درباره خداوند

  اشعار بلند مولانا

  درد ما را در جهان درمان مبادا بی شما
  مرگ بادا بی شما و جان مبادا بی شما

  سینه هاي‌ عاشقان جز از شما روشن مباد
  گلبن جان هاي‌ ما خندان مبادا بی شما

  بشنو از ایمان که میگوید به آواز بلند
  با دو زلف کافرت کایمان مبادا بی شما

  عقل پادشاه نهان و آسمان چون چتر او
  تاج و تخت و چتر این پادشاه مبادا بی شما

  عشق را دیدم میان عاشقان ساقی شده
  جان ما را دیدن ایشان مبادا بی شما

  جان هاي‌ مرده را اي چون دم عیسی شما
  ملک مصر و یوسف کنعان مبادا بی شما

  چون به نقد عشق شمس الدین تبریزی خوشم
  رخ چو زر کردم بگفتم کان مبادا بی شما

   

  اشعار مولانا درباره عشق و زندگی | شعرهای زیبای مولوی درباره خداوند

  اشعار مولانا درباره خدا

   

  اندر دل من، درون و بیرون همه ی او است
  اندر تن من، جان و رگ و خون همه ی اوست

  اینجای چگونه کفر و ایمان گنجد؟!
  بی‌چون باشد وجود من، چون همه ی اوست

   

  اشعار مولانا درباره عشق و زندگی | شعرهای زیبای مولوی درباره خداوند

  متن زیبا از مولانا

   

  خواب شب بر چشم خود کردم حرام
  تا ببینم صبحدم سیمای دل

  قد من هم چون کمان شد از رکوع
  تا ببینم قامت و بالای دل

   

  اشعار مولانا درباره عشق و زندگی | شعرهای زیبای مولوی درباره خداوند

   

  دنیا چو شب و تو آفتابی
  خلقان همه ی صورت و تو جانی!

   

  اشعار مولانا درباره عشق و زندگی | شعرهای زیبای مولوی درباره خداوند

  شعر عاشقانه مولانا

  اي وصل تو، اصل شادمانی
  هیچ نندیشم به جز دلخواه تو

   

  اشعار مولانا درباره عشق و زندگی | شعرهای زیبای مولوی درباره خداوند

   

  دویی از خودبرون کردم، یکی دیدم دو عالم را
  یکی جویم، یکی گویم، یکی دانم، یکی خوانم‌

   

  اشعار مولانا درباره عشق و زندگی | شعرهای زیبای مولوی درباره خداوند

  اشعار مولانا درباره انسان

   

  دی شیخ با چراغ همی گشت گرد شهر
  کز دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست

  اشعار مولانا درباره عشق و زندگی | شعرهای زیبای مولوی درباره خداوند

  شعرهای آموزنده از مولانا

   

  هر گه که دل از خلق جدا میبینم
  احوال وجود با نوا میبینم

  وان لحظه که بیخود نفسی بنشینم
  عالم همه ی سر به سر ترا میبینم

   

  اشعار مولانا درباره عشق و زندگی | شعرهای زیبای مولوی درباره خداوند

  اشعار مولانا درباره زندگی

   

  اي زندگی تن و توانم همه ی تو
  جانی و دلی اي دل و جانم همه ی تو

  تو هستی من شدي از آنی همه ی من
  من نیست شدم در تو از آنم همه ی تو

   

  اشعار مولانا درباره عشق و زندگی | شعرهای زیبای مولوی درباره خداوند

  اشعار مولانا درباره امیدواری

   

  هرچند فراق، پشت امید، شکست
  هرچند جفا دو دست آمال ببست

  نومید نمی شود دل عاشق مست
  هر دم برسد به هر چه همت، دربست

   

  اشعار مولانا درباره عشق و زندگی | شعرهای زیبای مولوی درباره خداوند

  اشعار مولانا از دیوان شمس

   

  چه نزدیک است جان تو به جانم
  که هر چیزی که اندیشی بدانم

  از این نزدیکتر دارم نشانی
  بیا نزدیک و بنگر در نشانم

  به درویشی بیا اندر میانه
  مکن شوخی مگو کاندر میانم

  میان خانه‌ات هم چون ستونم
  ز بامت سرفرو چون ناودانم

  منم همراز تو در حشر ودر نشر
  نه چون یاران دنیا میزبانم

  میان بزم تو گردان چو خمرم
  گه رزم تو سابق چون سنانم

  اگر چون برق مردن پیشه سازم
  چو برق خوبی تو بی‌زبانم

  همیشه سرخوشم فرقی نباشد
  اگر من جان دهم یا جان ستانم

  به تو گر جان دهم باشد تجارت
  که بدهی به هر جانی صد جهانم

  دراین خانه هزاران مرده بیش اند
  تو بنشسته که اینک خان و مانم

  یکی کف خاک گوید زلف بودم
  یکی کف خاک گوید استخوانم

  شوی حیران و ناگه عشق آید
  که پیشم آ که زنده جاودانم

  بکش در بر بر سیمین ما را
  که از خویشت همین دم وارهانم

  خمش کن خسروا هم گو ز شیرین
  ز شیرینی همی‌سوزد دهانم

   

  اشعار مولانا درباره عشق و زندگی | شعرهای زیبای مولوی درباره خداوند

  تک بیت ها و اشعار زیبای مولوی

   

  ﺑﻨﻤﺎﯼ ﺭﺥ ﮐﻪ ﺑﺎﻍ ﻭ ﮔﻠﺴﺘﺎﻧﻢ ﺁﺭﺯﻭﺳﺖ
  ﺑﮕﺸﺎﯼ ﻟﺐ ﮐﻪ ﻗﻨﺪ ﻓﺮﺍﻭﺍﻧﻢ ﺁﺭﺯﻭﺳﺖ…

   

  اشعار مولانا درباره عشق و زندگی | شعرهای زیبای مولوی درباره خداوند

   

  سیر نمیشوم ز تو، اي مه جان فزای من
  جور مکن، جفا مکن، نیست جفا سزای من

   

  اشعار مولانا درباره عشق و زندگی | شعرهای زیبای مولوی درباره خداوند

   

  اي در دل من نشسته بگشاده دری
  جز تو دگری نجویم و کو دگری؟!

  با هرکه ز دل داد زدم، دَفعی گفت
  تو دفع مده که نیست از تو گذری

   

  اشعار مولانا درباره عشق و زندگی | شعرهای زیبای مولوی درباره خداوند

  اشعار شاد مولانا

   

  بیا کامروز ما را روز عیدست
  از این پس عیش و عشرت بر مزیدست

  بزن دستی بگو کامروز شادی‌ست
  که روز خوش هم از اول پدیدست

   

  اشعار مولانا درباره عشق و زندگی | شعرهای زیبای مولوی درباره خداوند

   

  بی ‌عشق نشاط و طرب افزون نشود
  بی ‌عشق وجود خوب و موزون نشود

  صد قطره ز ابر اگر به دریا بارد
  بی ‌جنبش عشق دُر مکنون نشود

   

  اشعار مولانا درباره عشق و زندگی | شعرهای زیبای مولوی درباره خداوند

  نیم بیت هاي‌ معروف مولانا

   

  اي که به هنگام درد آسان جانی مرا…

   

  اشعار مولانا درباره عشق و زندگی | شعرهای زیبای مولوی درباره خداوند

   

  حال ما بی ان مه زیبا مپرس

   

  اشعار مولانا درباره عشق و زندگی | شعرهای زیبای مولوی درباره خداوند

   

  تویی جان من و بی ‌جان، ندانم زیست من باری…

   

  اشعار مولانا درباره عشق و زندگی | شعرهای زیبای مولوی درباره خداوند

   

  اي در دلم نشسته از تو کجا گریزم…

   

  اشعار مولانا درباره عشق و زندگی | شعرهای زیبای مولوی درباره خداوند

   

  باید که جمله جان شوی، تا لایق جانان شوی…

   

  اشعار مولانا درباره عشق و زندگی | شعرهای زیبای مولوی درباره خداوند

  شعر مولانا درباره بهار

   

  پیش‌ آ بهار خوبی تو اصل فصل هایي!

   

  اشعار مولانا درباره عشق و زندگی | شعرهای زیبای مولوی درباره خداوند

  اشعار کوتاه مولانا

   

  گر ز مسیح پرسدت،
  مرده چه‌گونه زنده کرد؟

  بوسه بده به پیش او،
  بر لب ما که این چنین!

   

  اشعار مولانا درباره عشق و زندگی | شعرهای زیبای مولوی درباره خداوند

   

  روان شد اشک یاقوتی ز راه دیدگان اینک
  ز “عشق بی‌نشان” آمد نشان بی‌نشان اینک

  ببین در رنگ معشوقان نگر در رنگ مشتاقان
  که آمد این دو رنگ خوش از ان “بی‌رنگ جان” اینک…

   

  اشعار مولانا درباره عشق و زندگی | شعرهای زیبای مولوی درباره خداوند

   

  هر نفس آواز عشق میرسد از چپ و راست
  ما به چمن می رویم عزم تماشا که راست

  نوبت خانه گذشت نوبت بستان رسید
  صبح سعادت دمید وقت وصال و لقاست

   

  اشعار مولانا درباره عشق و زندگی | شعرهای زیبای مولوی درباره خداوند

  اشعار مولانا

   

  گفتم صنما مگر که جانان منی
  اکنون که همی نظر کنم جان منی

  مرتد گردم گر ز تو من برگردی
  اي جان جهان تو کفر و ایمان منی

   

  اشعار مولانا درباره عشق و زندگی | شعرهای زیبای مولوی درباره خداوند

  اشعار عرفانی مولانا

   

  روزها فکر من این است و همه ی شب سخنم
  که چرا غافل از احوال دل خویشتنم

  اي خوش ان روز که پرواز کنم تا بر دوست
  به هوای سر کویش پر و بالی بزنم

   

  اشعار مولانا درباره عشق و زندگی | شعرهای زیبای مولوی درباره خداوند

  شاعر بزرگ ایرانی مولوی

   

  اینجا کسی است پنهان
  چون جان و خوشتر از جان
  باغی به من نموده ایوان من گرفته

  اینجا کسی است پنهان
  هم چون خیال در دل
  اما فروغ رویش ارکان من گرفته

   

  اشعار مولانا درباره عشق و زندگی | شعرهای زیبای مولوی درباره خداوند

  اشعار عاشقانه مولانا

   

  جان من و جهان من، روی سپید تو شده‌ست
  عاقبتم چنین شود، مرگ من و بقای تو

  از تو برآید از دلم، هر نفس و تنفسم
  من نروم ز کوی تو، تا که شوم فنای تو

   

  اشعار مولانا درباره عشق و زندگی | شعرهای زیبای مولوی درباره خداوند

  اشعار زیبا از مولوی

   

  من ذرّه و خورشید لقایی تو مرا
  بیمارِ غمم عین دوایی تو مرا

  بی‌بال و پر اندر پیِ تو می‌پرم
  من کاه شدم چو کهربایی تو مرا

   

  اشعار مولانا درباره عشق و زندگی | شعرهای زیبای مولوی درباره خداوند

  اشعار مولانا درباره تنهایی

   

  من از عالم تو را تنها گزیدم
  روا داری که من غمگین نشینم؟!

  اندر دل بی وفا غم و ماتم باد
  ان راکه وفا نیست ز عالم کم باد

  دیدی که مرا هیچ کسی یاد نکرد
  جز غم که هزار آفرین بر غم باد

   

  اشعار مولانا درباره عشق و زندگی | شعرهای زیبای مولوی درباره خداوند

  زیباترین اشعار مولوی

   

  زرد شدست باغ جان از غم هجر چون خزان
  کی برسد بهار تو تا بنماییش نما …

   

  [ad_2]

  شما مخاطبين عزيز پیام گرام خیز از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

  وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان بگذاريد

  سایت پیام گرام

  [ad_1]
  سلام خدمت مخاطبين پیام گرام در اين پست مطالبی با ارزش و خواندنی قرار داده ایم امیدواریم با مطالعه آن نهایت استفاده را ببرید

  اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

  و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

  با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید

  ماجرای آدم ربایی و تجاوز جنسی به پسران دستفروش در تهران

  ماجرای تجاوز جنسی به پسران دستفروش در تهران

  2 پسر دستفروش که در نیمه هاي‌ شب قصد رفتن به خانه را داشتن توسط افرادی شیطان صفت ربوده میشوند و برای تجاوز جنسی به مکانی خلوت برده می‌شوند.

   

  به گزارش تالاب ،سرهنگ علی ولیپور گودرزی، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس Police آگاهی تهران گفت : روز 19 تیرماه امسال در 2 نوجوان 18 ساله با مراجعه به کلانتری 152 خانی آباد به مأموران اعلام کردند که دو سرنشین یک اتومبیل 206 سفید رنگ به قصد اذيت و اذیت جنسی اقدام به ربودن انها کردند .

   

  با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع “آدم ربایی با انگیزه اذيت و اذیت جنسی” ؛ پرونده جهت ادامه رسیدگی به اداره 16 پلیس آگاهی تهران ارجاع شد.

   

  ماجرای آدم ربایی و تجاوز جنسی به پسران دستفروش در تهران

  پسر جوان دستفروش در حال فریاد و کمک خواستن

   

  شکات پرونده « دو نوجوان 18 ساله » پس از حضور در اداره 16 پلیس آگاهی در اظهارات اولیه عنوان داشتند که هردو نفر دست فروش هستند ودر زمان بازگشت به خانه مورد ربایش قرار گرفتند .

   

  این دو نوجوان در توضیحات خود به کارآگاهان گفتند : “30 دقیقه بامداد 29 تیرماه زمانیکه در حال جمع کردن بساط دست فروشی خود بودیم ؛ ناگهان یک 206 سفید رنگ با 2 سرنشین در مقابل ما توقف کرد و با تهدید چاقو هردو نفر ما را سوار ماشین کردند .

   

  ما رابه اتاقکی در پشتبام یک کارگاه در منطقه نعمت آباد برده ودر آنجا با ضرب و شتم و تهدید چاقو قصد اذيت و اذیت داشتند ” .

   

  یکی از شکات پرونده که موفق به فرار از داخل اتاقک داخل کارگاه شده بود در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : “سرنشینان 206 با تهدید چاقو و ضرب و شتم قصد اذيت و اذیت مرا داشتند ؛ دریک لحظه جسم تیزی شبیه به چاقو برخورد کرد ودر متوجه وجود چاقو در زیر فرش داخل اتاقک شدم .

   

  به قصد مقاومت و فرار ؛ چاقو را برداشته و حمله ور شدم ؛ چاقو رابه سینه یکی از ان دو نفر فرو کردم ؛ در حالی‌که لباس بر تن نداشتم از داخل اتاقک خارج شده و خودم رابه داخل کوچه رساندم ؛ در حال کمک خواستن بودم که این دو نفر سوار 206 شده و از محل دور شدند ” .

   

  ماجرای آدم ربایی و تجاوز جنسی به پسران دستفروش در تهران

  لواط با پسران دستفروش

   

  معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ در توضیح روند شناسایی و دستگیری متهمان پرونده گفت : کارآگاهان اداره 16 پلیس آگاهی با مراجعه به محل اتاقک به بررسی عکسهای دوربین هاي‌ مداربسته ي کارگاه پرداخته و صحت اظهارات شکات پرونده مورد تأیید قرار گرفت .

   

  به گزارش تالاب در ادامه ؛ با شناسایی 206 متعلق به یکی از متهمین به نام بهنام 27 ساله ؛ کارآگاهان به محل اقامت وی در منطقه نعمت آباد رفته و اطلاع پیدا کردند که بهنام آخرینبار همراه یکی از دوستانش به نام جعفر 28 ساله مشاهده شده و پس از ان دیگر به خانه بازنگشته اند.

   

  با شناسایی عکسهای بهنام و جعفر توسط شکات پرونده ؛ اقدامات پلیسی جهت دستگیری انها در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و مشخص شد این 2 نفر در حال حاضر با یک دستگاه ماشین وانت در محدوده ي نعمت آباد تردد دارند ؛ ماشین وانت همراه با محل دقیق تردد متهمان در منطقه نعمت آباد شناسایی و تحت نظارت نامحسوس پلیسی قرار گرفت و سرانجام در روز جمعه 12 مرداد ماه مورخه هر 2 نفر انها سوار بر اتومبیل وانت متعلق به جعفر دستگیر و به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند .

   

  متهمین در تحقیقات اولیه منکر هر گونه اقدام به آدم ربایی و تلاش برای اذيت و اذیت شدند اما پس از مواجه حضوری با 2 شاکی پرونده و همچنین مشاهده عکسهای دوربین هاي‌ مداربسته که آن ها را در حال انتقال 2 نوجوان به داخل کارگاه نشان می داد به ناچار لب به اعتراف گشودند.

   

  متهمان به آدم ربایی دو نوجوان 18 ساله با انگیزه اذيت و اذیت آن ها اعتراف و عنوان کردند که در ان شب ؛ شرب خمرکرده ودر وضعیت روحی – روانی مناسبی قرار نداشتند .

   

  بهنام که از ناحیه سینه مورد اصابت چاقو قرار گرفته بود در اظهاراتش به کارآگاهان عنوان کرد : زمانیکه چاقو به سینه ام فرو رفت دچار خون ریزی شدیدی شدم ؛ بسیار ترسیده بودم ؛ همراه با جعفر سوار ماشین شده و خودمان رابه بیمارستان رساندیم ؛ پس از انجام اقدامات درمانی بر روی من خاطرجمعی داشتیم که پلیس به دنبال ماست ؛ برای همین از آنزمان تا زمان دستگیری ؛ فراری بودیم تا نهایتا دستگیر شدیم .

   

  سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی ؛ معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران ؛ با اعلام این خبر گفت :

  متهمان با قرار قانونی صادره از سوی بازپرس ارجمند شعبه 9 دادسرای ناحیه 27 تهران و جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره 2 پلیس آگاهی تهران بزرگ قراردارند .

   


   

  ماجرای آدم ربایی و تجاوز جنسی به پسران دستفروش در تهران

  حمله وحشیانه به دختر 17 ساله

  فرمانده انتظامی شهرستان اسفراین از بازداشت شخص ضارب دختر 17 ساله اسفراینی و گرداندن وی در ملاعام خبر داد. سرهنگ جاوید مهری در خصوص جزئیات بیشتر این خبر گفت : متهم (خ -س ) یکی ازمتهمان سابقه‌دار شهرستان اسفراین است.

  وی افزود : متهم  15 مهرماه سال جاری دختر 17ساله ای را درسطح شهر ودر ملاعام باضربات متعدد چاقو موردضرب و شتم از ناحیه سر و صورت ودیگر اعضای بدن قرار می دهد وبه محض اطلاع از ورود ماموران انتظامی از محل متواری می‌شود.

  سرهنگ مهری بیان داشت : بلافاصله مصدوم به جهت وخامت حالش به بیمارستان منتقل شد.

   

  ماجرای آدم ربایی و تجاوز جنسی به پسران دستفروش در تهران

  این مقام انتظامی تصریح کرد : متهم پس از ارتکاب جرم متواری شده بود وطی هماهنگی با مقام قضایی ماموران اداره عملیات ویژه فرماندهی انتظامی این شهرستان اقدامات اطلاعاتی و فنی خود را شروع کرده و مشخص گردید متهم دریکی از استان‌های همجوار مخفی شده است.

  مهری درخصوص نحوه بازداشت متهم خاطرنشان کرد : ماموران انتظامی پس از اخذ نیابت قضایی در یک عملیات غافلگیرانه موفق شدند متهم را روز گذشته بازداشت وبه این شهرستان منتقل نمایند.

   

  ماجرای آدم ربایی و تجاوز جنسی به پسران دستفروش در تهران

  فرمانده انتظامی شهرستان اسفراین افزود : با توجه به اینکه متهم از مجرمان سابقه‌دار بود دختر جوان را به طرز وحشیانه ای  مجروح کرده بود به دستور مقام قضایی امروز درسطح شهر گردانده شد.

  این مقام انتظامی در خصوص وضعیت جسمانی دختر جوان اسفراینی گفت : باتوجه به شدت جراحات و وخیم بودن احوالش امروز به مراکز درمانی مشهد منتقل شد.

  سرهنگ مهری در پایان افزود : درزمان گرداندن متهم در سطح شهر، مردم خواهان برخورد قاطع دستگاه قضایی با مجرم بودند واز بازداشت متهم سابقه‌دار از پلیس تقدیر و تشکر کردند .

   

  از پلیس و تمامی زحمتکشان قانون در برخورد به موقع با مجرمان تشکر میکنیم.

  [ad_2]

  شما مخاطبين عزيز پیام گرام خیز از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

  وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان بگذاريد

  سایت پیام گرام

  [ad_1]
  سلام خدمت مخاطبين پیام گرام در اين پست مطالبی با ارزش و خواندنی قرار داده ایم امیدواریم با مطالعه آن نهایت استفاده را ببرید

  اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

  و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

  با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید

  تعبیر خواب اردو و تفریح (تعبیر خواب اردو به روایت معبران)

  تعبیر خواب اردو و تفریح

  تعبیر خواب اردو و گردش و تفریح در خواب و رویا تعبیرش چیست ؟

   

  تعبیر خواب آنلی بیتون در مورد خواب اردو :

   

  ۱ـ اگر خواب ببینید در هوایی آزاد مشغول خوشگذرانی در اردویی هستید، نشانه ان است که در انتظار تغییراتی در زندگی خود هستید ؛ و آماده برای رفتن به سیفری طولانی و ملال آور خواهید شد.

   

  ۲ـ اگر درخواب اردوگاهی ببینید، نشانه ان است که دوستان به موقعیت هاي‌ بهتری در زندگی دست می‌یابید و شما به آینده اي تاریک خواهید رسید.

   

  ۳ـ اگر دختری خواب ببیند در اردویی شرکت کرده است، علامت ان است که خواستگار او برای تعیین روز ازدواج متزلزل است اما بعد ها ثابت می‌شود که او فرد مهربانی است.

   

  ۴ـ اگر دختری خواب ببیند در اردوی نظامی به سر می‌برد، نشانه ان است که با نخستین تقاضای ازدواج خواهد کرد.

   

  ۵ـ اگر زنی شوهردار خواب ببیند در اردوی سربازان به سر می‌برد، نشانه ان است که دامنش لکه دار میشود و شوهرش وی را طلاق می‌دهد.

   

  تعبیر خواب اردو و تفریح (تعبیر خواب اردو به روایت معبران)

   تعبیر خواب تفرج

  تعبير خواب تفرج به روايت آنلی بیتون

  گردش کردن در خواب، بیانگر ان است که دست به کاری پر سود می‏زنید.

  اگر در خواب دیگران را در حال گردش ببینید، به این معنا است که باید تلاش بیشتری برای رسیدن به اهدافتان به عمل آورید.

   

  [ad_2]

  شما مخاطبين عزيز پیام گرام خیز از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

  وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان بگذاريد

  سایت پیام گرام

  [ad_1]
  سلام خدمت مخاطبين پیام گرام در اين پست مطالبی با ارزش و خواندنی قرار داده ایم امیدواریم با مطالعه آن نهایت استفاده را ببرید

  اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

  و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

  با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید

  قیمت دلار تا چه میزان بالا خواهد رفت ؟

  قیمت دلار چقدر خواهد شد ؟

  در شرایط فعلی خیلی ها سوال می‌کنند که قیمت دلار تا چقدر بالا خواهد رفت یا دلار بازهم گران تر خواهد شد ؟

   

  برای بازار پر نوسان دلار و طلا در ایران نمی توان آینده روشنی را پیشبینی کرد ولی به گفته اکثر کارشناسان اقتصادی قیمت دلار گران است و بهتر است روی دلار دراین شرایط با احتیاط رفتار کنید تا دچار ضرر نشوید.

   

  زمانی می توانستیم روی دلار سرمایه گذاری کنیم که قیمتش 4000 ت بود ….سرمایه گذاری روی دلار مانند قمار می تواند باشد پس احتیاط کنید.

   

  برخی علت بالا رفتن دلار را دولت اعلام می کنند و می‌گویند دولت برای جبران کثر بودجه قیمت دلار را بالا برده است و برخی هم نظرات دیگری دارند و دولت را دراین موضوع بی تاثیر میدانند. هفته گذشته قیمت دلار از مرز 18 هزار تومانی عبور کرد، ولی بعد از گذشت کمتر از 24 ساعت قیمت دلار به زیر 18 هزار تومان کاهش پیدا کرد.

   

  به گفته فعالان، بخش زیادی از رشد قیمت ناشی از جدال لفظی بین ایران و ایالات امریکا بود که جو خرید را در بازار بالا برد.

   

  در روز‌هاي‌ گذشته نیز برخی اخبار سیاسی و گمانه‌زنی‌ها پیرامون کاهش خرید نفت از ایران در نوسان‌گیری معامله‌گران نقش داشت تا بتوان گفت: سایه سیاست در روز‌هاي‌ اخیر بر بازار انداخته شده است.

   

  به گزارش تالاب با این حال، روز گذشته برخی بازیگران ارزی باور داشتند، بازار به سخنان رئیس‌جمهور ایالات امریکا و وزیر امور خارجه ان کشور کمتر از انتظار معامله‌گران واکنش نشان داده است.

   

  به گفته این دسته، برخی معامله‌گران باور داشتند، در واکنش به این اتفاق جوی در بازار شکل بگیرد که قیمت با سرعت زیادی به سمت مرز 18 هزار و ۵۰۰ تومان حرکت کند.

   

  با این حال، پس از شکست مرز 18 هزار تومانی، تا ساعت ۳ بعدازظهر معامله‌گران با احتیاط رفتار کردند. پس از این ساعت، برخی اخبار حکایت از ان داشت که تمایل به خرید در بازار غیررسمی بالا رفت.

   

  به گفته فعالان، اگر قیمت دلار در ساعات پایانی روز سوم هفته در معاملات پشت خطی رشد بیشتری را تجربه نکرده باشد، ممکن است موعد شناسایی سود دلار سر رسیده باشد.

   

  سال ۹۶ با تلاطم بازار ارز پایان یافت، شواهد اما نشان میدهد که خیلی نمیتوان به آرامش بازار از ابتدای سال ۹۷ امید داشت.

   

  به گزارش تالاب به نقل از ایسنا، دلایلی مختلفی برای افزایش شدید نرخ دلار ذکر شده است، از جمله ان‌ها میتوان به این موارد اشاره کرد؛

   

  1. ناآرامی‌هاي‌ دی ماه و افزایش نگرانی‌هاي‌ درباره آینده وضعیت اقتصادی و ثبات سیاسی در کشور، این عامل باعث شد عده‌اي دارایی‌هاي‌ خودرا تبدیل به ارز کنند و به دنبال حفظ ارزش سرمایه خود باشند.

   

  2. وضعیت “منفی” تجارت خارجی ایران طی ۹ ماه گذشته که دراین وضعیت خروج ارز از ایران دراین مدت بیشتر از واردات ان بوده است و بهمین دلیل درخواست ارز در بازار افزایش یافته است.

   

  3. سیاست “سرکوب ارزی” دولت و تلاش برای پایین نگه داشتن نرخ ارز باعث شده قیمت ان مانند فنری که رها شده باشد، اوج بگیرد.

   

  4. اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده از ابتدای سال ٢٠١٨ در دوبی و کشور امارات. با اجرای این قانون تأمین ارز برای صرافی‌هاي‌ ایران هزینه‌بر شده است.

   

  حالا سوال این است چشم انداز نرخ ارز درسال جدید چه خواهد بود؟ تعداد زیادی از کارشناسان پاسخ به این سوال را در ارتباط مستقیم با سرنوشت برجام میدانند.

   

  وحید شقاقی تحلیلگر مسائل اقتصادی به فرارو گفت: «حجم نقدینگی مثل یک بهمن بزرگ تر شده است. در روز‌هاي‌ اخیر دوباره نشانه‌هایي برای حرکت نقدینگی به سمت بازار سفته بازی ارز دیده می شود. د

   

  ر تلاطم ارزی ماه گذشته بانک مرکزی تصمیم گرفت برای بازرسی حرکت نقدینگی به سمت بازار سفته بازی نرخ سود بانکی را موقتا افزایش داد، این اقدام موجب شد دلار از ۵۰۰۰ تومان به ۴۵۰۰ تومان برسد.

   

  اما این اقدام بیش از یکی دوهفته جواب نداد و حالا دلار دوباره به حدود ۴۸۰۰ تومان رسیده است. البته در بازار‌هاي‌ غیررسمی شماره بالاتر از این هم اعلام می شود.»

   

  قیمت دلار تا چه میزان بالا خواهد رفت ؟

  قیمت دلار در سال ۹۸

   

  این تحلیلگر اقتصادی معتقد است:

  «سیاست افزایش نرخ سود از ۱۵ درصد به ۲۰ درصد موجب شده ۲۴۰ هزار میلیارد تومان سود سپرده مردم از ۱۵ درصد به ۲۰ درصد منتقل شود و ان شکاف ۵ درصد سود، زیان ۱۲ هزار میلیارد تومانی رابه دولت تحمیل کرد.

   

  سال گذشته کل بودجه عمرانی ۱۳ هزار میلیارد تومان بودو حالا فقط ظرف دوهفته دولت زیان ۱۲ هزار میلیاردی را متحمل شد.»

   

  او برای قیمت دلار درسال ۹۷ سه سناریو را مطرح کرد و گفت:

  سناریو اول این است که اروپا، روسیه و چین زیر بار بر هم زدن توافق برجام نروند و ایالات امریکا هم با همین فشار محدود کنونی خودش پیش برود. دراین سناریو نرخ دلار چیزی مابین ۵۰۰۰ تا ۵۵۰۰ تومان نوسان خواهد داشت.

   

  اروپا همراهی نسبی با ترامپ و سیاست‌هاي‌ دولت ایالات امریکا داشته باشد اما برجام را بر هم نزند و از طرف دیگر در درون اقتصاد ایران هم علامت مثبتی برای بازرسی نقدینگی وجود نداشته باشد. این موجب میشود دلار افزایش شدید تری پیدا کند یعنی به محدوده ۶۰۰۰ تا ۶۵۰۰ برسد.

   

  همراهی اروپا و کشور آمریکا منتج به برهم زدن کل سیستم برجام شود؛ ودر نفت و حوزه‌هاي‌ مختلف تحریم‌ها را دنبال کنند که این یعنی وضعیت بحرانی در اقتصاد ایران!

   

  به گفته او “دراین شرایط دولت و بانک مرکزی باید سعی کند برای هزارو پانصد هزار میلیارد تومان حجم نقدینگی مدیریت سفت و سخت پیدا کند ودر واقع این نقدینگی را بلوکه کرده و به نحوی اجازه ندهد از سیستم بانکی خارج شود.

   

  در حوزه خروج منابع ارزی هم بهمین ترتیب یعنی دربخش گردشگری و قاچاق نیزبتواند مدیریت مناسبی داشته باشد. دراین شرایط تاحدودی می تواند افزایش قیمت دلار را بازرسی کند.”

   

  «در اقتصاد ایران حدود ۵۰ تا ۶۰ میلیارد دلار صادرات نفت داریم یعنی این میزان دلار وارد اقتصاد میشود. از طرف دیگر امسال تراز تجاری غیر نفتی کسری داشت، این کسری تا چند ماه پیش هفت میلیارد دلار اعلام شده بود، اما بر اساس آخرین آمار احتمالا سه تا چهار میلیارد دلار می شود.

   

  ایران سال پیش حدود نه میلیون گردشگر به بيرون از کشور فرستاد، اگر دو میلیون را زائر به حساب آوریم ما هفت میلیون گردشگر سالانه داریم که اگر هر کدام ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار با خود ببرند چیزی حدود ۷ تا ۱۰ میلیارد دلار خروج ارز از کشور خواهیم داشت.

   

  10 تا ۱۵ میلیارد دلار هم قاچاق کالا داریم یعنی دلار از اقتصاد خارج میشود. به این ترتیب مجموع این ارقام حدود ۳۰ میلیارد دلار میشود. یعنی این مقدار ارز سالانه از ایران خارج می شود.»

   

  شقاقی ادامه داد: «بانک مرکزی و دولت باید در چند مورد کار کند تا منابع ارزی کشور را حفظ نماید. یکی بحث خروج ارز به واسطه گردشگری است. دیگری مبارزه با قاچاق کالاست و دیگری بحث واردات است. دراین سه مورد باید دولت با سختگیری بالایی عمل کند».

   

  قیمت واقعی دلار چقدر است؟

  قیمت واقعی دلار موضوعی است که بین کارشناسان محل بحث است. گروهی از کارشناسان معتقدند که قیمت واقعی دلار 8 هزار تومان است. برخی این نرخ را تا 10 هزار تومان هم پیش بینی می کنند.

   

  درباره قیمت دلار، بحثهای زیادی وجود دارد؛ قیمت تمام شده مواد اولیه و کالاهای واسـطه ای که در تولید داخلی اثرگذار هستند و واردات کالاهایی که به صورت مصرفی وارد کشور می شوند روی صادرات و باقی شاخص های اقتصادی اثرگذارند،می توانند مبنای قیمت ارز باشند.

   

  به هرحال نرخ دلار، تاثیر زیادی بر همه شاخص‌های اقتصادی مثل صادرات، واردات، قیمت تمام شــده تولید داخلی، و رقابتپ ذیری کالاهای کشور در بازار جهانی می شود.

   

  به همین دلیل، رسیدن به یک نرخ مصلحتی که برای اقتصاد ملی مفید باشد یک کار چندبعدی و چندوجهی است که به سایر موضوعات اقتصادی مثل نرخ بهره و سود بانکی، نرخ تسهیلات، و درآمدهای رسمی و غیررسمی دولت از منابع ارزی که در اختیار دولت است بستگی دارد.»

   

  او می گوید: «برای کنترل بازار، چون به لحاظ قانونی نرخ ارز به صورت شناور مدیریت شده است، باید در سطحی که برای اقتصاد ملی مفید است، توسط دولت کنترل شود. طبیعی است برای کنترل این نوسانات قبل از هرچیز منابع ارزی دولت تعیین کننده است که چقدر می تواند در بازار مداخله کند.»

   

  [ad_2]

  شما مخاطبين عزيز پیام گرام خیز از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

  وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان بگذاريد

  سایت پیام گرام

  دانلود آهنگ جدید امیر تتلو شب تیره

  در این پست می توانید دانلود مداحی امیر تتلو شب تیره را با دو کیفیت اصلی ۱۲۸ و ۳۲۰ به همراه متن اهنگ دانلود کنید

  دانلود آهنگ جدید امیر تتلو شب تیره

  Download New Song By Amir Tataloo Called  Shabe Tire

  خواننده نام آهنگ تنظیم دسته بندی
  حمید صفت شب تیره حسن بابا محمدی آهنگ غمگین

   

  نوشته دانلود آهنگ جدید امیر تتلو شب تیره اولین بار در دانلود آهنگ جدید • دان موزیک. پدیدار شد.

  دانلود آهنگ حمید صفت عجایب شهر

  در این پست می توانید آهنگ حمید صفت عجایب شهر را با دو کیفیت اصلی ۱۲۸ و ۳۲۰ به همراه متن اهنگ دانلود کنید

  دانلود آهنگ حمید صفت عجایب شهر

  Download New Song By Hamid Sefat Called  Ajayeb Shahr

  خواننده نام آهنگ ترانه سرا دسته بندی
  حمید صفت عجایب شهر بزودی

   

  نوشته دانلود آهنگ حمید صفت عجایب شهر اولین بار در دانلود آهنگ جدید • دان موزیک. پدیدار شد.